Strona główna Polityka Pytania radnego zdenerwowały burmistrza

Pytania radnego zdenerwowały burmistrza

9437
61

Z nieoczekiwaną reakcją burmistrza Krzysztofa Derezińskiego spotkali się radni na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, odbywającej się on-line.

Kacper Lipiński usiłował dowiedzieć się, jaka jest opinia burmistrza na temat propozycji starosty Piotra Gruszczyńskiego w sprawie ewentualnego przejęcia Domu Dziecka. Jak zauważył, ze strony gminy ciągle nie ma żadnego stanowiska w tej sprawie.

Zanim jednak zadał pytanie, nawiązał do sesji Rady Powiatu, na której wystąpił burmistrz, a także przewodniczący RM Benedykt Nitka i radny Daniel Bisikiewicz. Pytał, czy występujący na sesji powiatowej przedstawiciele gminy są przekonani, że dzieciom w Gnieźnie będzie gorzej niż w Trzemesznie. Nawiązał przy tym do wypowiedzi dyrektorki placówki, która pozytywnie wypowiadała się na temat planowanych zmian.

Wypowiedź ta bardzo poruszyła K. Derezińskiego. Jak stwierdził, takiej wypowiedzi się nie spodziewał. Podkreślił, iż „jak nikt inny” zna te dzieci, bardziej niż radny i bardziej niż P. Gruszczyński oraz bywa w placówce.

„Nie wiem, czy pan wszedł w komitywę z panem starostą, ale to mnie po raz pierwszy w pana wypowiedzi zabolało. Uważam, że to jest chamówa, to co pan w tej chwili zrobił”.

K. Lipiński odnosząc się do tej wypowiedzi zaznaczył, że z litości nie skomentuje stwierdzenia o jego kontaktach ze starostą Gruszczyńskim. Prosił jednak burmistrza o wskazanie fragmentu jego wypowiedzi, w której był chamski. Jak zauważył, sprawa domu dziecka omawiana jest od kilku miesięcy, interesują się tym mieszkańcy, a nadal nie ma w tej sprawie jasnego stanowiska gminy.

Te stwierdzenia ponownie zdenerwowały K. Derezińskiego. „Uważam, że pan radny ma wobec mnie nie do końca czyste intencje. Chciałem też zapytać kto był tam w Dniu Dziecka i się tymi dziećmi zainteresował. Pan Starosta? Państwo byliście? […] Nas olano. Powiat robi co chce. Odbieram to jako atak na moją osobę. Tak jak wszystkie inne ataki przyjmę, tak Dom Dziecka jest mi bardzo bliski. Mi i mojej rodzinie. Kto był w tym domu, kto te dzieci zna z imienia i nazwiska? Pytam się tym wszystkim, łącznie z tymi zainteresowanymi mieszkańcami Trzemeszna, którzy pisali na trzemeszeńskim portalu, że burmistrz sprzedał Dom Dziecka. Gówno wiedzą. Przepraszam za to słowo gówno, ale gówno wiedzą” – mówił wzburzony burmistrz.

Nadmienił na koniec, że robi wszystko, aby uratować placówkę i chciał rozmawiać o tym z radnymi, ale tego nie zrobi. „Odechciało mi się. Wyłączam się. Życzę dobrych obrad, żebyście ten dom uratowali” – zakończył swoją wypowiedź K. Dereziński.

Od tego momentu nie uczestniczył już w obradach. Na dalsze pytania radnych odpowiadał wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Odpowiedź na zadane przez radnego pytanie – jakie jest stanowisko burmistrza w sprawie propozycji starosty – nie padła.

Całość dzisiejszej sesji Rady Miejskiej można odsłuchać w serwisie YouTube |LINK|.

61 KOMENTARZE

  • Chłystkiem to jesteś Ty. Pyta i ma prawo wiedzieć. A „gówno” jak widać przelewa się nie tylko w Wiśle ?Poziom wypowiedzi Burmistrza sięga dna i nie przystoi do pełnionego urzędu , bo odpowiedzi nie było na bardzo ważny temat Domu Dziecka. Oprócz wyższego wykształcenia trzeba mieć chociaż średnie pojęcie o tym o czym się mówi i robi oraz podstawowe wychowanie którego jak widać i słychać brakuje.

 1. Czy ja dobrze zrozumiałem tą sytuację? Burmistrz obraził się na radnego Lipińskiego za to, że ten się też interesuje losem domu dziecka? A czy burmistrz ma monopol na sprawy domu dziecka, czy jak?!
  Żenujące zachowanie i słownictwo naszego „włodarza”.

 2. Przewodniczący Rady Miejskiej stwierdził w trakcie sesji, że gmina nie ma pieniędzy więc dyskusję o ewentualnym przejęciu przez gminę prowadzenia Domu Dziecka w Trzemesznie uważam za bezsensowną. Czy gminę stać na drugi samobójczy gol finansowy jakim jest przejęcie, a co za tym idzie finansowanie zadania powiatowego jakim jest prowadzenie Domu Dziecka? Dla przypomnienia pierwszy gol samobójczy został wykonany przez radnych (w tym m.in. Pana radnego Lipińskiego i jego starszych kolegów i koleżanki z rady i komitetu wyborczego „Ponad podziałami”) i burmistrza kilka lat temu. To wtedy uznano, że stać samorząd gminny na dopłacanie milionów do zadania powiatowego jakim jest prowadzenie szkół wtedy ponadgimnazjalnych. Gdzie są dziś wszyscy obrońcy trzemeszeńskich szkół średnich? Przecież w obecnej radzie zasiada kilku z nich, którzy za tym głośno się opowiadali. Są wśród nich również kandydaci na burmistrza. Gdzie oni są dzisiaj? Czy szkolnictwo średnie w Trzemesznie przeżywa renesans pod jurysdykcją gminy? Czy któryś z radnych zapyta ile co roku gmina dopłaca do tego „intratnego” interesu? NIE. Bo wiedzą doskonale, że jest to jak to dziś ujął Pan Burmistrz g..no, a jak wiadomo g..na się nie rusza bo nieładnie pachnie. Rozśmieszyła mnie też kwestia poruszona przez Pana Przewodniczącego. Samorząd Trzemeszeński zwrócił się do polskiego rządu o …. pomoc przy dokończeniu inwestycji związanej z rozbudową remizy w Trzemesznie. Jak trwoga do … PiS-owskiego rządu. Tego to jeszcze nie grali. W sumie to może samorządowcy napiszą list do prezydenta Trzaskowskiego, bo przecież to on obiecuje inwestycje „za rogiem”:) PS. A może napisać list do prezydenta Trzaskowskiego z prośbą przekonanie swojego kolegi partyjnego – Pana Starosty aby nie zamykał Domu Dziecka w Trzemesznie. Niedługo wybory więc warto pisać i apelować. Kiedy jak nie teraz. Oby tylko ci którzy coś obiecają, podpisali się pod obietnicami bo są tacy, którzy pomimo niezbyt leciwego wieku mają problemy z pamięcią:) Jak nie pamiętają czy byli posłami to czy będą pamiętać co obiecali w … Trzemesznie. Ktoś kto w wierzy w te obietnice jest jak ten tłum w jakieś wsi w Polsce, który… bił brawa nie rozumiejąc co Pan Trzaskowski mówił w zapewne niezrozumiałym dla nich języku. Polecam obejrzeć filmik, który pokazuje jak niewiele trzeba, żeby ciemny lud bił brawo nawet jeśli g..no co rozumie. Oglądając to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać https://www.youtube.com/watch?v=VUgzX9LRl0A

  • Zastanawiam się co za Ciemnogród chce głosować na Kłamliwego cwaniaczka Traskowskiego Dlaczego kłamliwego? Wystarczy podać choćby jeden przykład Jak został prezydentem miasta Warszawy obiecał zniżki lub darmowe przejazdy komunikacją miejską dla studentów OBIECAŁ I co gó….no Słowa nie dotrzymał Na chwilę obecną nie przedstawił żadnego Jeszcze raz ŻADNEGO planu wyborczego Czyli jak go Ciemnogród wybierze będzie robił co chce Zawsze wtedy może się wykręcić odpowiedzią w stylu ja nic takiego nie obiecywałem Aż strach pomyśleć co on nam wywinie jako Prezydent Zresztą pochodzi ten ktoś z partii która rozkradała Naszą Kochaną Polskę na potęgę Ja nie chce powrotu partii za rządów której biedny był biednym cały czas a bogaty bogacił się na potęgę Teraz może nie jest idealnie ale chociaż odrodziła się średnia klasa społeczeństwa Tak na marginesie co to za Polak który na wiecu gada po francusku a rozumie go tylko tamten jeden gość Trzaskowski daje sobie głowę uciąć że wywróci Nasz Polski porządek do góry nogami Po co nam cyrkowcy z lgbt świecący gołymi tyłkami Wśród kandydatów jest jeden gej i jakoś się z tym swoim gejostwem nie obnosi Trzaskowski zafunduje Nam taki mały armagedon Odbierze dzieciom 500+ emerytom trzynastki , czternastki itp. itd. Zresztą co tu dużo gadać Jak może kandydat na prezydenta mówić że po co Nam centralny port komunikacyjny ??!!!!!! Twierdzi że przecież jest Berlin Szok Przy budowie CPK będzie zatrudnionych podobno kilka tysięcy osób a pracę w tymże porcie ma mieć podobno 150 tysięcy ludzi I to już jest argument za Mam nadzieję że ludzie się opamiętają i na tego kogoś nie zagłosują bo aż się boje powrotu mafii vat- owskiej mafii paliwowej itp przyjmowania uchodźców ekonomicznych i robienia wszystkiego pod dyktando Angeli

   • Zmień człowieku kanał w telewizorze. CPK to taki sam pic jak promy i odbudowa stoczni, 3 miliony mieszkań, milion samochodów elektrycznych, elektrownia ostrołęka, przekop mierzei dla samego przekopu bo ekonomia nie jest ważna tylko populizm. Niestety prawdą okazało się stwierdzenie „ciemny lud to kupi”. Jak znam życie to autor pewnie były zagorzały wyznawca PZPR teraz „nawrócony”

    • Przekop mierzei nie jest dla samego przekopu Mam nadzieję że myślę tak samo jak Pan Jarosław Kaczyński Ten przekop mierzei jest pewnie po to żeby Ruskiemu Carowi pokazać że nie będzie Nam mówił co mamy robić i tym samym nie będzie Nam stawiał warunków Już wyjaśniam o co w tym chodzi Żeby statki mogły popłynąć sobie do np. Elbląga muszą przepłynąć przez Rosyjskie wody terytorialne I tu zaczyna się problem Trzeba otrzymać zgodę Rosji na wpłynięcie na Ich wody terytorialne co niestety nie raz i nie dwa spotykało się z odmową Bóg wie z jakiego powodu A tak będziemy mieli w Wielkim D. Ich zgody Płyniemy sobie i już Trochę interesuje się drugą wojną światową i o ile pamiętam od wtedy ZSRR Nas chyba nie lubili Czekali po drugiej stronie Wisły aż Powstańcy się wykrwawiają nie pomagając Powstańcom Po wojnie niestety wojna się dla Polaków nie skończyła Ruskie zgotowali Nam Jesień Średniowiecza choćby Katyń No i ta okupacja do bodajże 1990 roku Także proszę o spojrzenie wstecz a okaże się że Przekop mierzei jest jak najbardziej wskazany Bo Polska to Kraj Niepodległy Suwerenny i Niezależny No i oczywiście Polacy nie dają sobie w kaszę dmuchać i nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz nie dzieci Nam germanil a Rusek to może Nam skoczyć i tyle

   • Dokładnie tak. Biedni pozostana biedni a bogaci będą się bogacic. Dziś mimo iż nie jestem za rządzi PiS to musze przyznać ze żyje mi się lepiej niż za PO. Stać mnie na wakacje na droższe rzeczy niż teraz mam w końcu umowę o pracę zarabiam tyle ze kiedyś mogłam sobie tylko o tym pomarzyć i jakby nie patrzeć jeśli stracę z jakis powodów prace to moje dzieci mam za co wykarmic w czasie poszukiwania pracy dzięki 500+ na przykład. Za PO pozostała by ulica i zebranie. Trzaskowski jest przystojny miły mądry wykształcony ładnie mówi po francusku i co z tego? co to wniesie do mojego życia jak wrócą rządy PO? znów wrócą niższe stawki za godzinę sieciowe umowy na potęgę brak 500+. Nie cierpię PiS ale jaki mam wybór skoro za PiS żyje mi się po stokroć lepiej niż za czasów PO?

 3. jak ten typ sie wyslawia i jakich slow uzywa na takim stanowisku ??

  W ogole ponizej jakiegokolwiek poziomu – prosze pana ile lat pan studia robi ? bo po wypowiedziach sadze ze sporo dluzej niz trwają…

  WSTYD i jeszcze raz wstyd nikomu nie mowie ze jestem/pochodze z Trzemeszna jak kto pyta to panie ja z Gniezna

 4. gdzie byl przewodniczacy zeby typa wyciszyc ? cala ta klika to żal, po prostu żal kazdy sie boi cos powiedziec a ukrecic mu gadke wylaczyc mikrofon pokazac mu gdzie jego miejsce jest

 5. Przewodniczący bardzo często się „wcina” w wypowiedzi innych radnych, tym razem powinien się włączyć do tego niefortunnego wystąpienia Burmistrza – najpierw upominając go za słownictwo, następnie wyłączając Burmistrzowi mikrofon.

  • dziadek nic nikomu nie powie, siedzial i sie gapil jak sie kloca… nic mnie juz nie zdziwi a swoja droga jak ktos z domu pracuje to moze pic legalnie ???

 6. Proszę pojechać i zapytać te dzieci czy chcą z Trzemeszna się wyprowadzać!!!! Porozmawiać z nimi czy chcą znów zmieniać dom!! Kolegów…. Szkołę…

 7. ….za kogo Pan się uważa?!Kto Panu dał prawo decydowania o losie tych dzieci? Nikt(czytaj:starosta) nie pyta te dzieci co( od jakiegoś czasu) czują…czy chcą przejść w nowe (kolejne) w ich życiu miejsce….. może w ukryciu płaczą ,bo się boją .Przecież wszyscy doskonale wiedzą,że to jest ich dom ,rodzina. A rodzina i dom to Świętość!!!

  • Przestań grać na uczuciach. Wszyscy chcieli się dowiedzieć co dalej , a burmistrz na normalne pytania się obraził i dał dyla. Czy tak trudno przyjać do wiadomości , że od burmistrza oczekuje się rzetelnej informacji. Co za głupoty wypisujesz cyt. „kto dał prawo decydowania o losie tych dzieci ?” O „Domie Dziecka” zadecydowało Starostwo Powiatowe z Gruszczyńskim na czele. To co już radnym pytać nie wolno bo burmistrz się obrazi ?

   • Nie ta forma panie Lipiński,nie ta forma…jest pan człowiekiem podobno wykształconym?!Pańskie pytania powinny być na pewnym poziomie.-wszyscy wiemy o co chodzi!!

    • Ahaaa…. Pytania radnego były nie na poziomie. Radny był butny i grubiański. Jaki w takim razie był burmistrz? Na jakim poziomie była jego odpowiedź?

 8. Panie Burmistrzu bardzo dziękujemy za to,że jesteśmy ważni dla Pana.Dziękujemy ,że Pan próbował (mimo przeciwności) .Wielki szacun dla Pana!! 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖(te 30 serc to my)

 9. Pytania radnego były doskonałą okazją do rozpoczęcia rzeczowej dyskusji na temat Domu Dziecka. Wierzę burmistrzowi, że zna doskonale sytuację w tym domu. Wielokrotnie o tym mówił. Dlatego należało podzielić sie tą wiedzą z radnymi, a z uwagi na transmisje na YT także z mieszkańcami.
  Tak się jednak nie stało. Można było usłyszeć, że nikt nie robi tak dużo dla Domu Dziecka jak burmistrz. Ale w takim razie co robi? Był tam w Dniu Dziecka. Piękny gest. Doceniam. Ale to tego domu nie uratuje. Radny pytał jakie jest stanowisko burmistrza i się nie dowiedział. Pozostali radni też pewnie byli ciekawi co burmistrz na to. Padły za to słowa, które paść nie powinny. Mam nadzieję, wierzę głęboko, że rozum weźmie górę nad emocjami. Że w końcu na forum rady odbędzie sie rzeczowa dyskusja na argumenty, a nie na epitety.

 10. Brawo dla Burmistrza za stanowisko jakie zajął w tej sprawie a p.radnego L. Pytam kogo reprezentował to że grał w ciągu roku cztery razy w piłkę z podwładnym domu dzieciaka to dużo za mało a gdzie rozmowa o ich problemach w sytuacji jakiej się znajdują oj wstyd p.L

  • Czytaj ze zrozumieniem , otóż p. Burmistrz nie zajał żadnego stanowiska tylko obraził się i wyszedł cyt. „odechciało mi się” Na pytania jakie jest stanowisko Gminy i jakie sa propozycje Starosty ? Radny Lipiński jest naszym radnym i ma prawo pytać to była sesja Rady Miejskiej a nie Rady Burmistrza. I jeszcze jedno takim językiem jakim p.Burmistrz się posługiwał to operuje się w knajpie a nie na sesji. Pozdrawiam.

 11. W młodych radnych nadzieja, pytajcie o wszystko Was wybrali mieszkańcy, nie pozwólcie na lekceważenie Was.Tu ma duże pole radna od kultury.
  Trzymam za radnych kciuki,a gdzie audyt ?

 12. Ach to widać teraz poziom przedszkolaka obraził się i schował to nasze podatników pieniądze idą na pensje do urzędników A tu masz niee możesz sprostać to do domu

  • może od razu do więzienia ich wsadz. Znawca tego co „katalne” widać ze za byle pierdniecie byś wsadzal do kicia. Mnie obraża i odrzuca twoja głupota czy to tez jest karalne ? mam nadzieje ze tak. Idź się zamknąć od razu sam z siebie

 13. „Sprawiedliwy” sam napisałeś, że przy CPK PODOBNO będzie zatrudnionych 150 tyś ludzi. Jeśli pracowałeś to wiesz jak ciężko zarabia się pieniądze i można wydawać tylko tyle ile się zarobiło albo zadłużenie i komornik zabiera co może. Jak dzieci, które widzą swoich nie pracujących rodziców bo jest 500+ mają nabrać szacunku dla pracy, dla innych ludzi? Może się komuś żyje lepiej i pensja minimalna poszła w górę ale ceny na wszystko po prostu szybują do góry w tempie kosmicznym. Chyba znajomość języków nie jest grzechem-dziś po Europie i świecie podróżujemy bez problemów i tam ta znajomość się przydaje. Mieliśmy już czasy gdy rządziła jedna słuszna partia- lepiej jednak jak nad władzą jest kontrola. Rząd z jednej partii to Prezydent z innej. Prezydent nic nie może zabrać bo nie ma takiej władzy

 14. Smutne w tym wszystkim jest to, że ani przewodniczący, ani nikt z radnych nie zareagował. Czy naprawdę takie wypowiedzi maja być standardem w naszej gminie? Do tego zmierzamy? Naprawdę nikt nie poczuł się urażony? Przecież to obradowała Rada Miejska. Piętnastu wybrańców z całej gminy. Najwyższa władza w naszej małej społeczności. Czy burmistrz jest dla rady czy rada dla burmistrza?

  • Jak miał przewodniczący zareagować, jak w tym akurat momencie nie wiedział, czy jest z burmistrzem, czy właśnie jest przeciw burmistrzowi.

 15. Ciekawe jakie słowa by padły z ust burmistrza, gdyby o sprawy Domu Dziecka zapytał zwykły mieszkaniec. Brak słów na tego burmistrza (tak, z małej litery ten burmistrz)

 16. Coś ten nasz burmistrz strasznie zmęczony, wygląda nieciekawie, przerasta go to wszystko,jak można się tak zachowywać i wypowiadać na postawione konkretne pytania radnego, widać żadnych argumentów istotnych , tylko obrażanie i stawianie siebie jako pokrzywdzonego, zobaczycie za jakiś czas powie żle zrobiłem , biorę to na klatę tak już to trwa od kilkunastu lat a my mieszkańcy jak wyglądamy, co się dzieje z naszą gminą , w tym z naszym wizerunkiem na zewnątrz, wstyd i tyle. Czy nie można uznać że taki sposób to też metoda naszego burmistrza, zawsze „złośliwi”, wrogowie go atakują a on taki człowiek pokrzywdzony, dobry chłop trzeba go wybrać dalej ,kazdego poklepie ,pogada a co tam ważne sprawy gminy ,finanse,jakoś to się kręci , ważne aby trwać i prowadzić ten teatrzyk, tylko jaki kosztem?? nie ma prawie na nic pieniędzy , nawet zakończenie roku szkolnego ubogie , czy nie starczyło na porzadne nagrody książkowe dla uczniów?to straszne co się dzieje z tymi wszystkimi sprawami

 17. Chociaż niekoniecznie darzę sympatią Pana Lipińskiego, to uważam, że jego pytania były rzeczowe i zadane w dobrej wierze. Nie był chamski ani uszczypliwy. Chciał poznać odpowiedź na nurtujące pytana – jak my wszyscy. Panie Burmistrzu naprawdę nie przystoi Panu takie zachowanie… Mógł Pan normalnie powiedzieć, jakie jest Pana stanowisko i tyle. Powinien Pan przeprosić za swoje słowa.

 18. Trzemeszno zamiast się rozrastać, umacniać itp. Upada. Wszystko jest zamykane, budynki zaczynają stać bez żadnego użytku. Komu mamy za to dziękować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here