Strona główna Różne Przybędzie drzew

Przybędzie drzew

1152
5

W ubiegłym tygodniu na terenie Trzemeszna i niektórych sołectw nasadzono około 200 sztuk młodych drzew. Były to tak zwane nasadzenia zastępcze, wynikające z przepisów o ochronie przyrody. Gmina ma obowiązek nasadzić określoną decyzją starosty ilość drzew w zamian za usunięte, m.in. w związku z prowadzonymi inwestycjami.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim, nasadzenia miały miejsce między innymi na ulicy Mickiewicza, Staszica, Foluskiej i na drodze z Niewolna do Pasieki. Połowę zakupionych sadzonek otrzymały sołectwa, które same zdecydują o miejscu ich posadzenia.

Wśród młodych drzewek znalazły się klon (w tym klon kulisty), lipa drobnolistna, jarząb pospolity, świerk pospolity.

5 KOMENTARZE

  1. Sadzenie drzew w grudniu ?????? Hmmmmmm. Może czegoś nie wiem, rozumiem, że klimat sie ociepla, ale o tej porze roku sadzić drzewa ?? Proszę kogoś zorientowanego w temacie o wypowiedź. Ps. Mój dziadek, czy ojciec jakbym ich poprosił o sadzenie drzew o tej porze roku to chyba by mi to wybili z głowy

  2. Drzewa na pewno będą się pięknie prezentować, ale powinno się je posadzić bliżej jezdni, tak posadzone zabrały trochę za dużo chodnika.

  3. czy sadzenie drzewek zimą, tuż przed zapowiadanymi mrozami, nie jest aby sztuką dla sztuki? Kupiono naprawdę ładne i drogie gatunki. Szkoda byłoby.
    Przedziwna jest też lokalizacja niektórych nasadzeń – na ulicy Mickiewicza na przykład, drzewko posadzono tuż przy schodach zajmujących sporą część chodnika. Teraz za bardzo nie ma możliwości manewru np. matka z dzieckiem w wózku. Za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będziemy to my – nie damy rady zrobić takiego slalomu dzielnie pchając nasze balkoniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj