Strona główna Kultura Przewodnik oprowadzi po Trzemesznie

Przewodnik oprowadzi po Trzemesznie

7502
17

Podkreślenie walorów turystycznych gminy, popularyzowanie wiedzy o Trzemesznie i okolicy, jej wybitnych postaciach, budowlach, zachowanym dziedzictwie i kulturze to cele, dla jakich został powołany miejski przewodnik turystyczny.

Zarządzeniem z dnia 4 lutego burmistrz Krzysztof Dereziński powołał na to stanowisko dr. Andrzeja Leśniewskiego. Do jego zadań należy opracowywanie i udostępnianie propozycji tras turystycznych, oprowadzanie zainteresowanych zwiedzaniem miasta i promocja gminy.

Jak poinformował K. Dereziński na jednej z ostatnich komisji Rady Miejskiej, jest to wyjście naprzeciw prośbom wielu osób, w tym niektórych radnych. Według informacji burmistrza, powołanie to nie rodzi dodatkowych kosztów po stronie gminy. Przewodnik będzie wykonywał te czynności w ramach zawartej wcześniej umowy zlecenia, która dotyczy działań w zakresie turystyki i dziedzictwa kulturowego gminy.

Przypomnijmy, że A. Leśniewski już wcześniej, w ramach działalności społecznej, niejednokrotnie podejmował się oprowadzania zainteresowanych po naszym mieście.

17 KOMENTARZE

  • Po fakcie? Było głośno latem 2019 roku byłem oprowadzany w miejsca z ciekawą historią z panem A. Leśniewski i jego synem. Wtedy ludzie się śmiali, ale zapewniam was że pan A. Leśniewski ma wiele do powiedzenia. Jak ktoś lubi historię to powinien się spotkać z wyżej wymienionym panem. Dla mnie było to ciekawe przeżycie.

 1. Dziury w ulicach i wysypiska to fakt. Ale mówienie, że w Trzemesznie nie ma czego zwiedzać oprócz bazyliki świadczy tylko o wąziutkich horyzontach piszącego. I właśnie takie wpisy są dowodem na to, że przewodnik jest potrzebny. Tak więc „Tak sobie” niech czym prędzej organizuje grupę i zamawia przewodnika.

  • ….. mnie obchodzi co jest do zwiedzania w tej dziurze. Chodniki zróbcie żeby można było chodzić słuchać i zwiedzać a nie pierd…lic k historii. Historia człowiek nie żyje.

   • Ale mi ciebie żal. Rozumiem, że żyjesz czymś innym niż historia, ale w związku z covidem pozamykali ci twoje najbardziej atrakcyjne miejsca w Trzemesznie. Nie irytuj się, kiedys otworzą. Póki co można na wynos.

    • Historia to nie praca a pasja. Można sobie posłuchać jak masz miasto w pełni sprawne a nie idziesz i dziura na dziurze! Może o historii dziur zróbcie wernisaż. Kulturalne trzemeszno

 2. O co Wam chodzi?
  Burmistrz powiedział, że dał wolną rękę swoim kierownikom.
  Przed wyborami usłyszy się, że wszystko, co nie będzie się podobać radnym i ludziom będzie efektem tego, że ktoś kogoś do czegoś namówił?
  Obstawiamy zakłady? 😀
  Niestety na opcję, na którą bym obstawiał jest bardzo słaby kurs😃

 3. Czy promowanie jednostki jako posiadającej certyfikat przejrzystości publicznej to jakiś ponury żart w wykonaniu jednego z kierowników jednostek?
  Zobaczcie sobie na Biuletyn Informacji Publicznej i zobaczycie ile osób i na jakich stanowiskach tam pracuje.
  http://osirtrzemeszno.bipstrona.pl/
  Czy Dyrektor i Główny (a) Księgowy (a) to jedyne stanowiska?
  Gdzie jest informacja o sposobie wyboru konkretnych wykonawców dla konkretnych zleceń?
  Gdzie jest informacja o naborze na stanowiska w tej jednostce.
  To jest przejrzystość?
  Chyba bezobjawowa.
  Czy ten certyfikat był odpłatny?

 4. bardzo fajnie ze mamy przewodnika ,jak kiedyś bedzie zorganizowane zwiedzanie Trzemeszna z panem Leśniewskim to sie chętnie wybiorę.Pozdrawiam.

 5. proponuje by pan DR zabral na pierwszy spacer obu Burmistrzow i pokazal im do czego doprowadzily ich rzady zaczac od LO i szloł zamknietych potem akweduktem do wodocigu, wysypisko na Swietym ze nei wspomne o komunalce i obowiazkowa trasa wyczynowa poprzez Dabrowskiego dziurawa i krzywa podczas deszczu, nie omieszkajcie poleciec szlakiem wodnym jeziora popielewskiego

  kto jest za ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj