Strona główna Polityka Przetarg na sprzedaż dawnego browaru

Przetarg na sprzedaż dawnego browaru

1510
18

Burmistrz Trzemeszna ogłosił przetarg na sprzedaż budynków dawnego browaru i lodowni, znajdujących się przy Alei Szymańskiego. Postępowanie odbędzie się dopiero 27 sierpnia, jednak z uwagi na wysoką wartość nieruchomości został zapowiedziany już w ostatnich dniach.

Należy zaznaczyć, że będzie to przetarg ustny ograniczony. Przystąpić do niego może inwestor, który do końca 2018 roku przywróci pierwotną funkcję obiektów, czyli produkcję piwa. Jak wiemy, inwestycją tą zainteresowany jest browar Fortuna z Miłosławia. Rozmowy w tej sprawie zostały przeprowadzone w lutym (archiwalny artykuł |TUTAJ|).

W ogłoszeniu mowa jest o działce o pow. 0,5925 ha zabudowanej budynkiem dawnego browaru klasztornego, której cena wywoławcza wynosi 596 tys. złotych, oraz działce o pow. 0,1502 ha zabudowanej budynkiem lodowni (cena wywoławcza 625,20 tys. złotych). Zgodnie z ustaleniami, nabywca zakupi powyższe nieruchomości z 90% bonifikatą.

Przetarg odbędzie się o godzinie 9:00 w salce Urzędu Miejskiego w Trzemesznie.

18 KOMENTARZE

  1. Dobrze by było jakby jakiś browar to kupił, być może powstaną kolejne miejsca pracy i młodzi nie będą wyjeżdżać z gminy.

  2. Tej redaktor pisz dokładnie aby każdy mógł to zrozumieć ! albo daj sobie spokój z taką amatorszczyzną Bo śmiać się chce i płakać jak czytam twoje wypociny:D:P Którego dnia będzie ten przetarg 27 sierpnia?

  3. Przetarg ? A to jakaś nowość, Pan Leśny nie chce kupić browaru ? Hmmmm, pewnie dlatego ten przetarg … Bo na obsługę gminy od strony prawnej nie było przetargu ? To pewnie też taki patent prawny, którego nie można ujawnić gawiedzi … Renowacja tego browaru to świetny pomysł, oby ta inicjatywa doszła do skutku.

  4. Żeby nie okazało się , że chodzi tylko o lodownię i działki . Budynek jest zabytkiem i trzeba wielu nakładów finansowych , pozwoleń itp. Jestem ostrożny co do odrestaurowana budynku . Koszt remontu przewyższy koszt budowy nowego obiektu . No chyba , że zostanie odwalona popelina nie remont .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj