Strona główna Polityka Przetarg był nieskuteczny

Przetarg był nieskuteczny

4446
29

Dzisiaj – o godzinie 10 – miał odbyć się zapowiadany od kilku miesięcy przetarg na sprzedaż budynku po Domu Dziecka w Trzemesznie.

Od wicestarosty Anny Jung dowiedzieliśmy się, że przetarg był nieskuteczny. Jak nam powiedziała, szczegółowa informacja ukaże się w przewidzianym procedurami terminie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej starostwa.

Przypomnijmy, że przeciwko sprzedaży wypowiadali się wcześniej trzemeszeńscy radni, a także burmistrz Krzysztof Dereziński. Pojawiły się propozycje utworzenia tam Urzędu Miejskiego oraz stworzenia miejsca dla uchodźców z Ukrainy.

Ostatnia z propozycji pojawiła się na marcowej sesji Rady Powiatu. Radna PiS Natasza Szalaty zaproponowała, aby do Trzemeszna przenieść Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, mieszczący się w Gnieźnie przy ul. Gdańskiej. Jest to podległa starostwu placówka przeznaczona dla młodzieży niedostosowanej społecznie.

Nie posiada ona wystarczającej liczby miejsc w internacie, dlatego też część wychowanków ma zapewniony nocleg w dwóch placówkach niepublicznych na terenie Gniezna. Koszty ich noclegów pokrywa starostwo.

Jak zauważyła radna, przeniesienie ośrodka do budynku po Domu Dziecka pozwoliłoby na zapewnienie miejsc noclegowych wszystkim wychowankom, bez konieczności płacenia podmiotom niepublicznym.

29 KOMENTARZE

 1. Dlaczego Natalka nie powie, że tak naprawdę chodzi jej i starostwu o to, żeby usunąć niedostosowanych i wypchnąć ich z Gniezna?

  • Anonimie masz racje po co sie uzerac w Gnieznie z mlodzieza trudna jak mozna w…..c do Trzemeszna to mogl dom dziecka byc jak byl co oni juz z Trzemeszna robia do cholery folwark glupkow rado czy wy spicie a wlodarze co na to

  • Chociażby dlatego, że w pobliżu jest ZK, który podlega już innemu resortowi. To niesamowite jak bliskie mi są: ta gra w piłkę nożną i ta gra w bejzbolka.

 2. Ta sytuacja pokazuje po raz kolejny jak nieudolnie w tej gminie zarządza się nieruchomościami. Przed chwilą pojawił się wątek uzależnienia od Gniezna pod kątem odpadów. Gdzie nie spojrzysz to jedna, wielka kompromitacja. Tylko dzięki temu, że za komuny powstał Izopol a później na jego bazie m.in. międzynarodowe korporacje, które zostawiają podatek od nieruchomości w Trzemesznie.

  • Zostawiają ?????? lub jak firma z burmistrzem obecnym , musi im jeszcze zapłaćić , to coś tu jest nie ok . Pytanie ile ten zespół paroc, cembrit izotrans i inne firmy z tego gniazda płacą do Trzemeszna podatku , no burmistrzowie pochwalcie się

   • Musiała im zwrócić, a nie zapłacić. To chyba zasadnicza różnica. A jaki byłby budżet gminy bez podatku tych firm to można sprawdzić w BIP, tylko trzeba chcieć.

 3. Czytając to trudno nie zapytać polityków związanych z obecną opozycją w powiecie czy przekażą w formie darowizny ten budynek gminie Trzemeszno jak dojdą do władzy po wyborach w 2023 roku. Pytanie przede wszystkim kieruję do polityków związanych z PiS. Oczekujemy darowizny a nie przysłowiowej złotówki, z której to zrobił się okolo 0,7 mln zł za nieruchomości szkół. Jak będziecie obiecywać będziemy to dokładnie weryfikować.

  • Wpierw zweryfikujcie obietnice przedwyborcze aktualnie rządzących w Gnieźnie i powiecie, a także Dyzia i radnych w naszym „samorządnym” grajdole.

  • Przygłupie który podszywasz się pod różne nick-i Jesteś dokładnie odzwierciedleniem tej twojej partii Cały czas w kółko jedno i to samo że PiS jest zły , a wyborcy PiS to głąby Ty i ta twoja partia jesteście oderwani od rzeczywistości Przyklejasz Pis-owi łatkę jakiejś przyjaźni z Putinem gdzie każdy normalny człowiek oczywiście oprócz was Pełowców wie że dla PiS-u i wyborców tej partii Putin to zło w najczystszej postaci Teraz zadajesz debilne pytania o Orbana Przecież widać gołym okiem że Orban trochę wyszedł poza szereg i na sto procent jest to nie w smak Pis-owi ale co według takiego pajaca jak ty mają zrobić ? Zmusić go do zmiany stanowiska względem Rosji ? W jaki sposób ? Przecież ty i ta twoja partia macie mnóstwo pomysłów jak uzdrowić kraj i gospodarkę no i oczywiście wiecie co zrobić żeby Polakom żyło się lepiej Tyle tylko że żaden normalny Polak już wam nie ufa PO jest jak błazen króla Robi co chce , jest tolerowany ale tak naprawdę to jest tylko pośmiewiskiem i niczym innym

   • Panie Sprawiedliwy ten PiS to takie bidulki, że nic nie mogą zrobić i nic nie wiedzą przed tylko zawsze po fakcie. Wszyscy normalnie myślący od lat wiedzą, że ten orban to konfident i psubrat mordercy putina ale Pinokio i spółka nie wiedziała😀😄 le pen, salwini, którego super pogonił Prezydent Przemyśla też wielcy przyjaciele i co znów nie wiedzą co to za typy😄😀. Inflacja jak byk to Polakom żyje się lepiej według ciebie? Do wojny to była wina Tuska a teraz putina. Trybunał kucharki utajnia coś co ma być jawne to też jest super? Cwaniak maciarek i naczelnik znów robią politykę na trumnach i to też super? Idol z partii (anty)lewaka korwinek fan bandyty putina to też super? Co zreformowali ci nieudacznicy oczywiście poza rozdawaniem nie swojej kasy i zadłużaniem państwa? Tak dla siebie nagrabili jak nikt inny a przypomnę ,że oni już rządzą dłużej niż te PO.

 4. Ja pisałem wcześniej Trzemeszno powinno się odłączyć od Gniezna bo oni nas mają w du..e a my im du..e lizemy i nas zniszczą ale taka władza pozdrawiam

  • Brawo Popieram Twój wpis Trzemeszno jest traktowane jak biedny krewny przez tych tam w Gnieźnie Tak naprawdę Gniezno według mnie to taka wieksza wiocha A Trzemeszno według nich ? Chłopiec do bicia

   • Też popieram Wasze mądre rady… Proponuję zbyć się praw miejskich (przy okazji burmistrza i wiecznie bezradnych) i przyłączyć się już jako wioska do gminy Witkowo. Choć nadal w powiecie, to jednak dalej od Gniezna…

   • A ja pamiętam czasy jak to większość mieszkańców się cieszyła, że oderwie się od województwa bydgoskiego i Mogilna do Wielkopolski😀😄I co się teraz stało? Może to coś z Wami jest nie tak, że wszędzie Wam źle😀😄

 5. Już nie mogę doczekać się kolejnych wyborów😉 Ojjjjjj będzie się działo…zwłaszcza na stołkach w starostwie i w podległych jednostkach,he,he.

 6. Niedojdy piastują takie stanowisko to co się dziwić.I najlepszy tekst równość wobec prawa Kuchareczka utajnila swoje zeznania podatkowe .Agent Wolf jest z niej dumny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj