Strona główna Różne Przerwana modernizacja ulic

Przerwana modernizacja ulic

4863
23

W połowie maja rozpoczęto modernizację ulic, których nawierzchnia wykonana jest z kostki brukowej. Remont miał polegać na usunięciu zaniżeń, gdzie w trakcie opadów tworzą się uciążliwe, zarówno dla kierowców jak i pieszych kałuże. Jak można zauważyć, rozpoczęte prace zostały przerwane po kilku dniach.

Jak poinformował na sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, wykonawca – firma Hydroart Gaca – zrezygnował z dalszych prac. Musi się w tym wypadku liczyć z brakiem zapłaty za wykonaną część robót, a także z karami umownymi.

Potwierdził nam to także właściciel firmy Waldemar Gaca. W przesłanym oświadczeniu stwierdza:

Mimo bardzo dużych chęci i zaangażowania w prace na rzecz naszej Gminy nie jesteśmy w stanie wykonać robót drogowych zawartych w umowie z Gminą Trzemeszno za ustaloną kwotę w sposób należyty i zadowalający dla nas, jak i oczywiście użytkowników drogi. Toteż podjęliśmy decyzję o rezygnacji z wykonania umowy uwzględniając kary umowne”.

Wiceburmistrz zapowiada, że Urząd Miejski będzie poszukiwał wykonawcy, aby zaplanowane zadanie zrealizować jeszcze w tym roku.

23 KOMENTARZE

 1. Zlecić to temu panu z Cytrynowa który zasną na dachu – powoli ale będzie posuwać robotę do przodu; oraz pana wiecznego vice – niech zobaczy na czym polega praca a nie tylko obgryzanie ołówków.

 2. Tak to jest jak się łapie 10srok za ogon nie oszukujmy się nie o pieniądze tu chodzi tylko o przeliczenie się wobec swoich umiejętności i swojego ego.. miał być łatwy przypływ gotówki a tu kostka stanęła górą

  • Ja bym rozdał każdemu mieszkańcowi po jednej kostce, a tym co najwięcej krzyczą że nie wolno z tym nic robić bo „zabytek” dałbym po całej wywrotce tej kostki – niech pielęgnują sobie ten zabytek, zrobią wystawę albo sobie podwórko tym wybrukują.

 3. A widzieliście np. W Łodzi czy Wrocławiu wyłania na kostkę asfaltu. 😁 po 3 latach asfaltu odpada miejscami z kostki i dopiero są dziury. Łódź otwarcie przyznała że to był bardzo zły pomysł. A czy to jest zabytek ? Oni też w kilku miejscach pozostawili bo to nasza przeszłość.

 4. Proste zesraj sie nie daj sie wszystko chapne a tu kicha nieda sie przeliczylem sie jak sie nie ma fachowcow to tak jest zalac asfaltem i po robocie a jak ktos chce zostawic jak jest teraz to niech sie zglosi do urzedu ze odwali ta robote i naprawi ulice zapraszamy gawedziarzy i ekspertow od biadolenia i krytykowania.

 5. Oj masz Pan Panie Gaca fachowców oj masz ! Układanie kostki bazaltowej to robota dla mistrza a nie fuch-mistrza .
  Jak dobrze wiadomo władze Trzemeszna przodują w zatrudnianiu fuch-mistrzów . Niestety trzeba mieć trochę wiedzy a rozmowy o ewentualnych inwestycjach należy prowadzić wśród profesjonalistów . Naprawa kostki fragmentami da efekt na jakiś czas . Natomiast zerwanie kostki z ulic i ponowne jej ułożenie to ostatni gwóźdź do trumny dla budżetu . Może niech Pan Jankowski zajmie się naprawą stopni przy pomniku pamiętając , że muszą one wytrzymać do kolejnych wyborów !

 6. A jak wyglada asfalt w kierunku oczyszczalni masakra giry mozna polamac co to ma byc dziura na dziurze wspolczuje isc tam wieczorem to gleba zaliczona kto nad tym panuje panie redaktorze zdjecia sie klaniaja.

 7. Kto za to dziadostwo odpowie nikt,Nitka udaje że coś wie ale jego prowadzenie sesji ,zapominanie o punktach w porządku obrad to jakaś farsa,od kiedy to na sesji obchodzimy imieniny radnej i to jeszcze chyba tej pani z szydłowa co jest tak ciągle wystraszona,już widzimy jak szefuje i sprawdza w komisji rewizyjnej, ,co to za forma,czy to jakaś szczególna uroczystość,jubileusz,itp.zastanów się człowieku co ty wyprawiasz z tym burmistrzem,niezły z was duecik.Odwołać p Nitkę z tej funkcji bo to jakię nieporozumienie

 8. Kostka jest piekna ,nie zniszczalna dzis ciezko poszukac fachowcow ktorzy umią ją położyć a co dopiero naprawić to kosztuje duże pieniążki, ale warto bo jest na lata i zabytkowa ,a zmotoryzowanym proponuje zwolnić na miescie i nie ma problemu bedziemy miec pieknw bezpieczne miasto

 9. Tak może nie w temacie kostki na ulicach miasta; nowo położony asfalt na ulicy Piastowskiej,dzisiaj po deszczu wygląda jak poprzednio. Woda stoi na połowie jezdni,aż do miejsc parkingowych .Po poprawie jest tak samo? brakuje na razie dziur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here