Strona główna Polityka Przemysław Woźny odwołany z funkcji przewodniczącego komisji

Przemysław Woźny odwołany z funkcji przewodniczącego komisji

2117
45

Nietypowy przebieg miały dzisiejsze obrady połączonych komisji Rady Miejskiej w Trzemesznie. Już na ich początku radny Sławomir Peno zaproponował, aby odwołać z funkcji przewodniczącego Komisji Finansowej Przemysława Woźnego oraz powołać jego następce.

W uzasadnieniu S. Peno stwierdził, że P. Woźny „nie orientuje się” w sprawach finansów i ekonomii. Jako przykład podał pytanie, które zadał P. Woźny w dyskusji na temat odzyskiwania podatku VAT, tj. czy w przypadku rozwiązania umowy z kancelarią Leśny i Wspólnicy, Gmina będzie zmuszona oddać podatek. Drugą sprawą jaką wymienił to sytuacja z 23 września, gdy na posiedzeniu komisji skarbnik Alina Kociemba wypowiadała się na temat rozmów jakie prowadziła z prezesem Remondisu Krzysztofem Tomczakiem w sprawie przetargu na wywóz śmieci.

Jej wypowiedź nie znalazła się w pierwotnej wersji protokółu. W momencie, gdy na wniosek innych radnych wpisano ją do protokółu, przewodniczący P. Woźny odmówił jego podpisania. „Świadczy to o pana stronniczości” – komentował S. Peno. Zbigniew Matelski zarzucił P. Woźnemu, że komisja pod jego przewodnictwem nie zajęła się bardzo istotnymi sprawami, do których jest powołana. Wymienił między innymi sprawę odsetek dla firmy „Paroc”, zaległości finansowych po przejęciu TPK oraz zbyt wysokich kosztów zagospodarowania odpadów.

P. Woźny odnosząc się do stawianych zarzutów stwierdził, że to jeden z radnych, który również jest przewodniczącym komisji stwierdził, że cały czas się uczymy i możemy popełniać błędy. W związku z tym i jemu zdarzyło się popełnić błędy. Powiedział też, że podpisał protokół napisany na podstawie nagrania z urządzenia, jakim dysponuje Urząd Miejski. Na tym nagraniu nie ma wypowiedzi A. Kociemby. Odpowiadając radnemu Z. Matelskiemu przypomniał, że będąc przewodniczącym Komisji Finansowej w listopadzie 2015 roku zorganizował wizję lokalną na wysypisku. Zaczekał nawet z jej terminem, gdyż wcześniej jej wnioskodawca Z. Matelski był nieobecny.

W głosowaniu wniosek o odwołanie poparło 7 radnych : Maria Sobieszak, Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Kacper Lipiński, Zbigniew Matelski, Sławomir Peno, Daniel Bisikiewicz, Maciej Dalewski. Przeciwni byli Mieczysław Chojecki, Grzegorz Koperski, Michał Behnke. Wstrzymali się Przemysław Woźny i Renata Wiśniewska.

Już po głosowaniu głos zabrał Grzegorz Koperski. Skrytykował sposób w jaki odwołano P. Woźnego. Stwierdził, że odwołanie przewodniczącego komisji to zbyt poważna sprawa, aby podejmować ją w takim pośpiechu. Według niego radni powinni być wcześniej powiadomieni o takim punkcie obrad. Wobec dotychczasowego przewodniczącego padły poważne zarzuty, a większość radnych nie była przygotowana do dyskusji, żeby się do nich odnieść. Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż formalnie wszystko odbyło się poprawnie, ale było to z pewnością zachowanie „nie fair”.

Nową przewodniczącą Komisji Finansowej, Rozwoju Gospodarczego i Obszarów Wiejskich została wybrana Maria Sobieszak.

IMG_5183

45 KOMENTARZE

 1. Teraz to już jest czas na przewodniczącego Maciola bo to jest ten sam sposób myślenia nic nie robić akase brać a burmistrz Miasta odaje się zaspokajaniu swej duszy. ..wróci do pracy w piątek i kto tu rządzi sumora i gumora mijanowo i Mogilno a regulamin przetargów układają smerfy jak K.D-N.D I MAMY EFEKTY ZE BĘDĄ LAMANCE DOWOZIC DZIECI A MOŻE ASYSTENT MA PROJEKT NA WĄSKO TOROWKE -DEREZYNE BĘDZIE EKOLOGICZNE DZIECIAKI SAME POJADĄ I BĘDZIE KASA NA PODWYŻKI I DOPŁATY DO REMADISU ZA WYWÓZ ŚMIECI BRAWO DLA SUMORY IGOMORY ONI MAJA L.

  ..

 2. No to mamy tak zwaną Dobrą Zmianę. Na czele komisji finansowej stoi osoba, która przez ponad rok kadencji prawie sie nie odzywa ale zabrała raz głos. W sprawie sprzedaży pawiloników na Wojciecha. I trzeba przyznać, że był to głos zdecydowany, jednoznaczny, oczywiście „za”.

 3. Może wkoncu dowiemy się ile będziemy płacić za wywóz śmieci a może zrobi to Mojżesz gminy pani Katarzyna ma pojęcie jak z….cicha oj potrafi czy może ten od lamancow też potrafi coś z…c bo brak klakiera i myszy harcuja ja bym zmieniła nazwę na KABARET URZĘDU MIASTA TRZEMESZNA POD DYREKCJA PANA K

 4. Pan Woźny powinien być wdzięczny za to odwołanie, bo nie będzie popełniał dalej takich „błędów”. Tylko, że my wyborcy wiemy że to już nie błędy, a znacznie coś innego. Dobrze się stało .

 5. Jak świeża przewodnicząca będzie tak intensywnie prowadzić obrady komisji, jak się udzielała na sesjach to można stwierdzić, że komisja ta wogóle nie będzie działać.

 6. Czlowiek 'pierwszego” ????? no wiecie Cooooo ? jak mogliscie 🙂

  Pan Historyk wilkiem giełdowym nie zostanie uwazam ze dobre posuniecie – dobrze ze nie spytał co to VAT.

  Panie Peno i Matelski isc do przodu KONKRETY, KONKRETY zrobic cos dla miasta skonczyc z kolesiostwem grupą trzymającą WaGĘ,

  pozostali radni mysle ze tez po rozum do glowy pojda i nie beda musieli wstydzic sie wyjsc na miasto i za plecami nikt nie bedzie gadal Radni stoja po stronie ludzi i dbają o miasto i gminę a nie o stolek 1-wszego ! tego sie trzymajmy a bedzie dobrze.

  mimo ze nie mieszkam juz w Trzemesznie to od czasu do czasu sledzę losy tego miasta i mieszkancow i trzymam kciuki byscie podejmowali rozsądne decyzje, tak by nie placic wiekszych podatkow a i aby zylo sie lepiej.
  Pan Szewc jak bedzie mial swoje zdanie to bedzie dobrze
  Pani ktora Pamiętam ze szkoly jesli poprowadzi komisje mądrze to bedzie calkiem OK

  radnym sie raz jest raz nie a opinia pozostaje na cale zycie.

 7. po tych „xD” widać, że jesteś bardzo dojrzałym człowiekiem, a co za tym idzie na pewno zorientowanym w sprawach ekonomii i prawa he he żałosne

 8. „Uwielbiam” osoby nie posiadające własnego zdania. Wstrzymanie sie od głosu pana Woźnego rozumiem, nie chciał być sędzią we własnej sprawie. Ale pani Wiśniewska po raz kolejny pokazała brak odwagi i swojego zdania.Pani Renato. W radzie potrzeba nam ludzi odważnych.

 9. Okropnie dużo tutaj ocen odwołanego przewodniczącgo , powołanego przewodniczącego, takiego radnego, innego radnego, czasami sprawia to wrażenie pewnego sporu pomiędzy dwoma ugrupowaniami z wykorzystaniem tego anonimowego forum, ale takiego polityczno-sloganowego.
  Jest budżet do realizacji, czyli konkretna robota do zrobienia, ale kto by tam o tym pamiętał. Pani Radna Sobieszak podjęła się konkretną komisję prowadzić, życzmy powodzenia bo to nie proste (każda sprawa ma swoje za i przeciw), i tyle.

  Pozdrawiam,

  • Radni świadczą usługi wyborcom i podlegają stałej kontroli i ocenie wyborców. Cieszę się, że dzięki mądrym radnym zaczyna się w Trzemesznie coś nowego i stare dzieje pójdą w niepamięć. Wreszcie.
   Teraz do roboty, tu się zgadzam z x2x.
   Kto z radnych zatrzymał się w czasie, to niech nic nie robi- byle tylko nie robił źle dla nas.

 10. Odwołanie odbyło się poprawnie. Tak to ocenił nawet Pan Koperski .
  Fair , nie feir to na boiskach .Tu jest mowa o ekonomii, o gospodarce.
  A Woźny był jaki był…

 11. – google Panu nie pomoglo ? smiech na sali dajcie spokoj

  za bycie przew. komisji wiecej kaski jest, ale no kurcze cos trzeba wiedziec i rozumiec – ludzie !

 12. Jeszcze raz , odwołany ok., powołana ok.
  Tylko po co te igrzyska.
  Odwołany – mało, trzeba jeszcze dokopać w internecie,
  Powołana – nie szkodzi, że nie miała jeszcze okazji nic zrobić, ale juz wiadomo, zamienił stryjek ….. itd., tez trzeba dokonać.

  Oczekuję od Burmistrza i Radnych również z PP współpracy i realizacji celów, proponuje rozliczyć z takich umiejętność i działań, na Igrzyska jest czas w kampani wyborczej , nie wtedy kiedy trzeba pracować.

  Pozdrawiam.

 13. Wreszcie kolejny nieudacznik,nie mający pojęcia o gospodarce i finansach po burmistrzu i skarbnik,dobrze że się tak stało,wielki czas może coś drgnie,zobaczcie jak jest prowadzony przetarg na dowóz dzieci do szkół,to skandal ani tras wyznaczonych a wymogi liczebności osób w autobusach 62 a czemu nie 60 lub 59,D……… do sklepu zamiatać a nie do przetargów w gminie,burmistrz czy ty tego nie widzisz ?

  • Może dlatego taki wymóg bo akurat tyle dzieci jest dojeżdżających? Wystarczy pomyśleć zanim się coś skomentuje. Ale lepiej dodać komentarz byle dodać niż wnieść coś sensownego do dyskusji. Pomyśl. A co w sytuacji kiedy autobus może zabrać max 59 osób a do zabrania jest 62?

 14. Ciekawy czy ktoś z Was tu komentujących posiada wykształcenie ekonomiczne, skoro tak bardzo czujecie się kompetentni w kwestiach prawa finansowego…

  Najłatwiej kogoś opluwać anonimowo. Tak jest bezpiecznie, tak jest komfortowo. I ta forma waszej wypowiedzi ma właśnie świadczyć o tym, że jesteście od kogoś lepsi, mądrzejsi?

  Hejtujecie na pana Woźnego, hejtujecie na panią Sobieszak. Hejtujecie na każdego. Na sesji Rady Miejskiej Trzemeszna jest wstęp wolny – czemu nie pójdziecie więc na nie i wprost nie zarzucicie niekomentencji i postawicie swoją ocenę bezpośrednio danemu radnemu?

  Ale cóż to proponuję? Żeby tak na forum, tak twarzą w twarz komuś powiedzieć, co się myśli? Nie, tak to już nie. Jeszcze radny/radna by się dowiedzieli, że tak o nich myślicie. Lepiej tu, na tym portalu, anonimowo hejtować, hejtować i hejtować – przecież nienawiść to taka piękna sprawa…

  • czuje klawiaturę radnego od laptopa w tym pismie 🙂

   ZASADA JEST TAKA – NIE ZNAM SIE NA EKONOMII TO NIE WLAZE NA PRZEWODNICZACEGO KOMISJI FINANSOWEJ ZNAM SWOJE MOZLIWOSC I WIEM ZE SOBIE NIE PORADZE DAJE TEN STOLEK INNEJ OSOBIE

   JESLI JUZ USIADLEM TO KUPUJE KSIAZKI PODSTAWY EKONOMII I PRZYSWAJAM SOBIE WIEDZE

   P.S. moze wyksztalcenia ekonomicznego nie posiadam ale pracujac w firmie lub majac wlasna dzialalnosc BYŁEM zmuszony zaznajomic sie z przepisami prawa i troche pokory Panie od laptopa krytyczne uwagi wziac do serca zebrac sie w garsc i PRACOWAC dla LUDU

  • ale jesli nie znam sie na finansach to nawet nie mysle o tym zeby byc przewodnczacym komisji finansowej. to chyba logiczne.zajmuje sie tym co potrafię.

 15. Pan Przybylski narzeka na brak pieniędzy na zapłacenie pracownikom jak przegra przetarg na dowóz dzieci ale sponsoruje meble dla straży, oraz odmawia młodzieży wynajęcia autobusu bo rozwalą:-)

 16. Ślizgać się można na lodzie. Ślizganie się po ważnych sprawach zakończyło się.
  Cieszy, że nie wszyscy młodzi to Ślizgacze.

  Mam szacunek dla podeszłego wieku, to na ten temat zamykam usta.

  • Zofia Ty tylko potrafisz obrażać i szydzić z ludzi i ich odwoływać. Dobrze że pewne osoby a szczególnie taka jedna odeszła z pracy bo też była by odwołana.

 17. Zofio, tym razem mnie zawiodłaś. Sprecyzuj swoją myśl zrozumiale, ja jestem chyba głupawa, ponieważ nie rozumiem o co Tobie chodzi.

 18. Ciekawa sytuacja w Radzie Miasta w Trzemesznie.
  Wszyscy mają rację:
  – radny S. Peno, że P. Woźny nie orientuje się w sprawach finansowych;
  – radny P.Woźny, że a każdy ma prawo do błędu, na których się uczy;
  – radny G. Koperski, że mimo wszystko sposób odwołania P. Woźnego z funkcji był nie fair.
  Ciekawa sytuacja …

 19. Tragedia- takich radnych w naszej gminie wybralismy-wstyd !! !jak taki peno moze sie, tak szaroge,sic ,za kogo on sie, uwaza!!! !pusty dzwon najglosniej dzwoni!!! pogubili sie, radni ,walcza, mie,dzy soba, wygryzaja, wzajemnie ,a cel = dobro miasta i mieszkancow jak lezy tak lezy!!!!

 20. Pierwsza sprawa niezależni radni walczyli o budżet i uzyskali to o co walczyli,choć zajęło to dwa miesiace taki był opór Burmistrza i jego ludzi.Będą remontowane zarówno Zespół Szkół jak i Gimnazjum, naprawa ulic i chodników na skalę jaka w ostatnich latach była nie do osiągnięcia i chwała im za to. Sprawa następna odzyskiwanie podatku Vat i niegospodarność Burmistrza ewidentna przegłosowana.Sprawa odwołania P. Woźnego argumenty trafne szczególnie nie podpisany protokół z wypowiedziami P.Skarbnik który Ją kompromituje. I dla mnie to jest dobro miasta a nie siedzenie z dup…i i branie diety. Panie Peno róbcie swoje i pracujecie tak dalej jestem z Was zadowolona.A tragedia to koalicja burmistrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj