Strona główna Na sygnale Przelała „marynarzowi” 11 tysięcy złotych

Przelała „marynarzowi” 11 tysięcy złotych

6833
28

Ponad 11 tysięcy złotych straciła 48-letnia mieszkanka gminy Trzemeszno. Kobieta na portalu społecznościowym poznała mężczyznę, podającego się za kanadyjskiego marynarza.

Mężczyzna stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety. Choć do spotkania nigdy nie doszło, mężczyzna wmówił kobiecie, że przesłał jej oszczędności życia. Niestety, jak twierdził, paczka miała utknąć gdzieś na granicy i trzeba było opłacić cło.

Kobieta kilka dni temu na prośbę oszusta wzięła kredyt w wysokości 11 tysięcy złotych i przelała na jego konto. Sytuacja powtórzyła się 7 lipca br. Tym razem mężczyzna poprosił o przelanie 75 tysięcy złotych. Gdyby nie pracownice jednego z banków, które poinformowały o swoich podejrzeniach policjantów, najprawdopodobniej doszłoby do kolejnego oszustwa.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona zgłosiła się w Komisariacie Policji w Trzemesznie, gdzie złożyła zawiadomienie o popełnienia przestępstwa oszustwa.

Mundurowi poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

KPP w Gnieźnie


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

28 KOMENTARZE

  • To jest właśnie szowinizm. Na podstawie błędu jednej kobiety, za który sama zapłaci, wyprowadza się uogólnienie na temat wszystkich przedstawicielek naszej płci. A w tej historii są też inne kobiety, które zachowały się racjonalnie i odpowiedzialnie.
   Ciekawe, że pod artykułem o pijanym kierowcy nikomu nie przyszło do głowy wyciągać wniosków co do inteligencji i odpowiedzialności mężczyzn. A oszukanej współczuje, najbardziej kary jaką jest opublikowanie tej informacji na portalu, gdzie szowinistyczny jad hula sobie w komentarzach bezkarnie.

 1. Ja piernicze jakie te kobiety sa glupie milosc na odleglosc nie ma chlopow na miejscu teraz ma Marynarza Kanadyjskiego ale trzeba miec pod deklem i to 48 latka nie widziec dziada i pieniadze przelewac

 2. ja tez chce – kapitanem bylem na okrecie w sumie to ponton byl na popielewskim ale sterowalem nim wiec kapitanem i zawijalem tez do portu tzn na rybakowce my cumowali ponton – gdzie sie zglosic po pieniadze ?

 3. Dokładnie rok temu 4lipca 2019 roku, też Pani przelała duże kwotę pieniędzy na konto amerykańskiego biznesmena . Moze to ta sama Pani.

 4. Co za typ musiał dobrą gadkę mieć a pani liczyła że to super facet i koleżanki będą zazdrościły a tu typowy tulipan lekcja życia dla tej pani i dla innych kobiet szukających faceta na portalach

 5. Chętnie umówię się z panią na kawę i nie tylko……….. W latach 90 tych byłem marynarzem pływało się tu i tym w każdym porcie musi być kobieta .

 6. No to czekamy na kolejny artykuł za rok. Był 4 lipca 2019, teraz 7 lipiec 2020. No to strzelam na 11 lipiec 2021. No to kobiety do dzieła i jak by co to mogę zostać marynarzem. 🙂

 7. kupie czapke kapitana ma ktos na sprzedaz ?
  moze byc tez mundur Legii Cudzoziemskiej albo czapka pilota samolotu
  ooo czapka pilota samolotu bedzie chyba lepsza wieksze wrazenie zrobi

 8. A w tej historii są też inne kobiety, które zachowały się racjonalnie i odpowiedzialnie

  czyli… wpłaciły by więcej

  buhaha ale tak ogólnie i nie generalizując na każdym kroku naszego codziennego naszego dnia definicje rozumu czy rozsądku są przez takich ludzi niszczone i kompromitowane – myślę ze prawa społeczne można z pełną świadomością takim osobom odebrać.

 9. Przykro czytać te komentarze. Nikt nie potępia perfidnego oszusta, tylko większość krytykuje naiwną panią, ewentualnie wszystkie panie.

  • Oszustowi się należy medal za niesamowitą bajerę – to jest nieprawdopodobna sztuka tak potrafić zabajerować całkowicie obcą osobę żeby wpłaciła na konto takie duże pieniądze.

 10. Każdy się czepia pan. A może policja powie co się udało ustalić czy np. oszusta już złapano?. Niech policja opublikuje adres komisariatu, może sam się zgłosi.

 11. kto sie zglosi ? takie fejki robia rodacy z wysp zalozmy ze z calej polski z 10 osob miesiecznie wyhacza. Puszczasz polaczenie przez Chiny (serwer w Chinach) i masz taki schemat:

  Utrudnieniem w ściganiu i karaniu cyberprzestępstw są jednak kłopoty z określeniem miejsca popełnienia cyberprzestępstwa. Od tego miejsca zależy zaś, jakie prawo będzie miało zastosowanie i gdzie to przestępstwo powinno być ścigane, czyli organy jakiego państwa organy będą władne, by wymierzyć sprawiedliwość. Tymczasem charakterystyczną cechą przestępstw popełnianych w sieci i przy użyciu systemów informatycznych jest ich transgraniczność i tzw. wielomiejscowość. Niejednokrotnie sprawca, znajdując się na terytorium państwa A, korzysta z sieci informatycznej zlokalizowanej w państwie B, by umieścić dane w formie strony internetowej na serwerze komputerowym istniejącym w państwie C, przy czym strona z zamieszczonymi na niej danymi jest dostępna właściwie na całym świecie. Wedle tego schematu popełniane są przestępstwa związane z rozpowszechnianiem nielegalnych treści, stalkingiem czy naruszaniem praw autorskich.

  P.S. Chiny nie podpisaly umowy o sciganiu cyberprzestepcow bo sami uczestnicza w atakach na Swiecie czesto dla zyskania patentow itp. wiec puszczasz ruch przez Chiny i panie mog Cie szukac na morzach i oceanach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj