Strona główna Różne Przejścia będą bezpieczniejsze

Przejścia będą bezpieczniejsze

9899
36

Trzy przejścia dla pieszych w głównym ciągu komunikacyjnym miasta staną się niebawem bardziej bezpieczne. Wczoraj malowano pasy na dwóch przejściach u zbiegu pl. Kilińskiego z ulicą Kościuszki.

Do malowania używana jest specjalna masa chemoutwardzalna, która jest bardziej widoczna i zarazem bardziej szorstka od tradycyjnie używanych farb. W jezdni zamontowane zostaną także ledowe „kocie oczka” czyli świecące po zmroku, a ładowane za dnia specjalne znaczniki drogowe.

W tej samej technologii zmodernizowane zostanie także przejście na ul. Kościuszki w pobliżu placówki PKO. Prace wykonuje firma INTER-ZNAK z Mogilna.

Gmina prowadzi też rozmowy z „Eneą” na temat zainstalowania dodatkowych oświetleń nad przejściami.

W dalszej kolejności planowana jest modernizacja przejść przy „jordanku” na ul. Mickiewicza, obok Czeremchy i przy targowisku na ul. Toruńskiej.

36 KOMENTARZE

 1. Na Kościuszki dobrze byłoby wyciąć drzewa przy przejściu ponieważ zasłaniają tam pieszych i nie widać czy ktoś stoi przed przejściem

  • Dzień dobry,
   ręce precz od tych drzew!
   Tam jest ograniczenie do 40 km/h. Jak pojedziesz zgodnie z przepisami, to zauważysz wszystko.
   Tylko odłóż telefon…
   Pozdrawiam
   TDi

 2. A dziury w drogach sie same zalataja??? Moze warto pomyslec tez o remontach drug w miescie bo przy deszczoej pogodzie nie jeden pieszy jest ochlapany z winy kierowcy tylko jak jechac po drodze gdzie dziura goni dziure….

 3. Tommy… głowę sobie zetnij albo przed przejsciem maksymalnie zwalniaj to będziesz wszystko widział – czy ktoś stoi czy nie

  • Ty hyba nigdy samochodem nie jechałeś jako kierowca
   Będziemy hamować przed każdym przejściem aby sprawdzić czy zza drzewa nikt nie wyłazi
   Wyciąć te drzewa i spoko

 4. Pomysł z wycięciem drzew jest bardzo trafiony. A na remonty naszych dróg np. kostki bazaltowej, nie dałoby rady pieniędzy z Unii załatwić?

 5. Oświetlenie przejścia przy ulicy Foluskiej, w stron piekarni by się przydało. Po zmierzchu piesi są bardzo słabo widoczni i nie raz dochodziło tam do niebezpiecznych zdarzeń z pieszymi po zmroku.

 6. „W jezdni zamontowane zostaną także ledowe „kocie oczka” czyli świecące po zmroku, a ładowane za dnia specjalne znaczniki drogowe.”

  „W jezdni zamontowane zostaną także ledowe „kocie oczka, czyli świecące po zmroku, a ładowane za dnia, specjalne znaczniki drogowe.”

  dwa małe „,” i teraz to ma sens 😉

 7. Świetnie, gdyby doszło jeszcze do zakazu parkowania wzdłuż chodnika. Przy oślepiającym słońcu przejście dla pieszych obok Piekusia jest udręką, w ułamku sekundy ktoś przechodzi obok zaparkowanego samochodu i mimo dużej ostrożności szybko może dojść do potrącenia. Przydałby się parking na przeciwko postoju taksówek, gdzie obecnie jest ZAKAZ.

 8. Miejsca typowo z zagrożeniem proponuję założyć sygnalizację na przycisk i nauczyć że ścieżki rowerowe to nie są pasy !

 9. Jechalem dzisiaj ul. Dabrowskiego kolo Gminy 20na godzine ochlapalem faceta gdyz wjechalem w kaluze i co same k…. szly czy to moja wina ze takie dziury do kogo sie zwrocic o pomoc .

  • Może do burmistrza i radnych, którzy ustalają i zatwierdzają budżet? Ta ulica wygląda żałośnie i sprawia niemałe zagrożenie, ale ciesz się placykami, boiskami itp itd.

  • zwrocic sie mozesz na pana k..a burmistrza nie wiem kiedy przyjmuje ale w poniedzialek lepiej nie isc bo mozesz klamke pocalowac a vice nie wiem czy co szalatwi

  • Jechałeś 20 na godzinę i nie zdążyłeś wyhamować 🙂 Może udaj się do psychologa, który wytłumaczy Ci, że osobie ochlapanej nic nie będzie. Zapewne przeżyje.

   • Nie jade po to by co chwile chamowac bo ulica jest do…i pieszych sie ochlapie a do psychologa to ty juz gnaj bo moze byc za pozno ludzie nie po to chodnikami chodza zeby byc ochlapani cale Trymeszno placyki na pierwszym miejscu a ulice pozal sie boze.

 10. I co z tego że odmalują pasy i zamontują te światełka. Przejście przez pasy przy kiosku ruchu(z Placu Kilińskiego na drugą stronę) graniczy z cudem, kilka razy stałem już na pasach i czekałem aż jakiś kierowca łaskawie się zatrzyma. Warto byłoby pomyśleć nad tym co zrobić, żeby poprawiło się tam bezpieczeństwo pieszego.

 11. Miasto a kogo ??? jak coś stanie się komuś na tojej posesji odpowiadasz Ty na chodniku przed twoja posesją Ty . Drogi w mieście odpowiadają włodarze miasta.

 12. Te Kocie ślepia powinny zapalać się gdy ktoś znajduje się na pasach informując w sposób oczywisty kierowców, one natomiast pulsując cały czas oślepiają tylko kierowców. Przejście obok kiosku TRAGEDIA jadąc od Gacy do tego zmierzch, mżawka i na to wszystko powyłączane latarnie. Niech tylko jakiś mądrala wparuje na pasy nie patrząc lewo prawo bo ON przecież na prawie to tylko współczuć nic nie winnemu sprawcy. Inwestowanie w te kocie ślepia to tylko strata sianka a o gówienku za rok już pewno nikt nie będzie pamiętał że to wogóle działało. Jak już to tylko lampy nad przejściem

  • Nie progi, podniesione przejścia – są równie skuteczne, a najazd jest łagodniejszy i przejście ma wysokość chodnika (ułatwienie dla wózków i osób starszych).

 13. Policja sprawdzać daty kart niepełnosprawności ludzie tak wkładają za szybę, że dat nie widać celowo przeterminowane

 14. Czy te przejścia w obrębie Kilińskiego ,Kościuszki i Wojciecha to nie bubel, tak bliskie odległości od skrzyżowań jak kierowca ma się zatrzymać np. skręcając w w prawo z Kilińskiego w Wojciecha,tak samo z kościuszki w kilińskiego, gdzi e są zachowane normy,kto to zatwierdza ? Panie Dąbek jesteś drogowcem czy nie, czy burmistrz tego nie widzi ? Za mało jest urzędników.Panie redaktorze zrobić zdjęcia i opublikować odpowiednim służbom.Jak można w tych miejscach tak lokalizować przejścia dla pieszych ????

 15. Wlasnie skrecajac z ul. Kilinskiego w Wojciecha nagle na przejscie wskakuje pieszy ze nie zdarzysz zachamowac i wypadek murowany kto tak przejscia robi przy samych skrzyzowaniach .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here