Strona główna Sport i rekreacja Przegląd kąpielisk – Wierzbiczany

Przegląd kąpielisk – Wierzbiczany

1257
10

Plaża na Wierzbiczanach może i nie leży w granicach naszej gminy ale jest mieszkańcom całkiem dobrze znana. Najszybsza trasa dojazdu prowadzi asfaltową ulicą przez Wymysłowo, a później jeszcze kawałek drogą polną.  Na miejscu trzeba pokonać pieszo zejście do plaży (dojazd samochodem jest utrudniony przez niejasne sprawy własności gruntów).  Ale mimo wszystko trud się opłaca.

Plaża jest zlokalizowana nad Jeziorem Wierzbiczańskim, które czystością wody nie przebije Jeziora Ostrowickiego ale plasuje się blisko za nim. Brak klarowności nadrabia temperaturą – usytuowanie w małej zatoce zapewnia przeważnie ciepłą wodę. Jest to dobre miejsce dla początkujących pływaków, ze względu na możliwość dalekiego wyjścia mając jednocześnie grunt pod nogami. Dużym mankamentem jest kamieniste dno na początku zejścia do wody, jednak to tylko niewielki minus.

Kąpielisko nie jest zbyt oblegane i z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym spokój i relaks. W pobliżu znajdują się działki letniskowe i domki całoroczne.

IMG_5460-1000 IMG_5465-1000 IMG_5466-1000 IMG_5474-1000 IMG_5479-1000

10 KOMENTARZE

  1. Tak to wszystko prawda woda super tylko to męczące zejście a raczej wejscie do góry .A wystarczyłoby ładnie zrównać teren .Plaża marzenie.

  2. Z tego co wiem to ta plaża należy jeszcze do Wymysłowa! Osoby mieszkające w domach prawie przy samym jeziorze w dowodzie jako adres mają wpisane właśnie Wymysłowo 🙂

  3. Tytułowa nazwa chyba trochę myląca bo Wierzbiczany są po drugiej stronie jeziora. Trzemeszniaki zazwyczaj mówią na tą plażę Kujawki. Warto wspomnieć że kilkaset metrów od plaży jest wysoka skarpa z przepięknym widokiem na jezioro.

  4. My kiedyś Kujawki to nazywaliśmy plaże tak po przeciwnej stronie od tej .Jechało się tą drogą patrząc na jęzioro z lewej strony w kierunku Lubochni i tą pierwszą drogą w prawo do tych letniskowych domów tam była plaża .Teraz wszystko zrobili tam prywatne ,każdy ma wejście ze swoich domków a tak z 20 lat temu jak tam było fajnie.Może ktoś to pamięta.?

  5. Extra plaża jest też między Kujawkami a Lubochnią. Jadąc z Kujawek w strone Lubochni trzeba przy lesie skręcic w prawo i dalej polną z kilometr. Nad plażą jest gdzie zaparkowac a wrazie braku miejsca ze 200 metrów wczesniej jest parking. Samochodem najlepiej jechac przez Wymysłowo nowym asfaltem do konca potem w prawo i dalej prosto. A rowerem bliżej jest przez Świete. Plaża trawiasta dużo zacienionych miejsc. Wrazie potrzeby na plaży stoi Toy Toy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here