Strona główna Kultura Przedszkole w Wymysłowie już działa

Przedszkole w Wymysłowie już działa

2345
12

Od 5 września działa nowe przedszkole w Wymysłowie, jednak jego uroczyste otwarcie nastąpiło wczoraj. Obecny był burmistrz Krzysztof Dereziński, sołtys Wymysłowa Katarzyna Julkowska oraz przewodnicząca komisji finansowej RM Maria Sobieszak.

Przedszkole działa na zasadzie placówki niepublicznej. Prowadzi je spółdzielnia socjalna „Razem Być”, założona przez Stowarzyszenie Światowid oraz gminy członkowskie tego stowarzyszenia, w tym gminę Trzemeszno. Zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty gmina przekazuje dotacje na każde dziecko w wysokości 6000 zł, co stanowi 75% kosztów, jakie ponosi na jedno dziecko w prowadzonych przez siebie placówkach.

Do przedszkola uczęszcza 31 dzieci w tym 4 niepełnosprawnych. Placówka może przyjmować dzieci spoza Trzemeszna – wówczas dotacje przekazuje gmina, w której zamieszkuje dziecko. Obecnie uczęszcza tam troje dzieci z gminy Gniezno.

Uroczystość otwarcia była dla maluchów i personelu pierwszą okazją do zaprezentowania się przed gośćmi, a przede wszystkim przed rodzicami. Przedszkolaki wystąpiły z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Po części oficjalnej była okazja do zabawy, w którą z wielką radością włączyli się rodzice. Przygotowano też poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

Jak nas poinformowała dyrektor Edyta Janasik, przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami i chętnie przyjmie kolejne dzieci.

12 KOMENTARZE

  1. gorąco tej placówce kibicuję i ogromnie się cieszę, że tak wspaniale zaczęli 🙂 Drogie maluszki, drodzy rodzice – niech się Wam podoba!

  2. Czas na szkoły niepubliczne. Karta nauczyciela tam nie obowiązuje, i nauczycieli, którym za ciężko pracować można zwyczajnie zwolnić. Przedszkolu również życzę jak najlepiej. Pokażcie jak się pracuje bez ochrony karty.

  3. Mój 3-letni synek tam uczęszcza. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Gmina nie potrafiła zapewnić miejsca a tutaj dzieci przyjmują z otwartymi ramionami.

  4. Firma wykonująca kapitalny remont wystawiła fakturę na 500.000zł, była mowa na zebraniu. Za co tyle ???! Za tyle to można by dwa takie przedszkola od podstaw wybudować, to jakiś przekręt. A co do samego przedszkola bardzo fajne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj