Strona główna Na sygnale Przedszkolaki pomogły psu

Przedszkolaki pomogły psu

4905
9

Dzieci z grupy „Żabki” Przedszkola nr 2 – będąc na spacerze – zauważyły w rowie przy targowisku psa. Zwierze znajdowało się w wodzie. Wyglądało na to, że nie może wyjść stamtąd o własnych siłach.

Jedna z nauczycielek powiadomiła o tym fakcie straż pożarną. Trzemeszeńscy strażacy wyciągnęli psa, a następnie wezwali weterynarza. Przybyły na miejsce lekarz udzielił psu pomocy.

Suczka znalazła opiekę w „Ranczo Benonza”. Bardzo szybko ustalono jej właściciela. Okazało się, iż pies nie po raz pierwszy oddalił się, stad był znany właścicielowi „rancza”.
Prawdopodobnie nabawił się boreliozy, stąd jego ciężki stan.

Warto podkreślić, że wszystko działo się w miejscu uczęszczanym – w dniu targowym – ale to dopiero dzieci zwróciły uwagę na niedolę czworonoga.

9 KOMENTARZE

  1. Brawo przedszkolaki!!!Mam nadzieję,że empatia i wrażliwość pozostanie z Wami na zawsze.Jak widać dorośli uczęszczający na targ,są chyba pod wpływem „pożeraczy”bobrów,smutne…

  2. Brawo dzieci i oczywiście gratulacje dla Pań za szybką reakcję……Edukacja zaczyna przynosić efekty.Obojętność ludzi jest przerażająca.

  3. Super przedszkolaki i panie z przedszkola, że nie przeszli obojętnie. Szkoda tylko zwierzaka bo pewnie znów wróci do nieodpowiedzialnego właściciela. Nie dość, że zaniedbany to jeszcze chory i raczej bez szans na leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here