Strona główna Różne Przebudowa łącznika Kopernika-Śniadeckich

Przebudowa łącznika Kopernika-Śniadeckich

1734
25

Niebawem ruszy przebudowa łącznika pomiędzy ulicą Kopernika, a ulicą Śniadeckich. Jak informuje Norbert Dombek z Referatu Inwestycyjnego UMiG w Trzemesznie w planach jest ułożenie na całości kostki typu polbruk na szerokości  6 metrów i długości około 78 metrów.  W ramach inwestycji wykonany zostanie także chodnik oraz  wyznaczone zostaną miejsca parkingowe (25 miejsc, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych).

W tym roku będzie  zrobiony ten fragment, ale w przyszłym chcemy zrobić pozostałą część. Tam są jeszcze problemy terenowe, które już zaczęliśmy regulować.

W 2014 roku planuje się przedłużyć ten odcinek i wykonać zatoczkę dla autobusu szkolnego. Istnieje opcja zmiany organizacji ruchu na ulicy Szkolnej lub innego rozwiązania  ułatwiającego  sprawną i bezpieczną komunikację przy Szkole Podstawowej Nr 1. Oferta przetargowa zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu, a prace mają zostać wykonane w sierpniu.

Przebudowa ta , nie tylko poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym rejonie, ale także zwiększy ilość miejsc parkingowych w niedalekiej odległości od przychodni lekarskiej. Przypomnijmy, że inwestycja ta jest realizacją wniosków mieszkańców osiedla nr 2 do budżetu na 2013 rok.

IMG_3884 IMG_3886 lacznik

25 KOMENTARZE

  • Miejsca parkingowe są tam bardzo bardzo potrzebne – wie o tym każdy rodzic dowożący swoje dziecko do „jedynki”. Bardzo się cieszę, że gmina wreszcie zajmie się tą inwestycją – wcześniej chyba nie było można, a to z powodu nieuregulowanej sprawy własności gruntów – był to chyba nawet jeden z punktów ostatniej kampanii wyborczej w naszym mieście. Zatoczka dla autobusów jest niezbędna z tych samych powodów – do tej pory dzieci dowożone autobusami wysiadały przy wjeździe w jednokierunkową przy szkole, gdzie jednocześnie wjeżdżało mnóstwo aut osobowych. Odkąd zamknięto oddziały w Wymysłowie i Zieleniu, autobusami przyjeżdżają nawet pięciolatki. Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne, w tej sprawie nie szukałabym drugiego dna.

 1. Ja się tylko o jedno pytam! KTO tam mieszka, że gmina daje tyle kasy w ten rejon? To na bank ktoś z nowej ul. Marchlewicza, bo gmina ogłasza teraz przetarg na budowę sieci wod. – kan. To nie jest fair, że jedni (w MIEŚĆIE) latami czekają na drogę lub kanalizację, a inni dostają na ,,dzień dobra” wszystko, bo ,,właśnie się wybudowali”.

  • Wyraźnie jest napisane, że inwestycja ta jest „realizacją wniosków mieszkańców osiedla nr 2 do budżetu na 2013 rok”. Ile razy byłeś na zebraniu mieszkańców swojego osiedla i wnioskowałeś o przeznaczeniu pieniędzy na inne inwestycje?

  • a o co ci chodzi o ulice marchlewicza ludzie kupili działki od gminy i do dzis nie mają wody a już mieszkają jak w dziewietnastym wieku

  • Ludzie na ta droge czekali 50lat, przez 10.mies w roku dzieci chodza do szkoły (najczęściej w błocie lub śniegu) mieszkańcy proszą o tę drogę już od kilku lat! Więc nie rozumiem Pana

 2. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi o kilka ,,gratisów” dla tej okolicy, a nie jeden. Ul. Marchlewicza jest nowa, tak jak tamtejsze domy. A już im się kroi zestaw kanalizacja + polbruk…….

  • A skąd wiadomo, że na ulicy Marchlewicza też będzie polbruk kładzony w ramach tej inwestycji? Z tego co wyczytałem, to w tym roku ma być zrobiony fragment odcinka. W przyszłym roku zatoczka autobusowa i przedłużenie odcinka (nie sprecyzowano dokąd).

   • To ja już Tobie precyzuję dokąd…. Na Marchlewicza na 100 %. Zatoczka autobusowa (no wiadomo dla dzieci) jest tylko pretekstem. Co do zebrań mieskańców osiedla…. to sorry ale osoby w nich uczestniczące o NICZYM nie decydują. Tak! Mogą sobie napisac wniosek! Ale tylko tyle. O tym co i gdzie jest robione decydują trochę inne osoby. Ja i moim sąsiedzi od wielu lat staramy się o zrobienie czegoś z nawierzchnią, bo po każdym deszczu mamy dosłownie bagno! Niestety na naszej ulicy nie mieszka nikt, kto ma odpowienie hmmm no nazwijmy to ,,kontakty” więc jest jak jest i pewnie jeszcze długo tak będzie………

 3. Krew zalewa mnie jak czytam te komentarze .Na zebraniach osiedlowych garstka zainteresowanych a potem te chore komenty insynuacje a co komu? po co? itd.ble ble ble.Są informacje o zebraniach a teraz napewno też na nowym profilu tu ich nie zabraknie pójdzcie i tam gadajcie w oczy a nie w d…!!!

  • to chodzimy chyba na różne zebrania – na zebraniu, na którym omawiano m.in. kwestie tego, gdzie w 2013 będzie podłączana kanalizacja, uczestników było tak wielu, że zabrakło nie tylko miejsc siedzących, ale i stojących – kilkanaście osób stało na korytarzu poza salką sesyjną.

 4. Kolejny mądrala w internecie za zasłoną serwerów. idź na zebranie zrób coś a później pisz .Te inwestycje są zależne od nas przede wszystkim.

 5. Wszystko ładnie, pięknie tylko… Czy projektant tej zatoczki widział kiedyś na żywo autobus? Ulica Śniadeckich w tym miejscu jest tak wąska, że problemy ma dwóch mijających się rowerzystów? Jak tam wjechać autobusem? Nie można te 10 początkowych metrów zrobić w pełnej szerokości zatoki? Tylko wycinać się klinem? Przecież i tak miejsce jest wydzielone z obecnych terenów zielonych szkoły. Dobra nawet jak się uda sztuka z wjazdem, to jak wyjechać na ul. Kopernika? Główną drogą do szkoły się nie da, bo jednokierunkowa. Pozostaje droga prowadząca do oczyszczalni i na działki. Ta jest co prawda dwukierunkowa, ale niewiele szersza niż Śniadeckich w rejonie zatoki. Dodatkowo wyjazd z niej na Kopernika, mocno ograniczony bliskością posesji z jednej i drugiej strony.
  Busy jakoś sobie poradzą, ale większe pewnikiem będą się zatrzymywać po staremu.

  • Jak już pisałem autobus to tylko pretekst! Chodzi o podciągnięcie polbruku pod ul. Marchlewicza! Dodatkowo ta załączona mapka jest NIEAKTUALNA! W jednym miejscu teren ukształtowany jest już inaczej niż ona podaje…..

  • Wiemy o tragedii w białym Dunajcu-na kolonii z okna wypadło dziecko.Teraz jak autobusy bedą przed szkołą,to dopiero dzieci będą się wychylać przez okna,kiwać kolegom, wyglądać ich,będzie niebezpiecznie bo to małe dzieci.Nikt ich nie upilnuje,tak jak na tej kolonii.Chyba że okna pozabija się na amen.Niech inwestorzy i przede wszystkim urząd pomyślą o bezpieczeństwie dzieci w szkole.

 6. NIE WARTO chodzić na zebrania osiedlowe!Porażka! Udawanie że Panowie przewodniczący osiedli coś załatwią.Niepotrzebna strata czasu i mielenie językiem nie wiadomo po co i na co.
  Pozory,niemoc ,brak dobrych pomysłów.Wiem to ,bo chodzę na te śmieszne zebranka.

 7. Autobusy na Śniadeckicu to chyb jakiś żart,niech pomysłodawca stanie na tej ulicy i sprubuje przeżyć gdy pojedzie autobus a co dopiero gdy pójdą dzieci?jeśl to nie żart to ktoś chce żeby Trzemeszno było słynne w Polsce ale co po takiej sławie gdy pod kołami autobusu zginie dziecko

 8. ale to tylko jeden szkolny autobus. Uważacie Państwo, że teraz jest bezpiecznie, gdzie dzieci o 8.rano wysiadają przy ul.Kopernika, gdzie jeżdżą samochody i idą inni. No faktycznie… Ulica Śniadeckich nie jest wcale taka wąska i zatoczka spokojnie się zmieści. Wiem, bo tu mieszkam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj