Strona główna Kultura Prymas Polski na pożegnaniu obrazu Matki Boskiej

Prymas Polski na pożegnaniu obrazu Matki Boskiej

5544
6

Wczoraj zakończyły się w naszej parafii uroczystości związane z nawiedzeniem obrazu Matki Boskiej. W pożegnaniu jasnogórskiej ikony wziął udział Prymas Polski Wojciech Polak, który uczestniczył w mszy świętej i wygłosił homilię.

Po wyjeździe z Trzemeszna obraz zatrzymał się na chwilę przy krzyżu w Niewolnie. Po krótkiej modlitwie i odśpiewaniu pieśni przez obecnych tam mieszkańców ruszył w dalszą drogę do Duszna.

W niedzielę po głównych uroczystościach powitalnych odbył się m.in. Apel Jasnogórski, a po nim msza z udziałem księży pochodzących z trzemeszeńskiej parafii oraz sprawujących tu w przeszłości posługę kapłańską. Była na niej obecna pochodząca z Trzemżala siostra Maria Gwiazda ze zgromadzenia Służebniczek Ducha Świętego w Raciborzu.

Przez cały czas pobytu obrazu w bazylice trwały przy nim modlitwy i czuwanie wiernych. Dzisiaj, po uroczystościach w Dusznie, obraz Matki Boskiej zostanie przewieziony do Kruchowa. Będzie to ostatnia parafia na trasie nawiedzenia, położona na terenie naszej gminy.

6 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś z uczestniczących w pożegnaniu, też tak uważa ,że ten ,,paulin,, sobie zakpił ze śpiewania pieśni bo ją przerwał? Jak by mu się gdzieś śpieszyło i ważniejsze sprawy były.Może głodny był i na kolację do Grzesia się spieszył.

  2. piękne święto i super że można zdjęcia kupić a nie wierzącym podziękujemy nie czujecie mocy to się nie wypowiadajcie

  3. komiwojażer z obrazkiem, szopka podpadająca pod zabobon. Cały ten cyrk jest jakiś sztuczny. Faktycznie ten gość pewnie wali do sznura, u nas jak zwijał obraz to klapa się zamknęła za matkobosko od żuka a reszta ludzi na parkingu została jak widły w gnoju. WTF?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj