Strona główna Różne Protest rolników na DK nr 15

Protest rolników na DK nr 15 [WIDEO]

5085
58

Od godzin porannych, na drogach całej Polski, trwa protest rolników. Poważne utrudnienia w ruchu występują także w gminie Trzemeszno.

Około godziny 9:30 z Kwieciszewa, drogą krajową nr 15, wyruszyło ponad 250 ciągników. Pojazdy dojechały – poruszając się zaledwie kilkanaście kilometrów na godzinę – do stacji „MOL” w Trzemesznie, gdzie zawracały z powrotem na teren powiatu mogileńskiego.

Polscy rolnicy są przeciwni m.in. wprowadzeniu tzw. „Zielonego Ładu”, jak również napływowi towarów z Ukrainy. Ich zdaniem wpływa to w znaczny sposób na opłacalność produkcji.

Protesty zaplanowano w aż 260 miejscach w kraju. Niektóre z nich potrwają do godzin wieczornych.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji:

58 KOMENTARZE

 1. O rolnikach……
  Może przeczytasz zanim napiszesz kolny komemtarz?
  Pod ostatnią notatką na temat protestów widziałam mnóstwo komentarzy , niestety chyba nie dam rady czasowo wszystkiego czytać. Mniej więcej znam zarzuty i mogę każdy skomentować (niżej)

  Myślę, że poza protestowaniem w swoim oczywistym interesie rolnicy protestują też w imieniu mieszkańców miasta choć pewnie część powie, że nieprawda ale część nie zdaje sobie z tego po prostu sprawy.

  Każdy ma prawo do swojego zdania i może je wyrazić. Problem jest jeden, że Internet jest specyficzny, większość osób pisze anonimowo a do tego cała masa trolli- ludzi którzy piszą różne komentarze za pieniądze (np. w celu destabilizacji i skłócenia społeczeństwa) plus dzisiaj ponoć sztuczna inteligencja pisze komentarze na zamówienie (np. pochlebne dla jakiegoś produktu)

  Tyle wstępu.
  Protest może jest uciążliwy dla niektórych – rozumiem( ale podejrzewam, że części, która pisze obelgi wogóle to nie dotknie tylko tak dla zasady krytykują. Protest jest w takich godzinach, że spora część ludzi już dojechała do pracy i spora część dzieci jest już w szkole) ale moim zdaniem protest jest potrzebny nie tylko w Warszawie ale też tu- dlaczego? – czytaj dalej.

  ZARZUT PIERWSZY. Po co wogóle rolnicy protestują (dopłaty im się nie podobają?!)

  Nie wiem jak inni, mój chłop stwierdził, że protestuje przecwko tym wszystkim przepisom i biurokracji, którą narzucają urzędnicy/politycy z Brukseli. Naprawdę – coraz więcej różnych wymagań, i papierów do wypełnienia , które wcale nie sprawiają, że żywność jest zdrowsza a tylko, że rolnik traci czas, pieniądze i energię bez sensu.

  Jeśli nikt nie zaprotestuje będą coraz bardziej zaciskać pętlę nie tylko rolnikom. (np. podatki od samochodów takie, że nie będzie Cię stać; najpierw nie wolno palić w kominku potem nie wolno palić tym, tamtym a na końcu ogrzewanie tak drogie, że w domu czy w bloku załóż dwa swetry; nie jedz mięsa masz robaki itd.) Dlaczego? Bo nikt w porę nie zaprotestował.

  Nie wiem jaki jest cel dlaczego wymyśla się różne utrudnienia zwykłym ludziom nie tylko na wsi ale i w mieście ale podejrzewam, że jak zwykle możni tego świata na tym po prostu zarabiają. Słyszymy opinie, że cała polityka klimatyczna Unii to raczej mżonki bo nawet jeśli Europa stanie się zeroemisyjna to i tak Chiny (1,4 miliarda! ludzi) Indie (1,4 miliarda!) i wielu i innych nie zamierza przestać produkować CO2 oraz innego dziadostwa bo wiąże się to z zażynaniem własnej gospodarki (Nawet jeśli wierzyć, że człowiek (a nie Bóg) jakiś wpływ wogóle na klimat ma)

  ZARZUT DRUGI
  Jedźcie sobie rolnicy do Warszawy! Nie utrudniajcie życia waszym sąsiadom!

  Mnie również podobają się akcje typu wyrzucanie obornika przed parlamentem UE. Tylko chyba chodzi też o wydzwięk medialny, widzieliście materiały w TV czy Internecie, że strajkują solidarnie w całej Europie? Jeśli pojadą tylko rolnicy z Mazowsza to zdecydowanie mniejszy efekt niż protesty w całej Polsce lub protest tylko pod sejmem.

  ZARZUT TRZECI
  Rolnicy to dosyć piniendzy mają a ciągle im źle. Ciągle nadzekają za, sucho za mokro….

  Mi akurat jest bardzo dobrze ale chodzi o to żeby nie zniszczono rolnictwa w Polsce i Europie. Pewien polityk mówił głośno jakiś czas temu o umowie Mercosur – umowa między UE a Ameryką południową. Chodzi o bezcłowe przesyłanie towarów – oni nam produkty rolne, „my” im samochody, pralki, sprzęd różnoraki itd… „My” – czyli głównie Niemcy bo to oni najwięcej produkują tego typu towarów. Naprawdę wolicie jeść żywność, która przepłynęła pół świata i prawdopodobnie nie spełnia wyśróbowanych Unijnych norm niż coś od polskiego chłopa? Nie wiem na ile ta umowa już weszła w życie ale rolnictwo stopniowa małymi krokami się niszczy. W Holandii zdaje się dewelopedzy byli zainteresowani wykupem ziemi po potencjalnych upadłych gospodarstwach a myślę, że znajdą się wielkie korporacje zainteresowane przejęciem ziemi w Polsce pod jakieś wielkie farmy.

  Drogie maszyny ciągniki to narzędzie pracy jak wałek dla malarza pokojowego. Nie kupuje się tego by powiesić na ścianie i podziwiać tylko pracować. Zurzywa się i w końcu jest bezużytecznym złomem jak wszystko. Napewno pracuje się bardziej efektywnie i komfortowo niż jakimś starym sprzętem (którego tak naprawdę na wsi nadal jest bardzo dużo) ale mechnik, lekarz dziś też nie pracuje na tym samym sprzęcie co 30 lat temu.
  Poza tym areały są większe bo nie da się wyżywić rodziny z maleńkiego gospodarstwa jak kiedyś. Pracy jest więcej, potrzeba efektywniejszych metod pracy.

  Ale chyba niektórzy chcieliby żeby chłop założył dzieciom i żonie chomąto i przy ich pomocy pole orał.

  Nie wiem ale domyślam się, że do tej pory rolnictwo było dotowane w UE żeby żywność była tania oraz żeby było bezpieczeństwo żywnościowe. Tak żeby komuś wogóle chciało i opłacało się to robić. ( zauważcie, że dziś częsć dzieci rolników nie chce zostawać na gospodarstwach, brak następców, dlaczego? – jeśli niektórzy uważają, że to takie Eldorado. Choć akurat mój mąż kocha swoją pracę) Bezpieczeństwo żywnościowe chyba jest ważne w dzisiejszych niespokojnych czasach. Można wszystko importować ale jak jest wojna lub jakaś inna zawierucha to zdaje się, że lepiej mieć swoje.

  A narzekanie na pogodę? Nie nazwałabym tego narzekaniem. Zastanówmy się – w naszym klimacie masz jeden plon na rok. Od jednorazowego żniwa zależy twój zysk nawet jeśli całe zboże, kukrudzę itd. przeznaczasz na paszę dla zwierząt a nie na sprzedaż. Jedna nawałnica, jedna susza, jeden przymrozek może zniweczyć rok pracy i stracisz cały plon, a także wszystkie koszty, które poniosłeś na np. paliwo, nawóz, materiał siewny. Każdy biznes niesie ryzyko, wogóle życie to ryzyko ale przyznacie, że co innego stracić miesięczny zysk a roczny pdzychód. Pamięta ktoś jeszcze tego gościa od papryki, wszystko mu przymarzło i stąd wzięło się powiedzenie „Panie premierze, jak żyć”?)

  Stopa życiowa rolnków podniosła się przez ostagnie 30 lat tak jak i stopa życiowa wielu ludzi w Polsce i to bardzo dobrze. Ja tam nikomu nie zazdroszczę bo jak mówi inny polityk Polacy zasługują na swój cud gospodarczy.

  2010 rok: pensja minimalna brutto ok. 1300 zł / średnia 3500 zł

  2023 rok: minimalna ok. 3400zł / średnio 7500
  oczywiście wszystko jest droższe ale nie potrzeba skomllikowanych obliczeń żeby widzieć że przeciętnemy Kowalskiemu żyje się dostatniej. Popatrzmy na przedmieścia Trzemeszna i Niewolno: były pola są osiedla pięknych domków. To chyba dobrze, że ludziom i na wsi i w mieście dobrze się wiedzie ? ( oczywiście nie wszystkim, niektórych przemiany gospodarcze nie doprowadziły do dobrobytu, są różne sytuacje ale nie o tym temat)

  ZARZUT TRZECI
  trujecie ludzi

  Mąż stosuje nawozy i środki ochrony roślin (zgodnie z normami) ale obawiam się, że bez tego dzisiejsza produkcja była by nieopłacalna. Ale i tak są to ponoć dużo łagodniejsze środki i mniejsze ilości niż w innych czężciach świata (np. Ukraina) a i ziemie u nas dużo gorsze. Jeśli ludzie w mieście i na wsi chcą mieć w miarę rozsądne ceny żwywności to narazie to nieuniknione. Możecie wybierać w sklepach produkty Eko, zachęcam. Kupujcie na targu, w małym sklepie jeśli wiecie, że mają zdrowe. Jeśli będzie większy popyt na EKO i BIO podaż też się zwiększy tylko ta żywność jest często droższa.
  Jeśli chodzi o mięso to my akurat jemy taką samą świnię którą sprzedajemy. Chyba byśmy sami siebie nie truli?
  Mój mąż nie opryskuje gdy pszczoły są aktywne, no ale pewnie znajdą się tacy którzy tak robią. Są różni. Tu przechodzimy do..

  ROLNICY SĄ RÓŻNI jedni głosowali na PiS drudzy na KO (PO) (P.S.jakoś teraz o Kołodziejczaku nie słychać) trzeci na Konfedreację, może akurat ktoś na LEWICĘ, PSL-owi to już chyba mało który rolnik wierzy bo już od dawna nie są partią chłopską, ale może jest i ktoś kto uwierzył Hołowni (2050). Leppera już nie ma więc partii typowo rolniczej brak. Ale ROLNICY POTRAFIĄ BYĆ SOLIDARNI jak widać.

  POLITYKA
  wszędzie potrafimy ją wcisnąć bo niestety ma wpływ na życie obywatela. W komentarzach do poprzedniego materiału jak zwykle również coś mi mignęły komentasze typu rolnicy popierali PiS teraz mają bo( jak było w kabarecie): „przez 8 lat zaniedbań…”…a ja myślę, że polityka to straszne bagno i przyciąga specyficznych ludzi. Pewnie znajdą się tam jacyś porządni ludzie ale takich jest chyba niewielu. Mam takich kilku polityków, których lubię – są z różnych partii akurat ale za nikogo bym sobie ręki nie dała uciąć.

  Jeśli chodzi o polityków z regionu to niewielu znam z mediów ale wysłałabym męża pod drzwi Pani Pauliny Henning Kloski z porcją obornika. Gratis, nie musiałaby płacić za cenny nawóz do ogródka, niestety nie wiemy gdzie mieszka. Poseł Dolata jest chyba fair wobec rolników ponieważ gdy była głosowana tzw. ” piątka dla zwierząt” w poprzedniej kademcji razem z kilkoma posłami zbuntował się przeciwko swojej partii. Domyślam się, że za karę nie dali mu „jedynki” na listach wyborczych.

  Wgrupie zawodowej „rolnicy” jak w każdej innej są ludzie o różnych poglądach. Nawet ja i mąż w wyborach wybraliśmy delikatnie co innego.

  Po prostu nie dajmy sobie odbierać wolności przez jakichś urzędników z UE opłacanych przez prezesów korporacji itd. Razem z wolnością będą chcieli zabrać i własność. Jakoś muszą uzasadniać nowe absurdy – podatki, ograniczenia itd. więc powiedzą, że to w trosce o klimat, o bezpieczeństwo i wogóle dla naszego dobra. Jak nie będzie oporu absurdy UE będą postępować. Pewien polityk mawia że nawet 80% polskiego prawa jest tworzone w UE. Naprawdę myślicie, że oni w Brukseli wiedzą lepiej od nas w gmienie Trzemeszno co jest dla nas dobre?

  Też może denerwowałaby mnie blokada na miejscu mieszkańców miasta ale jako Polacy chyba zawsze traciliśmy na tym w historii gdy dawaliśmy się skłócić. DziŚ politykom zależy na polaryzacji – skłóceniu społeczeństawa. Dla potencjalnej karetki rolnicy pewnie zrobiliby „korytarz życia” to bardzo zdroworozsądkowa grupa społeczna.

  Chyba nie będę czytać później komentarzy. Pozdrawiam wszystkich którzy zdecydują się mnie wyśmiać, nazwać wiejską babą co się nie zna i tych którzy skomentują merytoryvznie protest rolników. Boże miej w opiece Polskę.

  Idę do garów.
  ..bo jak mówi jeszcze inny polityk starszego pokolenia kobiety lepiej żeby się nie wypowiadały bo kierują się emocjami.
  🙂

  • Pani Żono Rolnika- rolnicy reprezentują siebie a nie innych. Tak jak górnicy, kolejarze, nauczyciele itd. Może czas zmienić myślenie, że z gospodarstwa niedużego utrzyma się cała duża rodzina. Pięknie Pani opisała zarobki tylko proszę pamiętać , że do tej średniej liczą się tylko zarobki w dużych firmach: Orlenu, kopalnie itp. to stawka jest podbita na maksa. Ponad 3 mln osób zarabia minimum czyli około 3200 netto. Wynajęcie mieszkania w średnich miasteczkach to koszt powyżej 1500 zł plus opłaty. Napisała Pani ,że wysypała by Pani obornik posłance bo jest „be” i nie z Pani opcji a ten drugi to już OK. A chciałaby Pani, żeby ktoś wysypała Pani coś pod drzwi? Kiedyś będąc na targach rolniczych jedna z Pań rolniczek powiedziała do męża, że tego traktora to nie kupią bo ma lakier nie ładny😉😉 chociaż spełniał ich wszystkie inne oczekiwania ale nie był markowy- to o czym to świadczy? Pozdrawiam

   • O co im chodzi,za mało ciągników mają czy za słabe kiedyś trzydziestką obrobił 25 hektarów a dzisiaj muszą mieć po kilka ciągników i z nadmiarem mocy bo połowe dostają zwrotu.

 2. Problem jest w tym że ludzie wspierają syf z marketów i KFC mc a polskie restałracje upadają polskie rodziny też przez szpan teraz samochód się liczy niż rodzina rata za auto 2000 zł i trzeba iść i drugiej pracy kostka brukowa na ogródkach zamiast własne warzywa będziecie syf z marketów jeść to będziecie chorować taka prawda

  • Dlatego że ludzie głupieją i robią bezmyślnie co modne, żeby pokazać ze jestem lepszy. Kostka kamyczki i produkty z marketów. Jak ma być dobrze jak produkty lokalne nie maja szans z koncernami?

 3. na jakies bidne ciągniki to mi to nei wygląda !
  Pada snieg to wzieliby jakas piaskarke czy sola by pociągneli i posypali jak juz jadą tym traktorem ehhh nie mysla nic zeby pomoc tylko o sobie

  • +2 stopnie, śniegu spadlo 4 mm, a ten chce piaskarki na drogach 🤣🤣.
   Zostań w domu bo się znowu chmurzy 🤣🤣

 4. Brawo! Murem za rolnikami w całym kraju, jak I za granicą! Walczcie aby na naszych stołach gościły produkty unijne nie z ukrainy!

 5. Komik myśli że będziemy rujnować swoje rolnictwo ? niedoczekanie ludzie w Europie się budzą i mówią stanowczo NIE ukrainskim produktom i komikowi. Olena wydaje na zakupy krocie a my jemy paskudny chleb ze zboża technicznego.

 6. powiem wam coś /napiszę/. Może metody nie są najlepsze i zapewne wiele to nie wniesie ALE. Ci ludzie chcą własnego i naszego (tak naszego) dobra. Spójrzcie co wy zrobiliście, w tylu sprawach się nie zgadzacie a jedyne co to te żałosne komentarze, krytyka, kanapowa mądrość. Gdybyście choć w 1/4 mieli jaja jak Ci rolnicy, potrafią się zintegrować, zrobić coś razem na TAKĄ skalę .wtedy może by CHOĆBY coś lokalnie ruszyło. Ale nie. Po co. Może ktoś to załatwi. Wiecznie tu (w tych komentarzach) ci sami ludzie, piszą to samo, wciąż ta sama złość, zazdrość, kretynizm. Tyle

  • ale kto chce naszego dobra ? wszyscy rolnicy jakich znam maja oznaczone na polu poletko na wlasne zbiory tego samego produktu (warzyw) gdzie OMIJAJĄ robiac opryski a reeszte pryskaja jak jade po warzywa to kaze mi rwac z tamtego bo nie bylo pryskane a tamto mowi idzie na sprzedaz – czego nie rozumiecie ? juz 8 lat jedni wam słodko spiewali do kamer i daliscie sie nabrac teraz jak widze ze ktos slodko spiewac zaczyna z polskoscia i zdwoeiem na „ustach” to mi sie lampka zapala i mowi „sprawdz to” daj pan juz spokoj z ta ideologia jeszczem nie widział zeby ktos w obonie szkolnictwa i nauczcycieli wyszedl na ulice inny niz nauczyciele i tak samo gdzie indziej to Rolnik polezie na ulica za nas walczyc dla naszego dobra ? wiekszej glupoty nie slyszalem / nie czytalem

   • w tym rzecz by nie wychodzić i nie blokować. Pisząc dobro mam na myśli jedzenie. A że czasy takie, że gdzie by nie pójść to i tak sam syf. Tu słusznie, kupujesz niepryskane ale gdyby wszyscy się zlecieli na niepryskane to by poszedł z torbami – i to właśnie nie działa. I na pewno już import tego nie polepszy / mając swoje. Ale o swoje się nie dba . DBA się o kasę. koło zamknięte

  • A to chcesz żeby mąka, chleb, cukier itd. były droższe? Przecież rolnicy walczą o kasę i tylko o to chodzi. Jak dostaną to im „zielony” czy inny ład nie będzie przeszkadzał. Rynek polega na konkurencji. Przedsiębiorcy też ze sobą rywalizują i to nikogo nie dziwi. Trzeba się do tego przyzwyczaić i szukać rozwiązań problemu. Pozdrawiam

 7. oj…Gierek wróć i pomóż nierobom rolnikom bo parobków mało ci którzy pracują u biednego rolnika chcą trochę więcej na dobry chlebek bo rolnik się bawi na drogach…

 8. Zjeżdżać z dróg, do stolicy jechac a nie zwykłym pbywatelom utrudniać życie. Zmęczony człowiek po pracy musi to znosić? Mam w nosie wasza walkę o kolejna kasę. Mi nikt nie daje dofinansowan i żyje jakie rządy takie życie. 8 lat milczeliśmy teraz strajk?

  • Ciesz się, że w tym „wolnym kraju ” jeszcze strajkować legalnie wolno. Może też będziesz miał/miała/miało potrzebę kiedyś wyrazić w formie protestu swoje niezadowolenie a tu pach… przepisy Ci nie pozwolą i pozostanie tylko użalanie się nad sobą z fotela

   • Strajkować ale utrudniać ludziom życie? Wracasz z pracy po 12 godzinach to chcesz odpocząć! Walcza dla mnie powiecie? O niższe ceny? Tak samo jak komik walczy o Europę? A nauczyciele jak dostanie podwyżkę to dzieci na tym korzystają? Argumenty z dupy wzięte, pic na wodę fotomontaż

   • Takie pie…e co by było gdyby….
    Ciesz się ze…..
    W życiu nie strajkowalem i strajkowac nie będę. Jestem tak zaradny i odpowiednio wykształcony ze praca sama do mnie puka. Natomiast wies powinna już znikać.

  • Forst dokladnie tak. Strajki to do Brukseli niech jadą. Chcieli uni to mają. Jak kasa się zgadza to nikt pyska nie otworzy czy to polskie produkty czy spoza uni, czy zboże techniczne. Same dopłaty jeszcze źle.

 9. Za dużo deszczu- DOPLATA, za mało deszczu – DOPŁATA, na ciągnik- DOPŁATA.
  SKONCZCIE Z TĄ WSIĄ. TO TAM RODZI SIE PIS, CIEMNOTA, SWIAT TO JUZ NIE PRERIA, A JAK ROLNIKOM MAŁO TO DO PRACY NA ETAT U NIEMCA.

 10. Mam takie pyt

  Czy można w tym miejscu zawracać z prawego pasa i do tego przejeżdżając linie ciągłą? Chcialbym jeszcze zauważyć że nadużywanie sygnałów dźwiękowych jest zabronione, a używanie sygnałów dźwiękowych w obszarze zabudowanym ( a w tym miejscu już jest obszar zbudowany ), jest zabronione chyba, że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem. Tak można? W obecności Stróżów Prawa? Bez reakcji?

  • My mamy jakichs stróży prawa? Na pasach notorycznie nie zatrzymują się nawet nie zwalniają na terenie zabudowanym nogi z gazu nie ściągają notorycznie codziennie gdzie ty masz tu stróży prawa?

 11. Wy tu dranie traktorami blokujecie ulice a w TV widzialem jak prezesowi ktoś Płaszcz zajumał w sejmie !! potem sie okazalo ze jednak nie zajumal tylko piętro wyżej zostawil w szatni !
  – i teraz taki ktos rządził 8 lat PL ze plaszcza nie potrafi upilnować

  opozycja sztormujaca sejm RP – pokazcie mi ktora wczesniej od 90 lat partia takie burdy robila, blizej wam do Rosji niz do Europejczykow jeszcze sra…ć bedziecie chodzic jak na wschodzie na drązek od drzew do lasu i bedzie komplet.

 12. jest taki kabaret na Youtube ” Królowie Żyta” widzieliście ? to mniej więcej ja to tak widzę ten caly strajk i tych rolasów

 13. 1) uzywanei sygnalow dzwiekowych w terenie zabudowanym
  2) zawracanie w miejscu niedozwolonym ciągła linia
  3) brak prawidlowego oswietlenia pojazdu

  2 tysia za sztuke i skonczy im sie szybko strajkowanie

 14. Zwrócić dotacje i zrezygnować z zielonego ładu. Honoru nie macie? Brak kasę i tańczyć dopóki nuta pasuje jak nie to cyk zablokujemy. Traktorami z pieniędzy unijnych. Polska gospodarka upadnie, wieś również. Takie strajki nic nie dadzą.

 15. Teraz jest już za późno. Rudy ma gdzieś polskie rolnictwo. Dla niego najważniejsza UE. Stamtąd euro płynie. Po zasłona doznych afer wąsika itp. Dobija to co Polsce jeszcze zostało. Rząd nie mozw wiecznie dopłacać do rolnictwa. Dofinansowywać. Rząd ma za zadanie słuchać euromolochu
  Zobaczcie tylko jak wygląda Polsca. Magazyny dowozy autobusami do magazynów za najniższa krajowa. Walczyliśmy o wolność a mamy zniewolenie. Aplikacje bankowe śledzą każdy twój ruch. Oferty wysyłane co chwilę. Zniknie gotowka.tp juz będziemy pionkami które maja żyj jak unia chce. Porą się się Unią pożegnać.

 16. Wszyscy powinniśmy wyjść razem z rolnikami. Ceny w sklepach wam sie podobają? 60 zł około.za trzy pozycje które kiedyś kosztowały 23? Będą wam kazać płacić.i.100 zł to bedziecie siedzieć cicho i chwalić unie? Dom wam każą ekologiczne postawić z gliny eko tez będziecie to robić?.

 17. a tak dla przypomnienia wśród rolników zwycięzył PIS 67% – pamietacie ?
  komisarz ds Rolnictwa w UE jest pisowiec – pamietacie ?
  Nowy rzad ponad 55 dni rzadzi – pamietacie ?

  i to jest wlasnie Rolnik płytki, nie mysli tylko uzywa co chwile slowa k..a jak mowi latwo takimi sterowac i 8 lat sterowali mamili ich obietnicami , zamiast dac rolnikom zarobic to KAZALI im trzymaćzborze ktore oni magazynowali i ono nadal taniało a nie przybieralo na wartosci i czemu nie plujecie na nich ? Tych ktorzy wagonami sprowadzali zborze techniczne z robalami i splesniale ?
  Coscie w tym kierunku zrobili ? – to ja wam powiem coscie zrobili zablokowaliscie ulice zwykłym obywatelom by utrydnic im życie bo jak pisalem rolnik to prosty czlowiek płytki i nie mysli chlop ma jechac w pole i tam tyrac i to sie nie zmieni bo nie myslicie.
  Mnie jak ktos 8 lat by kantowal to bym na tych ludzi glosu nie oddal ale pis zmieni za chwile logo partii ci sami ludzie przepisza sie do innego klubu i od nowa a kto mądry sprawdzi nazwiska i pokaze gest Kozakiewicza DOPIERO wtedy moze bedzie lepiej i zamiast 57% zrobi sie 5% to ktos pojdzie po rozum do glowy ze jednak o tych rolnikow trzeba zadbac bo sporo glosow mozna przejąć

  • Pamiętacie sracie co to ma do rzeczy? Napartie zrzucasz podejście społeczeństwa? Teraz barbarka do reszty zadba żeby społeczeństwo było głupie i pasuje. Mogłeś wyjść zrobić protest.

 18. a ja mam pytanie do Rolasów
  – kto zgodziłsie na „Zielony Ład w 2022 roku” ???? no kto kto ?

  moze pod Nowogrodzka i pod pałac prezydencki pojedziecie ????

  rolnik to stan umyslu

 19. Czekam jeszcze aż wejdą w życiu przepisy od aut spalinowych które smrodzą i zanieczyszczaja powietrze. W końcu zniknie większość spalinowek i powietrze stanie sie czystsze. Tylko elektryki. Im mniej tym lepiej. Do oracy auta nie do wygody.

 20. Do Poznania przyjechało w piątek 1380 maszyn rolniczych. Maszyny wyruszyły ze swoich miejscowości o godzinie 8.00, wrócą prawdopodobnie około 16.00, to daje razem 11 040 godzin pracy wszystkich ciągników. Spalanie oleju napędowego przez maszyny rolnicze podaje się właśnie według czasu pracy, a nie przejechanych kilometrach. Zużycie paliwa przez maszyny rolnicze jest bardzo różne – producenci podają zazwyczaj wartości z przedziału 8 do 12 litrów na godzinę pracy. Jeśli przyjąć, że średnio ciągnik rolniczy spala 10 litrów na godzinę, a dzisiejsza cena oleju napędowego to 6,4 zł za litr, to podczas piątkowego protestu rolnicy tylko z okolic Poznania spalili paliwo za ponad 700 tysięcy złotych.
  Rolnicy mają wprawdzie możliwość otrzymania zwrotu akcyzy od kupionego paliwa w wysokości około 1,5 zł na litrze ale tylko dla paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej.
  Równocześnie, przez spalenie 110 tysięcy litrów ropy, wyemitowano do atmosfery 280 ton dwutlenku węgla. Dla porównania, rocznie, 1 drzewo pochłania zaledwie 6-7 kilogramów dwutlenku węgla.…To biedni rolnicy o co walczą ??

 21. niedlugo pis zmieni nazwe ci sami ludzie bo nazwa pis juz spalona ludzie pokumali ze kradziez byla i uwaga powstanie nowa partia „Dobro i Uczciwosc” jakies kolejne hasełka chwytliwe i rolniki znowu dadza sie nabrać

 22. Tu się mentalność nie zmieniła… nie ważne że ja mam mało, byle sasiad nie miał więcej. Zawiść przez Was ludziska przemawia, załóżcie nóżkę na nóżkę i czekajcie na lepsze jutro (na pewno nadejdzie). Zaznaliscie utrudnień w ruchu jednego dnia w ciągu 8 lat i tragedia w Waszych życiorysach, współczuję

 23. Film dla rolnikow wyjasniający obecną sytuacje Youtube film pt: „Rządy miernot Kaczyńskiego. Urzędnicy zatrudniani przez PiS w ministerstwa nic umieją”

  a pragnę przypomniec za kim rolnicy glosowali w 67%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj