Strona główna Kultura Promyk skończył 15 lat

Promyk skończył 15 lat

848
5

W Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach obchodzono dziś 15 lecie Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne Promyk. Stowarzyszenie to powstało, aby nieść pomoc osobom niepełnosprawnym dla poprawienia ich warunków życiowych, zdrowotnych oraz zwiększenia ich uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym, kulturalnym, turystycznym i sportowym.

Funkcję prezesa pełnili kolejno – Mieczysław Tomczyk, Roman Michalak, Małgorzata Antkowiak, Sławomir Halicki i  Helena Strzelecka, która funkcję tę sprawuje od  2006 roku. Oprócz niej, w zarządzie pracują Ryszard Cieślewicz – zastępca prezesa, Stefania Priebe – skarbnik i Barbara Antas – sekretarz.

Uroczystość rozpoczęto chwilą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych członków stowarzyszenia. Po powitaniu gości wystąpił zespół „ Strzecha” pod kierownictwem Mariusza Zielińskiego.

W części oficjalnej podziękowano darczyńcom oraz najbardziej zaangażowanym członkom. Wyróżniono między innymi tych, którzy są w Promyku od samego początku. Są nimi – Krystyna Grzegorek, Bogumiła Matuszak, Janina Kachniarz, Hilary Owczarzak.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi poseł Tadeusz Tomaszewski i burmistrz Krzysztof Dereziński.

Obchody zakończono wspólną zabawą.

5 KOMENTARZE

 1. Wyrazy szacunku za całokształt pracy na rzecz sprawnych inaczej . ,, Wśród zaproszonych gości byli między innymi poseł Tadeusz Tomaszewski i burmistrz Krzysztof Derezinski ,, ?
  Może nie wiem ale czy nie warto było zaprosić dyrektorki opieki ?

 2. Panie burmistrzu a co z domem seniora vigor w alumnacie – nie okłamuj społeczeństwa,przeczytałem z obrad sesji RM twoje zakłamane tłumaczenia że rzekomo zmieniły się zasady,otuż nie tylko twoje nierubudztwo i ściema którą snujesz wśród nieświadomych radnych,to konkrety i nieudacznictwo

 3. Z tego co ogólnie wiadomo to jest już Organizacja Pożytku Publicznego Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Promyk, to nazwa organizacji,jeśli się podaje nazwę./wyjaśnienie/
  Co do rocznicy obchodów godów to odesłałbym do założycieli; tej organizacji; miedzy innymi p. L.Buzała, p.T. Kostka, p.E. Górniak.
  Pozdrawiam.

  • Jak mi Wiadomo na tym spotkaniu był Pan Górniak założyciel Tego Stowarzyszenia Pan Górniak był poproszony ponieważ członkiem Honorowy i jak mi wiadomo utrzymuje stały kontakt i współpracę ponieważ ma już swoje Stowarzyszenie na Dębnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj