Strona główna Kultura Promują lokalnych artystów

Promują lokalnych artystów

3965
9

Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego oraz Domu Kultury ukazał się nowy album pt. „Trzemeszno jak malowane”, promujący artystów pochodzących z naszej gminy, których twórczość zamyka się najczęściej w czterech ścianach swojego domu, a polem oddziaływań jest najbliższe środowisko gminne.

I właśnie w tym tkwi największa wartość albumu, gdyż jak dotąd nikt jeszcze nie spróbował wyłonić, zebrać i zaprezentować lokalnych twórców, o których najczęściej nie słyszeliśmy i niewiele wiemy.

Kolorowy album pokazuje z bliska dokonania twórcze Mariusza Adamczyka, Oliwii Balcerek, Małgorzaty van Brenk, Krzysztofa Buczyńskiego, Janiny Henkel, Ireny Karczewskiej, Mateusza Kmiecikowskiego, Marcelego Koniecznego, Marka Kuligowskiego, Łukasza Stopczyńskiego, Aleksandry Sosnowskiej, Weroniki Wiśniewskiej oraz Zbigniewa Witryka. Zawiera także krótkie informacje o autorach.

Spotkanie artystów, które odbyło się w czwartkowe popołudnie, połączone zostało z wystawą ich prac. Wystawę tę można będzie oglądać w sali „na piętrze” Domu Kultury w Trzemesznie w dniach 28 września – 23 października.

Wydany album oraz wystawa mają na celu prezentację i promowanie twórczości lokalnych artystów oraz ich dokonań, a także ukazanie jak nasi mieszkańcy realizują swoje pasje oraz jak widzą Trzemeszno.

Gratulacje dla twórców, których prace uwieczniono w albumie złożyli burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektor Domu Kultury w Trzemesznie.

UM Trzemeszna

9 KOMENTARZE

  1. Łukasz S. To ma facet taką ręke do tego co robi że reszta może pomarzyć. Wielki szacun od anonimowego fana twoich prac . Działaj dalej bo trzeba szczękę z ziemi podnosić.

    • Słaby to jesteś Ty, i ten ci cię zrobił. Jeżeli faktycznie jesteś z Asp to byś nie negować. Jedyne co w życiu wyszło to włosy? I żal do… E ściska.

      • Właśnie dlatego ze jestem po ASP patrzę na to z innego punktu widzenie. Istota sztuki nie jest bycie „ładnym”. Komentatorka niżej słusznie napisała „ładne te konie”, tylko ładne. Lecz daleko temu do SZTUKI. Choć dla osoby bez wymagań i wysoko rozwiniętej percepcji, ten rodzaj „sztuki” w zupełności wystarczy. To jakby nazwać artysta wokalistę disco polo.
        Dyskusja nie polega na obrażaniu moich rodziców. Pana nie obrazę, ponieważ swoją wypowiedzią tutaj obraził pan swoją osobę na tyle, ze moja krytyka tego nie przebije.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj