Strona główna Kultura Promocja książki o Wojciechu Trąmpczyńskim

Promocja książki o Wojciechu Trąmpczyńskim

1106
1

Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na promocję książki Tadeusza Panowicza pt. „Wojciech Trąmpczyński (1860 – 1953) Syn Ziemi Gnieźnieńskiej”.

Spotkanie odbędzie się 28 marca o godzinie 18:00 w siedzibie DK.

Wojciech Trąmpczyński (1860 – 1953) w niepodległej Polsce należał do najważniejszych osób w państwie: piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, następnie przez dwie kadencje posła. Dożył sędziwego wieku, do końca świecąc przykładem i wyróżniając się wielkopolską solidnością.

Warto wiedzieć, że kształcił się między innymi w trzemeszeńskiej szkole.

Niestety, w czasach PRL-u prawie wymazano go z pamięci Polaków oraz z kart historii.

Pamięć o nim przywraca nam wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz, przedstawiając nie tylko materiały dokumentujące życie Marszałka, ale także te dotyczące późniejszych wydarzeń z tą postacią związanych.

Książka będąca hołdem Autora dla Wielkopolanina, syna Ziemi Gnieźnieńskiej, który zawsze łączył, a nie dzielił, pozwala przenieść się Czytelnikowi w czasy, gdy polityka była nastawiona na odtworzenie nieistniejącego wiele lat państwa, a spory polityczne były konstruktywne.

Tadeusz Panowicz – pisarz i dziennikarz, grafik i liternik artystyczny, kolekcjoner staroci i bibliofil, regionalista i propagator historii Wielkopolski.

Aktywny działacz stowarzyszeń naukowych, kulturalnych i społecznych, odznaczony wieloma medalami i wyróżnieniami państwowymi oraz regionalnymi. Człowiek, który dzień bez kontaktu z innymi uważa za stracony.

DK Trzemeszno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here