Strona główna Na sygnale Prokuratura o dramacie na bagnach

Prokuratura o dramacie na bagnach

798
4

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie umorzyła postępowanie w sprawie śmierci 22 letniego mieszkańca Trzemeszna, który 25 grudnia 2014 roku ugrzązł w bagnie w okolicy Wymysłowa. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu. Nie jest to jednak koniec wyjaśniania okoliczności tego dramatycznego zdarzenia.

Jak przekazał prokurator rejonowy Piotr Gruszka, umorzono postępowanie prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 k.k.) oraz nieudzielenia pomocy (art. 162 k.k.). Prokuratura nie stwierdziła znamion czynów zabronionych. „W trakcie postępowania przesłuchano wielu świadków, ustalano co kto widział i w jakim czasie” – komentuje P. Gruszka i dodaje, że do śmierci 22 latka nie przyczyniło się działanie osób trzecich.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wyłączyła jednak materiały do odrębnego (kolejnego) postępowania. Zbadane zostanie zachowanie policjantów – oraz prawidłowość ich działania – w trakcie akcji poszukiwawczej. Te czynności poprowadzi najprawdopodobniej inna prokuratura.

4 KOMENTARZE

  1. wiem to z autopsji pan prokurator Gruszka jest fachowcem od umarzania spraw. Polecam odwołanie od jego decyzji w naszym przypadku poskutkowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj