Strona główna Kultura „Projekt Zajawka” już we wrześniu w Bystrzycy

„Projekt Zajawka” już we wrześniu w Bystrzycy

796
11

Już za niecały miesiąc – 4 września – rozpocznie się wyjątkowe (dwudniowe) wydarzenie kulturalne pt. „Projekt Zajawka Trzemeszno 2015”. Wśród licznych atrakcji (warsztatów, wystawy, pokazów tańca) na dwóch scenach usłyszeć będzie można artystów z gatunku muzyki reagge, rap oraz muzyki elektronicznej.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia, ideą imprezy jest promowanie szeroko pojętej sztuki związanej z kulturą Hip – Hop. 4 września na dwóch scenach Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowego „Magnolia” w Bystrzycy pojawią się „Szpila”, „Adishone”, „Zielony”, „MalMarti”, „Hopkins”, „C-zet i Rap Chata”, „KaCeZeT/Grizlle”, „Ras Luta”, „RR Brygada”, „DonGURALesko”, „Dj War”, „Funky Fellaz”, „Mordor Muzik” oraz „Co Cie Trapy”.

Ponadto w programie imprezy zawarta jest wystawa obrazów Katarzyny Kossowskiej, utalentowanej artystki z Poznania, związanej z malarstwem, rzeźbiarstwem, fotografią oraz architekturą wnętrz. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć cykl prac związanych z środowiskiem Hip – Hop oraz przyjrzeć się z bliska powstawaniu dzieła malarskiego na żywo.

Drugiego dnia (5 września) odbędą się warsztaty artystyczne z zakresu muzyki, tańca oraz sztuk wizualnych (malarstwa oraz rysunku) skierowane dla lokalnej społeczności. Warsztaty są bezpłatne i będą prowadzone przez wykonawców, występujących podczas imprezy.

Wstęp na wydarzenia 4 i 5 września jest darmowy. Zdaniem organizatorów, impreza nie jest motywowana chęcią zarobienia pieniędzy. „Jesteśmy grupą ludzi, którzy obrali sobie za cel promowanie szeroko pojętego artyzmu wśród młodych ludzi. Celem naszej imprezy i działań jest propagowanie elementów kultury hip hop i zarażanie innych osób pasją do twórczego spędzania wolnego czasu” – komentuje autor projektu, Dawid Michalak.

W organizację włączyli się Urząd Miejski Trzemeszna, Placówka Wsparcia Dziennego w Trzemesznie oraz Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowe „Magnolia”. Patronat medialny sprawują portale informacyjne Trzemeszno24.info oraz Witkowo24.info. 

oficjalny_Plakat_Projekt_Zajawka_Trzemeszno_2015

11 KOMENTARZE

  1. Czy Pan Burmistrz z ramienia UMiG również się włączy ? On tak pięknie rapuje . Poprzednik wraz z zespołem grał i śpiewał . Może obecnego Burmistrza również stać na zaprezentowanie ukrytego talentu . Może warto wziąć przykład z ks. Bartczak ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj