Strona główna Kultura Program tegorocznych dożynek

Program tegorocznych dożynek

1256
19

Nieco ponad tydzień dzieli nas od dożynek gminnych, zaplanowanych na 6 września. Tegoroczne Święto Plonów rozpocznie się mszą św. w trzemeszeńskiej bazylice. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy uda się ulicami miasta do centrum „Magnolia” w Bystrzycy, gdzie odbędą się pozostałe uroczystości obrzędowe.

W programie dożynek przewidziano m.in. wystawę wieńców dożynkowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”, prezentację wyrobów lokalnych oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Nie zabraknie dmuchanych zamków oraz balonu widokowego.

O godzinie 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna. Przed publicznością wystąpi „Lech KIS Stawski”. Szczegóły imprezy przedstawia poniższy plakat.

plakat_dozynkiinternet

19 KOMENTARZE

 1. Smiechu warte,żeby Swięto rolników obchodzić w mieście i na dodatek w restauracji,a nie jak do tej pory było normalnie,gdzieś na polu czy łace.

 2. Ze strony rolników wygląda to mniej więcej tak….
  W żniwa totalny zapier….,żeby wszystko co urosło sprzątnąć z pół i po ciężkiej pracy należy się odpoczynek i zabawa właśnie dla nas a nie miasta,które czeka aż im się wystawi wszystko pod nos,a im jeszcze nie odpowiada miejsce.Nam to już nawet się nie chce bywać na tym spędzie,bo taki wymiar to już przyjęło.Czy kiedykolwiek ktoś zastanowił sie ile czasu i rąk do pracy potrzeba do przygotowania tego typu imprezy .Zero wdzięczności ,zresztą jak zawsze……żal

  • Czy to prawda że organizatorzy dożynek wypięli się na występy seniorów, co mają odpowiedni repertuar na tę okoliczność a wolą jakąś panienkę?

  • A kto sie zapytał wioskom czy chcą robić dożynki?wszystko bylo juz przesadzone z góry. Lepiej nie drążyć tematu bo może wyjść z tego wiele niewygodnych dla niektórych sytuacji.

 3. Wstyd dla gminy i burmistrza zeby organizowac dozynki w miejscu prywatnym! Malo gmina ma swoich obiektow? Ale wiemy kto za to zaplacil tylko nie wiemy kto wziął…..

 4. No i jak zwykle narzekanie .Ulala cos sie tobie pomieszało z granicami Magnolia nie jest w miescie ,tylko na wsi Bystrzyca jeżeli taka wies kojarzysz
  popieram wypowiedz rolnika —-nigday tym zapyziałym mieszczóchom nie dogodzisz ,jak cos urząd zrobi –ZLE ,nic nie zrobi ZLE sami nie wiedza czego chca a tłumnie przyjda na impreze

 5. jaki burmistrz taka gmina mieszkańcy obudżcie się,nie mamy gospodarza tylko burmistrza na papierze który cały czas gra na naiwności mieszkańców naszej gminy.Jaki on jest dobry-tylko do brania pensji i nic poza tym !!!!!!Dba tylko o siebie ,swoje zdrowie no i ubolewa jak inni są żli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj