Strona główna Kultura Program obchodów Święta Niepodległości

Program obchodów Święta Niepodległości

492
29

Narodowe Święto Niepodległości już w najbliższą niedzielę. W naszej gminie patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski oraz Samorząd Gminy Trzemesznie. Publikujemy program uroczystości.

29 KOMENTARZE

 1. No właśnie a gdzie hymn? Na 100 lecie tak skromnie? Program na zasadzie kopiuj wklej.Wstyd i poruta!!!Panie burmistrzu myślę że jako nauczyciel historii to się Pan wstydzi.
  Proszę tak Jak powiedział Pan w wywiadzie przyjrzeć się pracy swoich urzędników i zwyczajnie ich pogonić do roboty.Zaczęłabym od zastępcy,który jest a jakoby go nie było.Liczę na to,że wyciągnął Pan wnioski z życiowych zakrętów i zacznie pracować tak żebyśmy nie musieli się wstydzić za władze i wygląd naszego kochanego miasta.

 2. Żyjemy niestety w państwie kościelnym. Gdzie każde święto ma swój początek i koniec w kościele. Czego można się spodziewać po naszym mieście- przykład idzie z góry. Dno,lipa, żenada.

 3. Przyjdźmy nie tylko pod pomniki. Przyjdźmy dla Polski i dla Oliwii.To będzie radosna uroczystość. Jest też okazja do poznania nowych władz!

 4. Wczoraj Przedszkole nr1 dało wspaniały przykład radosnej uroczystości z okazji Narodowego Święta. Zaproszeni Goście z Panem Burmistrzem mogą to potwierdzić.

 5. Jak władza nie przyjdzie to raban. Jak władza przyjdzie na uroczystość to znów „Nie o władzę chodzi”.
  Zgoda, że ważna jest Polska i to nasze wspólne święto -moje, twoje, nasze, dzieci i dorosłych, wszystkich Polaków. Władzy też.

 6. Szanowny panie redaktorze. Z komentarzy dowiaduje się, że cały dzień mamy spędzić w kościele. Grzecznie podpytują się o program dnia Niepodległości.

  • Dziękuję za reakcje – to ja spóźniłem się z odczytaniem wiadomości. Bardzo żałuję bo to już drugi spektakl mi umknął, a teatr bardzo lubię. Pozdrawiam.

 7. dlaczego na plakacie o obchodach nie ma nic o wzruszającej i patriotycznej uroczystości w tej szkole nr.1 , jest to najpiękniejsze upamiętnienie tego święta jakie można sobie wyobrazić. do tego cel dobroczynny dla młodej Polki

  • Chyba znam Oliwię – wspaniała dziewczynka. Dlaczego jednak redaktr niechce podzielić się z nami wiadomościami, o które lud prosi? Chyba przestnę lubieć ten portal.

   • Bardzo przepraszam, ale dopiero teraz zrozumiałem, dlaczego mam powtarzać coś , co jest na plakacie.

    10:15 Odsłonięcie tablicy na skwerze J.Moraczewskiego ( skwer. J. Moraczewskiego)
    11:10 Przemarsz do bazyliki, po drodze złożenie kwiatów pod pomnikiem J.Kilińskiego
    11:30 Msza św. za Ojczyznę
    12:30 Składanie kwiatów w miejscach pamięci na cmentarzu

    Na skwerze H. Cegielskiego przez cały dzień będzie można oglądać wystawę „Oblicza Niepodległości”

    • Z podziękowaniem panie red. Miło mi było słyszeć próby upieczenia drugiej gęsi przy jednym ogniu… Sprytnie pan to zrealizowałeś.

   • Przyznaję – Tej Oliwii nieznam. Życzę Jej jak najlepszego samopoczucia i powrotu do zdrowia. Cieszę się, że patronowałaś tak sympatycznemu przedsięwzięciu!

 8. Dziś burmistrz, ksiądz , radny , rodzic, krewny, pociotek, mieszkaniec idą do szkoły i wspólnie autentycznie świętują i się cieszą ,że w Trzemesznie tak dobrze się dzieje.

 9. Tyle tu chwalenia szkoły, bo to prawda. Były już 3 przedstawienia. Następne godz. siedemnasta.
  Kto już widział jest pod wrażeniem.
  Na zwykłych trzemesznian na pewno można liczyć.
  A czy osoby ze świecznika poczują się Polakami, obejrzą i pośpiewają ze zwykłymi ludźmi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here