Strona główna Kultura Procesje Bożego Ciała sprzed lat

Procesje Bożego Ciała sprzed lat

7198
10

W przeddzień Bożego Ciała przedstawiamy zdjęcia, na których Stefan Majewski uwiecznił dawne procesje. Większość fotografii, według zapisków na odwrocie, pochodzi z 1987 roku. Trzy pierwsze natomiast pochodzą z innego, prawdopodobnie wcześniejszego okresu.

Jutrzejsze uroczystości odbędą się w sposób tradycyjny. Procesja (po mszy świętej o godzinie 10) przejdzie z kościoła ulicą św. Jana na Plac Kilińskiego. Jak można przeczytać na stronie parafii, procesja jako uroczystość związana z kultem religijnym nie jest imprezą masową w rozumieniu prawa i nie obowiązuje na niej limit osób.

Jej uczestnicy powinni jednak zakrywać usta i nos, a także w miarę możliwości zachowywać bezpieczny odstęp.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

10 KOMENTARZE

  1. Niby komuna a wszystkie okna ładnie udekorowane i tłum ludzi. A teraz? Zobaczymy jutro ile będzie osób. Czyżby ludzie się poznali na instytucji Kościoła?

  2. Teraz więcej ludzi na chodnikach (gapiów) niż biorących udział w procesji- czasy …
    Za komuny więcej ludzi szanujących obrzędy religijne niż teraz …

  3. To była najlepsza ekipa ministrantów w historii parafii w Trzemesznie.Kozik,Szczepan,Heniu,Kuba,Osik,Kita,Sito1,Sito2,Jacek,Sroka, Zaleś (ks Paweł),Bibi,Bodziu i najlepszy kościelny pan Stanisław.Pozdrawiam wszystkich.

  4. żadnych zaparkowanych samochodów na drodze Procesji …A dziś prawie nie ma miejsca dla ludzi , lawirują miedzy autami ….a parking za Kosciołem pusty…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj