Strona główna Kultura Procesja Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała

6686
27

Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. To już drugie obchody tego święta w czasie obowiązywania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Msza święta, po której wyruszyła procesja na ulice miasta, odprawiona została na placu przed kościołem. Tym razem procesja przeszła tradycyjną trasą z bazyliki na pl. Kilińskiego. Jeden z ołtarzy znajdował się przy budynku Urzędu Miejskiego, dwa na pl. Kilińskiego i jeden na placu kościelnym.

Przejście procesji zabezpieczała policja i trzemeszeńscy strażacy.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

27 KOMENTARZE

   • To nie tak kolego. Wódz miasta tamk miasto podzielił by pozyskać środki unijne, że sam nie wiem gdzie co się znajduje – ” Jeden z ołtarzy znajdował się przy budynku Urzędu Miejskiego, dwa na pl. Kilińskiego i jeden na placu kościelnym.” Burmistrz zawiaduje jedną połową miasta, wiceburmistrz drugą, a pan Norbert zwinął chodnik z ul. mogileńskiej. Panowie – wkrótce dzień ojca – rozwińcie ten chodnik.

 1. Już dziś wiem że wybuchnie 4,5,6,7 fala 🌊 covid19 (grypa) ostatnia ta modna do indyjska a za jakiś czas będzie gówniana i gwarantuje że ludzie nie wytrzymują i wybuchnie ta cała ściema aż poleje się czerwone wiecie co.🤗🆘🆘🆘❌❌❌📈📈📈🙈

   • Być może cię ta cała pseudo pandemia nie dotyczy, a gdy utną ci jedno zero na koncie to się może obudzisz i zrozumiesz co ta cała banda z POPiS-u i Lewicy narobiła. Już się płaci podatek od oddychania w postaci mandatu a będzie jeszcze gorzej gdy tego nie zmienimy. Wieczny dodruk pieniądza musi pier*olnąć. Ta pseudo pandemia to przykrywka aby nałożyć jak najwięcej podatków i zrobić z nas niewolników od wszystkiego. Mam więcej płacić w podatkach aby ci co mają już dużo mieli jeszcze więcej.

 2. Zabobony. Czcicie obcego Boga! Nasze bustwa to np. Piorun, Welesa, Swiatowit. Chrześcijaństwo jest nie nasze, jest narzucone przez najeźdźców. Szkoda ze przestaliśmy szanować swoje korzenie i prawdziwą kulturę. Oczywiście „wolność słowa i wyznania”.

 3. Dziś 4 czerwca. Bolkowi dziś przypomina się jak był o. rany, kiedy to było tak blisko pełnej dekomunizacji, która ukazałaby prawdziwe oblicze naczelnego elektryka, który był prekursorem „kabla U SB”. Rudy „policzmy głosy” skutecznie obronił donosicieli i konfidentów. Podobno szykuje białego konia, aby powrócić. Tylko czy będzie co liczyć? Tak, tak to właśnie wtedy było tak blisko aby Polska była innym krajem. Niestety postkomuchy( ci oficjalni jak i ci farbowani solidaruchy) byli wtedy w większości. Pierwszy niekomunistyczny rząd Premiera Olszewskiego upadł.
  I tak się zastanawiam, kiedy słucham jak ta i.iotka od nagrody Nobla zrównuje obecną sytuację w Polsce z sytuacją na Białorusi czy nie powinni zweryfikować jej pochodzenia. Polak, patriota nigdy by tak nie powiedział. Jeden Nobel dla kapusia i konfidenta. Drugi dla i.iotki, która od wciągania czegoś bredzi od rzeczy.

  • Nienawiść? O czym Ty Jolu piszesz? Nazywanie konfidenta konfidentem nazywasz nienawiścią? Poprawność polityczna dobra jest konformistów, którzy tak na wszelki wypadek wszędzie nadstswią d.. y, aby odnieść korzyść dla siebie.

 4. Do antylewak- wiesz jak słyszę o patriotach to mi się z historii przypomina II Wojna Światowa i nasze bohaterskie elity uciekające z kraju. Dziś byłoby podobnie. Ja się cieszę że jesteśmy w UE i NATO. Można swobodnie podróżować a paszporty nie są towarem za zasługi, mogę uczyć się,pracować gdzie chcę. Każdy ma jakąś przeszłość ale ważne żeby być uczciwym i normalnym człowiekiem, szanować innych i z nimi normalnie żyć a nie dzielić komuchy nie komuchy itp. Zbrodniarzy osądzić zgodnie z prawem (chyba większość z nich już nie żyje)a nie wszystkich do jednego worka.

 5. Jolka ale Ty naiwna jesteś. Czy potrafisz spojrzeć poza bardzo wąski zakres potrzeb, które spłaszczasz do możliwości podróżowania między krajami UE bez paszportu? Myślisz, że ten zblazowany „zachód” podjąłby realne działania, kiedy rusek dałby rozkaz? Oni chcieli Polski w UE tylko po to, aby sprzedać bez ograniczeń celnych swoje nadwyżki produkcyjne. Okazuje się jednak, że Polacy to bardzo mądry, pracowity i ambitny naród, który stał się z zagrożeniem dla tych zachodnich gospodarek. Dlatego próbuje się Polskę „ustawić w kącie” poprzez różnego rodzaju akcje, które z solidarnością europejską mają tyle wspólnego, co prostytutka z dziewictwem. Rusek ze szwabem buduje Gazociąg wbrew interesom Europy Środkowo-Wschodniej i co? Cisza. Wszystko jest ok.

 6. Do antylewak-: wiesz podobno był kiedyś taki rzecznik rządu który mówił że rząd się sam wyżywi a Ty idziesz o krok dalej i widzisz Polskę jak samotny kraj który też się sam wyżywi, obroni itp. Oczywiście że wspólnota to biznes i my też na tym korzystamy bo sprzedajemy swoje umiejętności, produkty wyprodukowane w Polsce. Co mi po drogim gazie z USA czy innych krajów arabskich. Dziś Polska jakich ma sojuszników? Który naród nas ceni i wita z radością?

  • No właśnie dochodzimy do sedna. Ty jesteś zwolenniczką dawania d.. y aby coś otrzymać. Ja wychodzę z założenia, że jeśli chce się być szanowanym w pierwszej kolejności należy siebie szanować. Polska za rządów postkomuchów dawała d.py zachodowi i ruskom. I co z tego mieli Polacy? Balcerowicza, który cudem gospodarczym nazywał biedę na obszarach poopegerowskich. Sukcesem wg niego było wyprzedawanie za bezcen majątku państwowego. Kumple się obłowili i tak oto powstała ta cała „elita”, która karmi lud przekazem w TVN, w którym kwitnący na żółto rzepak jest przedstawiany jako pięknie kwitnący… bez.

 7. Wiesz ja jestem zwolenniczką współpracy,wzajemnego szacunku, poszanowania każdej osoby-jej poglądów,. Przykro mi ale mówienie że jest się silnym, dumnym nic nie daje kiedy inni widzą coś innego. Szacunku i uznania nie zdobywa się gadaniem, tylko pracą, szukaniem wspólnych celów, zdobywaniem sojuszników.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj