Strona główna Różne Problemy z wodą w Wydartowie

Problemy z wodą w Wydartowie

2002
11

Słabe ciśnienie wody w kranach to problem, na który zwrócił nam uwagę mieszkaniec Wydartowa. Jak twierdzi, w godzinach popołudniowych i wieczornych ciśnienie wody drastycznie spada, a czasem całkowicie zanika.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do spółki Remondis Aqua Trzemeszno. Odpowiedź jaką otrzymaliśmy nie zadowoli z pewnością mieszkańców Wydartowa i okolic.

„Stacja pracuje z pełną wydajnością, dodatkowo uruchomiliśmy dodatkową nitkę zaopatrzenia z SUW Trzemeszno. Niestety nie pokrywa to w pełni chwilowego zapotrzebowania, które pojawia się w godzinach popołudniowych. Konieczna jest modernizacja SUW lub budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego.

Z punktu technicznego przy obecnej instalacji nie jesteśmy w stanie pokryć całości rozbiorów w godzinach szczytowych. Wszystkie instalacje pracują z pełną wydajnością, takie sytuacje powtarzają się cyklicznie przy dużych upałach. Będziemy apelować do klientów o podlewanie zieleni w godzinach późnowieczornych – napisał prezes Krzysztof Tomczak.

11 KOMENTARZE

 1. Powinno w pierwszej kolejności dokonać inwestycji w modernizację sieci wodociągowej. Bez tego żadne inwestycje w stację uzdatniania wody nie przyniosą rozwiązania. Słabe ciśnienie w kranach jest wynikiem niższego ciśnienia na starcie w Stacji Uzdatniania Wody. Ktoś powie żeby zwiększyć ciśnienie. No właśnie dostawca wody doskonale wie w jak opłakanym stanie jest sieć wodociągowa i zwiększanie ciśnienia oznaczałoby nic więcej jak rozszczelnienie w wielu miejscach tych starych rur. Podstawy fizyki. W pierwszej kolejności sukcesywna wymiana sieci wodociągowej a przy okazji budowa kanalizacji sanitarnej (tam gdzie jest to oczywiście zasadne).

 2. Te rury wodne to są z azbestu .!!!!I w całym trzemesznie. Było by można wymienić. Panie burmistrzu. Unia daje dotacje .musicie się starać. Bo wybory idą. Pomysvie nad tym.wolny strzelec

  • Chłopie. W kasie pustka a Ty myślisz, że gmina będzie rury wymieniać bo są z azbestu? Słońce dziś mocno grzało i chyba się Tobie coś przestawiło i zaczynasz widzieć fatamorganę. Zalecam chłodne okłady. Pomogą dostrzec realia zamiast fatamorgany. Tak swoją drogą. Tyle lat piłeś i jakoś nie zaszkodziła Tobie woda z rur azbestowych.

   • Tyłu ekspertów mamy w gminie a nic n ruszą. Zwolnić do 10 osób będą mieć.przynajmniej co robić.

 3. „…nie jesteśmy w stanie pokryć w całości rozbiorów”. O jakich rozbiorach jest mowa w przytoczonej wypowiedzi prezesa? Chyba nie niemieckich?

  • Ale to Pana prezesa nie obchodzi bo pań prezes ma wodę na trawniczek do picia i do umycia. Pani ma tylko płacić rachunki i nie myć się nie podlewac a najlepiej nie pic w czasie upałów żeby tę wodę oszczędzać. Nie rozumie Pani? Pani jest pionkiem do płacenia rachunków

   • Hmmm… Pani ma płacić rachunki bez używania wody? Być pionkiem do płacenia rachunków bez podlewania, picia i umycia? Mogę łaskawie zapytać jaką szkołę Anonim kończył… czyżby tę PISowską?

    • Możesz. Taka szkołę, po której potrafię ironizować. Człowiek twojej inteligencji nie jest zdolny do wyczucia ironi, stąd bezpośrednie obrażanie. A raczej jego próba. Bo moje świadectwa maja się dobrze i są bardzo docenione! Co przekłada się na wymagający wykonywany zawód oraz zarobki. 🙂 bez podrowien, za to z uśmiechem życzę…. inteligencji! 🙂

 4. problem z dostepnoscia wody w czasie upalow wystepuje od bardzo dawna, jakichs 15 lat, a oni dalej apeluja, zapowiadaja, jeszcze troche zaapeluja i dalej g*wno z tego wynika. jak bylo zle tak jest jeszcze gorzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj