Pracowite dwa lata “Złotego Lina”

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Niedawno w siedzibie stowarzyszenia “Światowid” rozstrzygnięto konkurs w ramach programu “Działaj Lokalnie”. Na 10 dofinansowanych projektów jeden pochodził z naszej gminy. Złożyło go stowarzyszenie “Złoty Lin”, które uzyskało dofinansowanie w kwocie 5323 zł.

Otrzymaną pomoc zarząd stowarzyszenia zamierza przeznaczyć na zakup grilla, 5 koszy, kosy spalinowej do trawy, palisady, motopompy oraz drukarki. Pomimo krótkiego okresu działalności “Złoty Lin” może poszczycić się niemałymi osiągnięciami.

Stowarzyszenie powstało w lutym 2016 roku i liczy obecnie 45 członków. Od momentu powstania intensywnie pracuje na rzecz lokalnej społeczności. Zorganizowało już ponad 20 różnych zawodów wędkarskich, w tym charytatywne.

Pozyskało w użyczenie od gminy działkę nad jeziorem Malicz, gdzie wykonano zabiegi pielęgnacyjne oraz zamontowano stoły, ławy, kosze na śmieci, a także budki lęgowe dla ptaków. We współpracy z gminą zmodernizowano drogę dojazdową do jeziora.

Wspólnie z dziećmi z przedszkola nr 1 im. Chatka Puchatka i ich rodzicami przeprowadzono akcję sadzenia drzew. W ubiegłym roku “Złoty Lin” otrzymał tytuł “Mecenasa Przyrody” od kapituły XVII Edycji Powiatowego Konkursu EKOLIDERA. Był to pierwszy przypadek nadania tego wyróżnienia stowarzyszeniu.

Zarząd “Złotego Lina” tworzą Andrzej Lisiecki – prezes, Krzysztof Słowik – wiceprezes, Rafał Pawlaczyk – skarbnik, Maciej Krenc – sekretarz i Rafał Bociek – członek zarządu.

(fot. Złoty Lin)

11 Komentarze do Pracowite dwa lata “Złotego Lina”

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  Kogo widzimy na zdjęciu- oczywiście któż inny jak nie Pan Peno,zobaczcie wszędzie jest,jaki zrobił się aktywny ostatnio i pewnie już znów obiecuje jak będzie burmistrzem to będzie super,wszystkim składa obietnice jaki mamy w końcu budżet? z gumy ? kredyty spłacane zaciąganiem kolejnych obligacji itd,to jest polityka i gospodarka w obecnej kadencji.Oby nie skończyło się zarządzaniem finansami przez izbę obrachunkową, która ostrzega, bo to będzie wtedy katastrofa.Niektórzy radni za wszelką cenę dopinają swojego,chodniczki ,placyki ,za kredyty bankowe.

 2. Spokojna napisał(a):

  Byłam w dwóch sprawach prostych i oczywistych. I zostało załatwione od ręki. Aż tak ci Peno przeszkadza to miej odwagę powiedzieć mu to w oczy “bohaterze “

  • Do spokojna napisał(a):

   Proszę podać od myslnikow co ten pan zrobił dla społeczeństwa poza w mojej ocenie biciem piany i robieniem wszędzie zdjęć tabletem? Z pewnością zostaną te pytania zadane publicznie niebawem ale skoro tak bronimy tutaj naszego asa przestworzy może choć w kilku zdaniach zostanie objawione to czego my mali ślepcy nie widzimy?!

 3. Mieszkaniec napisał(a):

  Brawo Złoty Lin dobra robota p.Prezesie.

 4. Anonim napisał(a):

  Jak w prostyvh i oczywistych to oczywiste że się załatwia od ręki. Gorzej z tymi trudnymi zwykle bywa. To taka ogólna uwaga o sprawach.

 5. Anonim napisał(a):

  Proste sprawy i oczywiste każdy potrafi od ręki załatwić. Ależ mi pochwała!

 6. Karas napisał(a):

  Panowie wędkarze mam pytanie dlaczego nie podajmięcie sprawy spuszczania ścieków do jeziora przywozanych z Gniezna niechanowa witkowa zdjęcia ładne ten pan w ciemnych okularach co kuca pozwala na ta dewastacje jezora

  • tubadsur napisał(a):

   A gdzie niby one są spuszczane do jeziora? Przyjmowane są w oczyszczalni, gdzie częściowo zapewne są oczyszczane.

 7. jonisz napisał(a):

  Dobrze że ktoś się zajął tym Jeziorem Malicz bo dżungla tam zrobiła się okropna. Gdzie te czasy kiedy był pomost, plaża, pełno stanowisk wędkarskich po jednej i drugiej stronie i fajne ryby można było złowić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado