Strona główna Różne Pozycjonujesz swoją stronę i nie widzisz efektów? Pora zmienić agencję SEO!

Pozycjonujesz swoją stronę i nie widzisz efektów? Pora zmienić agencję SEO!

1123
0

Coraz częściej słyszy się o klientach agencji interaktywnych, którzy nie są zadowoleni ze współpracy z wybraną firmą. Zazwyczaj są nimi przedsiębiorcy, właściciele sklepów internetowych i firm, świadczących usługi w wybranym obszarze kraju. Dlaczego pozycjonowanie ich strony nie przynosi efektów? Jak to możliwe, że mimo niewielkiej konkurencji wciąż pozostają daleko w tyle wyników wyszukiwania? Wygląda na to, że znamy odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do lektury!

Wysoka pozycja w Google oznacza dla Twojej firmy dużą szansę. Wykorzystaj ją

Współpracując z agencją SEO, klient ma prawo oczekiwać efektów. Oczywistym jest, że w przypadku pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google, nie będą one widoczne od razu. Zanim strona zacznie indeksować i zostanie pozytywnie oceniona przez roboty, musi minąć trochę czasu. Zwykle dopiero po kilku miesiącach witryna zyskuje wysokie pozycje – to znaczy te, widoczne w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania na określone frazy. Specjalista z https://afterweb.pl/ tłumaczy, że do oceny skuteczności promocji strony niezbędny jest bieżący monitoring pozycji. Analizować trzeba zarówno kolejność wyświetlania, jak i sumę wyświetleń. Dzięki temu łatwiej jest wychwycić spadki pozycji, a co za tym idzie, zapobiec im. Z racji tego, że na ranking wpływa wiele czynników, najlepiej gdy czuwa nad nimi zespół specjalistów. Jednak nie każda Agencja SEO należycie zajmuje się stronami klientów. Bywa, że firmy od pozycjonowania stron nie mają pokaźnego zaplecza tematycznego, czyli np. nigdy wcześniej nie promowały kancelarii prawnej, a właśnie taką stronę chcemy im powierzyć. Często zdarza się, że agencje narzucają frazy niepoprzedzone analizą albo bez pytania o cele biznesowe klienta, wdrażają nieuzasadnioną strategię. Pobieranie dodatkowych opłat za zainstalowanie narzędzi do sprawdzania statystyk albo za założenie wizytówki Google to kolejne przykłady działań, które powinny nas zaniepokoić. Pozycjonowanie stron to doskonały sposób na promocję firmy, jednak wyłącznie pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone przez specjalistów, którym zależy na sukcesie klienta. Szansę na bycie w TOP10 warto wykorzystać, ale robić należy to z głową.

Przed zatrudnieniem specjalistów od SEO sprawdź, czy posiadają oni stosowne referencje

Bez efektów nie sposób mówić o zadowoleniu klienta. W końcu pozycjonowanie stron kosztuje, a nikomu nie uśmiecha się wydawanie pieniędzy na marne. Dlatego jeśli Twoja współpraca z Agencją SEO nie układa się tak, jak tego oczekujesz, weź pod uwagę wypowiedzenie umowy i zgłoszenie się do innej firmy. Przykładem rekomendowanej agencji, gotowej do podjęcia się promocji każdego biznesu, jest AFTERWEB z Wrocławia. Profesjonalny audyt techniczny strony, kompleksowa opieka specjalisty, optymalizacja i pozycjonowanie w Google, skutkujące zdobyciem wysokich pozycji – między innymi te działania składają się na zadania, jakie w ramach współpracy wykonują eksperci z Afterweb. Szukając firmy z indywidualnym podejściem do klienta i jego biznesu, warto zgłosić się właśnie do nich. Spróbuj to zrobić, zanim agencja, która nie jest w stanie zagwarantować Twojej witrynie zwiększenia widoczności w internecie, pozbawi Cię ochoty i sił na promowanie się w sieci.

materiał partnera