Strona główna Na sygnale Pożar sadzy na ul. Kalinowej

Pożar sadzy na ul. Kalinowej

882
1

W momencie, w którym rozpoczyna się sezon grzewczy, niemal równocześnie zaczynają się pożar sadz w kominach. Nie inaczej było wczoraj, około godziny 18, na ulicy Kalinowej w Trzemesznie. Zalegające sadze zapaliły się w przewodzie kominowym domu jednorodzinnego.

Na miejsce skierowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gnieźnie. W celu dojścia do komina niezbędne było wykorzystanie drabiny mechanicznej.

Strażacy szybko opanowali pożar oraz wyczyścili przewód kominowy.

O zagrożeniu przypominają strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Informują, że paląca się w wysokich temperaturach sadza może spowodować nieszczelności w przewodzie kominowym, którymi ogień lub wysoka temperatura wyjdzie na zewnątrz, dokonując zapalenia materiałów na poddaszu, czy w pomieszczeniach na niższych kondygnacjach, przylegających bezpośrednio lub pośrednio do komina.

W przypadku zaistnienia pożaru w kominie należy wezwać strażaków, wygasić ogień w piecu, zamknąć dopływ powietrza do pieca od dołu i od góry (z braku powietrza ogień z czasem wygaśnie) oraz dozorować całą długość przewodu kominowego od strony pomieszczeń.

1 KOMENTARZ

  1. dla twojej wiadomości redaktorku pożaru nie ugasili tylko samo sie wypaliło.a co do czyszczenia to nie mieli co bo wszystkie sadze sie wypaliły podczas pożaru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj