Strona główna Na sygnale Pożar sadzy na ul. Brzoskwiniowej

Pożar sadzy na ul. Brzoskwiniowej

1057
10

Dzisiejszego popołudnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zostali zadysponowani na ulicę Brzoskwiniową. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do pożaru sadzy w kominie.

Na miejsce dojechały dwa zastępy straży. Mundurowi potwierdzili treść zgłoszenia, a następnie wygasili piec oraz wyczyścili przewód kominowy.

Wśród okolicznych mieszkańców sporo kontrowersji wzbudził fakt, iż ze względu na niewielką szerokość, na ulicę Brzoskwiniową z ul. Wrzosowej nie może wjechać żaden z dużych wozów strażackich. Między innymi z tego powodu z trasy zawrócono drabinę strażacką, która nie mogłaby dojechać na miejsce zdarzenia

Mieszkańcy zgłaszali problem na zebraniach Osiedla nr 2 już co najmniej 4 lata temu. Pomimo wielokrotnego monitowania, wniosek o wykonanie skosu – umożliwiającego wjeżdżanie samochodów ciężarowych – nie został zrealizowany” – komentuje przewodniczący osiedla, Zbigniew Matelski.

10 KOMENTARZE

  1. I proszę bardzo. Należy wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec organu – osoby za to odpowiedzialniej. Tzn., takiej, która przymknęła na to oko.. Gdzie są normy prawa budowlanego i przeciwpożarowego ? Ahh, zapomniałem to tylko opinie zespołu kolesi.

  2. kolejne „produktywne” wypowiedzi nie wnoszące nic do tematu – o portalu i autorze nie wspominając bo to już od dawna wiadomo

    • Jest sobie uliczka w Trzemesznie na którą nie wjedzie żaden samochód ciężarowy, w tym straż pożarna. Jeśli taka informacja jest wg Ciebie nic nie wnosząca to tylko pogratulować dobrego samopoczucia.

  3. ,,Normy prawa budowlanego ,, nie są respektowane jedynie w tym przypadku . Odnosi się to również do budynków wielorodzinnych zarządzanych przez wspólnoty . Totalne lekceważenie przepisów BHP , P-poż a przede wszystkim przepisów prawa budowlanego . Osoby odpowiedzialne za ich przestrzeganie są albo ignorantami albo udają głupców . Zapoznałem się z pewnymi faktami , które powinny być już dawno zgłoszone do organów ścigania .

  4. to w takim razie kto ma odpowiedziec za to ze ulica jest za waska?? po jednej stronie płot jest juz i tak sciety a co z druga??

  5. Proponuję ponowić wniosek do burmistrza o wykonanie skosu i przytoczyć ten konkretny przypadek. Może to pomoże?! Jeśli nie pomoże, to w przyszłości, gdy faktycznie dojdzie do tragedii, ktoś weźmie to na swoje sumienie.

  6. Cały szkopuł w tym , że najpierw trzeba mieć coś takiego jak SUMIENIE .
    Jakoś nie zauważyłem aby osoba (wiadomo o której mowa} miała taką ,,przypadłość,,. Nie liczyłbym na pobudzenie się cech wyróżniających ludzi o większej niż za zwyczaj moralności .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj