Strona główna Na sygnale Pożar lasu i zboża

Pożar lasu i zboża

5931
6

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj, przed godziną 14, w Gołąbkach. Z niewyjaśnionych przyczyn zapalił się tam młodnik oraz zboże.

Jak relacjonuje Łukasz Michalak z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, spaleniu uległ hektar lasu i około 200m2 zboża.

Na miejscu pracowało w sumie 9 zastępów straży pożarnej z Trzemeszna, Kruchowa, Ławek, Gniezna, Żnina oraz Strzyżewa Smykowego.

Wezwano również policję, która będzie ustalać przyczyny i okoliczności zdarzenia.

6 KOMENTARZE

    • Oczywiscie, lepiej zeby zabraklo paru rak do gaszenia i wszystko sie spalilo.. a tak jak strazak pisze, nie tylko woda jest potrzebna do gaszenia. No ale oczywiscie ktos woli zeby zabrali mu w podatkach na patologie z 500+ a OSP to najlepiej niech zamkna zeby dodatkowe pieniadze byly..

  1. Straż pożarna to nie tylko woda 🙂 pożar traw, zboża czy lasu gasi się również tlumicami. Wielokrotnie ta technika jest stosowana gdy trzeba oszczędzać wodę na wypadek wyrwania się pożaru spod kontroli.

  2. Skoro na L4 to nie może pracować, a na akcje może jeździć? ZUS powinien to sprawdzić! Przecież z akcji są pieniądze, można postać i popatrzeć, a kasa leci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here