Strona główna Różne Powstanie Gminne Centrum Ratownicze

Powstanie Gminne Centrum Ratownicze

6692
35

Bardzo ambitne plany mają władze gminy w zakresie polepszenia warunków pracy służb ratowniczych. Planuje się szeroko zakrojoną rozbudowę i modernizację obecnego zaplecza Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie.

Ma tam powstać Gminne Centrum Ratownicze, w którym znajdzie się również punkt wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego. Wiąże się to z modernizacją istniejących budynków oraz dobudowaniem nowej części.

Powstaną trzy nowe garaże, z których dwa będą wykorzystane przez OSP, a w jednym stacjonować będzie karetka pogotowia. Nad nimi urządzone będzie zaplecze sanitarne i socjalne zarówno dla strażaków jak i załogi pogotowia. Utworzone ma tam być również gminne centrum zarządzania kryzysowego.

Niedawno ogłoszono przetarg na pierwszy etap prac. W tym roku w budżecie gminy przeznaczono na ten cel 450.000 złotych, co ma wystarczyć na prace ziemne, wykonanie fundamentów oraz doprowadzenie niezbędnych instalacji.

Realizacja dalszych etapów będzie zależna od środków finansowych, jakie na następne lata przeznaczy na ten cel Rada Miejska.

Widok od strony jeziora
Widok od strony jeziora

35 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze 👌strazak też człowiek nasuwa mi się tylko pytanie ilu tu chejtujacych było by 2 stanie poświęcić swój czas, czas spędzony z rodziną, czas w którym jest się w pracy dla tego żeby pomóc innym ludzia pod czas akcji, aaa dodajmy jeszcze ze kokosow za to nie ma… Więc ogarnijcie się!!!

 2. Mamy już porobione drogi, Dom Kultury z super salą i całym zapleczem, nowoczesne oświetlenie ulic itp. Teraz czas żeby i Straż była na takim poziomie jak reszta miasta.

 3. 450 tyś na prace ziemne a jaka jest wycena całości? 3 mln.? 5 mln.? Dobrze, że wszystkie drogi gminne już mają odpowiednią nawierzchnię no i oczywiście główna droga z kostki bazaltowej i granitowej wreszcie została naprawiona. Teraz to można iść w luksusy…

  • Zapraszamy do straży chętnych czym więcej nas tym lepiej zobaczymy czy będzie Ci się chciało za te 10 zl za godzinę latać na te akcje 😂😂 Koledzy i Koleżanki to co my zarabiamy przez miesiac za te akcje to ja za fuszke która trwa jedno popołudnie mam. Więc zastanówcie się co piszecie bo to jest śmieszne Strażacy z Trzemeszna gdyby mieli patrzeć na kasę to by ani jednego w tej Straży nie było za te grosze. Chce tylko Powiedzieć że Osp Łubowo ma na godzinę 27 zl Osp Zdziechowa 22 zł więc daje do myślenia.

 4. Zawsze się znajdzie jakaś ameba społeczna, która coś skomentuje. Typowy naród Polaczkow. Strażak też człowiek i pić też kiedyś musi i g… Wam do tego, gdzie to robi. Nikt nie zrobi takiej roboty jak oni, a każdy krytykować potrafi. PS. Jak dla mnie bardzo świetny pomysł.

 5. A ja chce napisać ze to są ochotnicy a nie zawodowa i wyluzujcie z tym kto co i za ile chetnie za darmo bym tam po pracy posiedziwł pare godzin a choćby dla tego ze komus zycie mógł bym uratować. Nie raz byli przy mnie i dziękować dla osp Trzemeszno ze są z nami o każdej porze jak ich potrzebujemy.
  Dziękujemy…

 6. BRAWO RADA MIEJSKA I BURMISTRZ JESZCZE JEDNA INWESTYCJA NIE SKONCZONA PARK BABA SIE KLANIA ZACZYNAJA WSZYSTKO A NIC NIE SKONCZONE KTO W TEJ GMINIE RZADZI WSZYSTKO ZACZYNANE I NIE POKONCZONE ZACZYNAJA OD DU..Y STRONY ULICE CZEKAJA NA NAPRAWE LUDZIE SA OBLEWANI PRZEZ WODE IDAC CHODNIKIEM TYM SIE NAJPIERW ZAJAC OCZYWISCIE TA INWESTYCJA TEZ SIE PRZYDA ALE JESLI COS ZACZYNACIE TO I KONCZCIE NIE MA W GMINIE KONKRETNYCH LUDZI DO RZADZENIA,

 7. Ciekawe ile wojewoda przekazal Gminie Trzemeszno srodkow na drogi taka mala Gmina Niechanowo dostala sporo brawo panie Szymonie ze dbasz o swoja Gmine idzie idzie pozdr.

 8. Pełna zgoda z Mieszkańcem!

  -Problem palenia śmieciami i zanieczyszenie środowiska w mieście i gminie-rozwiązane!
  -Drogi wyremontowane, zwlaszcza w centrum miasta-zrobione!
  -Szambiarki jeżdżące przez miasto non stop-rozwiązane!
  -Baza kulturalna na najwyższym poziomie-zrobione!

  Jednym słowem – idealne miejsce, do ucieczki stąd.

  Brawo burmistrzu i rado miejska!

 9. To ludzie którzy z pasją niosą pomoc. Kto im żałuje zmieniłby zdanie gdyby uratowaliby mu tylek z opresji. pozdrawiam I gratuluję politykom pomysłu. Autor ,,Inwestycje niedokonczone,, krzyczy ale nie zaówaza ile juz na + zmienilo sie w Tnie w ostatnim czasie. Pozdrawiam

 10. Co to ma byc budowa na raty w tym roku coś za rok moze tez cos jak sie uda .Smierdzi z daleka niewypałem myślę ze duzo wiecej innych inwestycji jest potrzebnych niz ta tak naprawde nikt sie o to nie prosił.A co z halą sportowa dla szkoły nr.2?

 11. Panowie porównując kompetencje np. TOPR i wasze to nie ma o czym mówić .Szanuje i jednych i drugich bez obrazy Panowie ale jak chodzi o wynagrodzenia to oni to robią latami za darmo nawet tej przysłowiowej dychy nie mają. I to są fakty.

 12. ,,Piwkowanie,, na terenie remizy a to ciekawe . Uważam . Ja wiem , że życie jest krótkie i chce się pić . Dlaczego jednak w obiekcie straży a nie w Czeremsze lub pod Lipami ? . A może tak musi być bo kto sprawdzi trzeźwość wspaniałych strażaków i miejsca spożywania ,,piwka,, ?
  Teraz zupełnie poważnie . Jeżeli dochodzi na terenie remizy do spożywania alkoholu bez względu na to czy są to strażacy czy osoby cywilne z zewnątrz nie można przejść obok tego obojętnie . Pisanie w tej sprawie na tym portalu jest raczej bezcelowe . Informacje pojawiają się i znikają idąc dalej własnym krokiem . O sprawie ,,piwkowania,, (o ile jest to prawdą) należy bezzwłocznie powiadomić służby wojewódzkie stosownymi pismami . Sprawę najlepiej udokumentować zdjęciami .
  Drodzy strażacy nie ma co się irytować . Jaka jest prawda doskonale wiecie . Jeśli jesteście czyści to SPOKO !

  • Haha – a co służby wojewódzkie mają niby zrobić? W czasie wolnym druh może sobie robić co chce i po drugie tam też ludzie mieszkają. Piwo to nic strasznego – byle by nie kierować pojazdem i nie brać udziału w działaniach pod wpływem.

 13. Szanuję każdego ratownika ale sory Gopr czy topr nie przyjedzie do trzemeszna do pożaru lub wypadku lub do witkowa czy łubowa tam są też ochotnicy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj