Strona główna Różne Powstanie chodnik do Rudek

Powstanie chodnik do Rudek

3437
16

W tym roku można spodziewać się budowy chodnika przy drodze powiatowej, prowadzącej od drogi krajowej nr 15 do Rudek. Władze gminy postanowiły wesprzeć powiat w tej inwestycji.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwała ożywiona dyskusja, czy gmina powinna przeznaczać środki na drogi administrowane przez powiat. Pisaliśmy o tym m.in. |TUTAJ|.

Początkowo powiat proponował budowę ronda i chodnika od DK nr 15 do przejazdu kolejowego. Obie te inwestycje miały kosztować 800.000 zł, przy czym powiat oczekiwał partycypacji ze strony gminy w wysokości 50% tych kosztów.

Po dyskusjach na sesji i komisjach Rady Miejskiej wystąpiono do powiatu, aby za zaplanowane przez siebie środki (400.000 zł) wykonał chodnik, a za pozostałą kwotę położył nowe dywaniki na drogach powiatowych przebiegających przez naszą gminę.

Zarząd powiatu nie zgodził się jednak na tę propozycję. Jakiekolwiek inwestycje w naszej gminie uzależnił od 50% partycypacji.

Ostatecznie burmistrz zaproponował trzemeszeńskim radnym przeznaczenie kwoty 150.000 zł na budowę chodnika. Na ostatniej sesji zagłosowali za tym wszyscy obecni radni. W efekcie mieszkańcy Rudek mogą cieszyć się podwójnie. Początkowo bowiem planowano chodnik od DK nr 15 do przejazdu za 200.000 zł. W tej sytuacji łączna kwota przeznaczona przez oba samorządy to 300.000 zł. Ma to wystarczyć na położenie chodnika na całej długości, czyli od końca istniejącego już w pobliżu sklepu do „krajówki”.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

 1. hahahh cudze remontujecie a swoje dziury sami ??? niech powiat nam doplaci do remontu ul. Dabrowskiego 50% no panie burmiSZCZu jeden i drugi

  • Anonimie a co myslisz Rudki tez naleza do tej gminy i ludzie tak samo placa podatki Rudki zawsze byly na koncu pod wzgledem czegokolwiek na chodnik to czekalismy tatka latka co wybory byly obiecanki moze wreszcie sie doczekamy nowe osiedla powstaja i oswietlenie z prawdziwego zdarzenia co pare metrow nie mowiac o ulicy Dabrowskiego tam to potrzeba nowej nawierzchni i bylby spokoj na lata a nie latka na latce jak na detce

   • a potrafisz odroznic to co napisalem ?? Cisnac powiat mamy kancelarie adwokacka i to burmistrzow 2óch az po co nam tylu skoro nie bardzo nam idzie zalatwianie spraw ???
    Cisnac powiat na 100% kosztow gdzie sa radni ? gdzie burmistrze ??

    ludzie slepi jestescie kogoscie wybrali ???

 2. Co by nie przyszło do głowy niszczyć chodnik tak jak zrobiono z oświetleniem warto rozważyć nawierzchnię z betonu. Tego raczej nie wyrwą. Z kostką bywa różnie.
  A ten krawężnik przy domu kultury po stłuczce auta z drzewem został naprawiony? Kiedyś na spacerze zastanawiałem się czy to nowy wystrój placu czy nowy trend w aranżacji przestrzeni publicznej. Ten co zepsuł powinien sfinansować naprawę. Tylko czy tak oczywiste rzeczy są egzekwowane przez włodarzy.

 3. No to powiat szaleje z inwestycjami w naszej gminie. Gniezno od początku Trzemeszo margializuje, pomija, wykańcza co się tylko da. Ilość chodników na drogach powiatowych, to jesteśmy na samym końcu w powiecie.

  • A ze Trzemeszno jest na marginesie to nie od dzis a gdzie mamy radnych powiatowych spia po co oni reprezentuja nasza Gmine ani be ani me ani kukuryku czy wogole oni istnieja czy tylko sie budza na czas wyborow

 4. Nie wierze ale jak sie cieszymy moze w koncu tak wioska ujrzy blask tylko mysle ze nie bedzie tak jak od stacji do miasta piekny chodnik zalozony a teraz zarasta na maksa i nikt sie tym nie interesuje ale zobaczymy pozyjemy wreszcie Rudki cos dostana jeszcze tylko lampy reszte zadbamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj