Strona główna Sport i rekreacja Powstało miasteczko ruchu drogowego

Powstało miasteczko ruchu drogowego

7376
29

Przy ulicy Piastowskiej dzieci mogą już korzystać z miasteczka ruchu drogowego. Jak pokazały pierwsze dni, nowy obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców.

Na wymalowanych na asfalcie drogach można poczuć się jak prawdziwy kierowca i nieważne, że póki co, jeździ się rowerkiem, hulajnogą czy samochodzikiem na baterie.

Koszt urządzenia placu to 98.585 złotych. Połowa środków pochodzi z dofinansowania funduszu prewencyjnego PZU S.A. Pozostała kwota to pieniądze gminy w ramach funduszu przeznaczonego dla osiedli. Decyzję o takim wykorzystaniu środków podjęli na zebraniu mieszkańcy osiedla nr 1.

Miasteczko ma służyć w nauce bezpiecznego poruszania się po drogach, a także przygotowaniu oraz egzaminom na kartę rowerową. Jak widać na zdjęciach, służy też zabawie.

Szkoda tylko, że już po pierwszych dniach użytkowania jeden ze znaków drogowych został częściowo wyrwany z podłoża. Nie zrobiło tego z pewnością dziecko na rowerku czy hulajnodze.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

29 KOMENTARZE

 1. Świetna inwestycja, dzieci mogą się w praktyce uczyć zasad ruchu drogowego. Bardzo podoba mi się to że miejsce zostało w końcu wykorzystane, tylko szkoda że inni nie szanują tego co zostało zrobione. Obawiam się że za jakiś czas więcej znaków zostanie zniszczonych…

    • dokładnie. co drugi to będzie Kubica, co trzeci będzie kierowca idealnym. Na nic to nie ma zbytnio wplywu
     Zabawa….. Wiara rodziców w to, że tego typu rzeczy wpłyną znacząco na ich dzieci jest wszechmogaca. Bez inteligencji i rozumu … rozczaruje was, bo to nic nie da. Ba, nawet posiadanie książki nie zrobi z nich geniuszy.

  • Chyba są wyjątkowi bo w odróżnieniu do ciebie nie jeżdżą autem który smrodzi tylko stawiają na ekologię. Nie siedzą w zabezpieczonej puszce tylko praktycznie ich ciało jest na wierzchu. Wiec jak najbardziej sa wyjątkowi. Szkoda ze jest ich tak mało. Zacofane miasteczko……

    • Takie bzdury, że to kierowcy częściej jeżdżą jak d…. Nie są nauczeni tutaj kultury jazdy, najlepiej wszyscy ustąpić mają pusta drogę zostawić, bo jedzie pan wielki. Do miasta trochę jedzcie, Belgii, Holandii to dopiero zobaczycie jak rowerzyści jeżdżą. Uczcie się kierowcy bez mózgu nowej ery i szanować rowerzystów lenie dupsko w auto wsadza i narzekają

  • niech jeżdżą rowerami, nie mam z tym problemu tylko niech przestrzegają zasad ruchu drogowego, bo zjeżdżanie nagle z lewej strony jezdni do prawej nie jest bezpieczne. Rowerzyści są również uczestnikami ruchu drogowego i maja takie same obowiązki jak kierowcy

 2. Monitoring tam trzeba… bo jak widac komuś juz znak przeszkadzał. Szkoda inwestycji, żeby półgłówki zniszczyli wszystko.

 3. Quiz: znaki drogowe ukradli wandale czy w inwestycji stwierdzono wady zagrażające bezpieczeństwu dzieci (i znaki zdemontowano)?

 4. Kto odebrał ten plac i zapłacił,należy się zastanowić nad wysokością,po co do dzieci tak wysokie słupki,mały teren a na ciepielone jedno przy drugim,mocowania to jakaś paranoja

 5. Gmina dopłaciła tylko połowę – więc raczej o obiekt niezadba. Przez 15 miesięcy niezainteresowała się nawetile gospodarstw winna zaopatrzyć w dostęp do internetu. Państwo Burmistrz obwieszczają nawet w promocji trzemeszna, że tramwajem możemy jeździć a nie informują jaką trasą. Chwała, że bezdomnym apartamenty na czas pandemii wynajmują – ale ze SOR-u 8 godzin przyszło mi wracać – to do samorządu jakoś dziwnie dotrzeć niemoże. Miasteczko terminami goniło – ale była minister Rachwalska też w marcu ubr. uchwałę podjęła by mieć i wzgląd na tych, którzy chociażby bespiecznie z kuchni indukcyjnej chcieliby skorzystać. Za 9 miesięcy nowy kierowca nam się narodzi – mam nadzieję, że przez ten czas zadba by sygnalizacja świetlna chociaż prawidłowo działała – no i by monitoring do tego czasu nie działał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj