Strona główna Różne Powstaje miasteczko ruchu drogowego

Powstaje miasteczko ruchu drogowego

9161
35

Na placu przy ulicy Piastowskiej powstanie miasteczko ruchu drogowego. Wczoraj położono tam nową nawierzchnię bitumiczną.

Na powierzchni 1220m² zostaną wytyczone drogi wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. Miasteczko będzie służyło dzieciom w nauce bezpiecznego poruszania się po drogach, a także przygotowaniu oraz egzaminom na kartę rowerową.

Zaplanowano wiele wariantów, jakie można spotkać w ruchu drogowym. Powstaną drogi jedno i dwukierunkowe, skrzyżowania, w tym z ruchem okrężnym i sygnalizacją świetlną, wysepki, przejazd kolejowy i inne elementy infrastruktury drogowej.

Inwestycja powstaje z 50% dofinansowaniem z funduszu prewencyjnego PZU S.A. w ramach programu „Pomoc to moc”. Skierowany jest on do społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych. Z tego powodu wniosek o dofinansowanie został przygotowany i złożony przez Stowarzyszenie „Teraz” przy znacznej pomocy pracowników Urzędu Miejskiego.

Druga połowa środków pochodzi z budżetu gminy, w ramach funduszu przeznaczonego do dyspozycji osiedli. Decyzję o ich przeznaczeniu na ten cel podjęli już w ubiegłym roku mieszkańcy na zebraniu osiedla nr 1.

Kolejnym istotnym warunkiem programu jest przeprowadzenie cyklu zajęć dla dzieci, którego przedmiotem będzie szerokie rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stowarzyszenie „Teraz” planuje w tym zakresie współpracę między innymi z policją i strażą pożarną. Zajęcia mają objąć dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Całkowity koszt budowy miasteczka to 98.585 złotych. Wykonawcą jest firma INTER-ZNAK z Mogilna.

Schemat organizacji ruchu. UM Trzemeszno

_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

35 KOMENTARZE

 1. Bardzo pozytywna wiadomość 🙂 A chyba ekipa z siłowni zdążyła się zwinąć przed pstryknięciem fotki. Proponuję policji przejechać się tam kilka razy za dnia, bo może wykręcić niezłą sumę z mandatów – za korzystanie z siłowni, za brak maseczek i zachowania odstępu oraz za niedozwoloną liczby osób w jednym miejscu.

 2. Bardzo dobrze że coś się dzieje i widać na co zostają wydane gminne(nasze) pieniądze. Tylko po początkowym, krótkim zachwycie okaże się iż były to pieniądze wyrzucone w błoto bo zaczną gromadzić się tam menele, pijacy i huligani co w krótkim czasie zobaczycie wszyscy na własne oczy po stanie tego obiekty. A sam obiekt będzię wykorzystywany do celu w którym został wybudowanym w niewielkim ułamku procenta tak jak wioskowe boiska, które przez większą część roku stoją puste.

  • I co menele będą tam robić? Uczyć się przechodzić na pasach? Tam nie będzie makiet budynków, żeby mogli się za nimi schować także spokojnie z tymi czarnymi scenariuszami.

   • Będą się uczyć poruszania po drogach w stanie wskazującym… albo za realne zagrożenie na drogach będą robić w ramach nauki dzieci żeby wiedziały jak się zachować jak widać pijaka na drodze

  • Masz racje tak jak boiska i place zabaw na wioskach przyklad chocby Rudki ile razy tam jest granie tylko trawa podlewana i przycinana nastepne plac zabaw ile razy te dzieciaki ida na plac zabaw wiekszosc siedzi i sie bawi w swoich ogrodkach lepiej by sie zajeli oswietleniem i chodnikiem a nie jak nas widza tak o nas pisza no bo wiocha to musi byc tylko obora myla sie trzeba racjonalnie wydawac pieniadze soleckie.

 3. A na siłowni dzisiaj o 15 z 20 osób było, większość dzieci bez maseczek i odstępów, tak samo grupowo chodzili po mieście po 8 osób bez odstępu

 4. Dokładnie tak. czasem chciałby się skorzystać ale nie wiadomo czy można wejść… Kiedy nie przejezdzamy to pusto…. Pytanie po co to powstało. A to boisko cóż niby fajny pomysł pod warunkiem, że będzie można faktycznie korzystać z tego bez zbędnego towarzystwa które jak się widzi to ochote się traci slyszac ten piękny język zachowanie i głupie teksty

 5. Panie Burmistrzu !!! Czeka Nas wielki kryzys polityczny , gospodarczy i ekonomiczny a Pan urządza sobie ,,igrzyska,, ! Ładuje Pan pieniądze na bzdury , gdy tymczasem ludzie tracą pracę . Nie wiadomo na ile budżety domowe zubożeją do jakich wymiarów wzrośnie bezrobocie .
  Widzę , że do niektórych nie dociera czarny scenariusz , który funduje nam PiS . Wzrost cen będzie drastycznie rósł a 500+ plus i pozostałe ,,kiełbasy wyborcze ,,przejdą według pewnych sugestii do historii . Pieniądz już w tej chwili jest bez pokrycia a dodrukowanie ich doprowadzi do całkowitej zapaści ekonomicznej i niespotykanej jak do tej pory inflacji . Świadomych nie będę przekonywał o skali zagrożeń przez , które trzeba będzie przejść a naiwnych jedynie przestrzegam !!!

  • A co myslisz jak PLATFUSY dojda do wladzy bedzie super to sie mylisz bogole zrobia sie jeszcze bardziej bogole a my biedniejsi bedziemy zdychac pod plotem skad wezma na to wszystko pieniadze sobie tylko nawala.

   • Myślę sobie jedno . Jestem przeciwnikiem PiS ale nie nazywam ich cyt. ,, PLATFUSAMI , CHAMAMI czy czymś w tym rodzaju ! Są pewne zasady i formy przyzwoitości o których zwolennicy PiS nie wiedzą . Do których jedynie przemawia MOWA NIENAWIŚCI tak bardzo uwielbiana przez RZĄDZĄCYCH z PiS-u !!!

   • DO WŁADZ-jesteś kolejnym naiwniakiem, wychowanym na jałowej propagandzie że Twój statut materialny zależy od tego w którym miejscu postawisz krzyżyk na karcie wyborczej. Co do biedy to ona już stoi pod drzwiami niedługo zacznie pukać. Rząd może rzucać kolejne wirtualne miliardy nic to nie pomoże gdyż nie jesteśmy kołem zamachowym w europejskiej czy globalnej gospodarce tylko małym trybem transmisyjnym.

 6. Trzeba burmistrza rozliczyc za te wszystkie kredyty z kampanii wyborczej,placyki,skwery ,wszystko na kredyt a dzisiaj to wszystko spoteguje epidemia,czy to bylo racjonalne,absolutnie nie,milionowe kredyty a teraz bedzie tłumaczyl kryzysem

 7. Witam A koło parku i na stadionie piaskowym nic się nie robi i podjazd do piaskowego stadionu mają 40 lat i schody są pozapadane. To nikt z gminy tego nie widzi ani radni. A ile wokuł jest drzew i krzewów. Samosiejek. By je uporządkować. I posprzątać teren.nie wspomnę o piciu alkoholu .koło stadionu piaskowego. A policji już parę lat nie widziałem. Pozdrawiam radnych Trzemeszna i gminę. Niech tym się zainteresują.

  • Jak się nie dzieje z drugiej strony za parkiem na nowo powstającym osiedlu niszczy się naturę
   równając wszystko jak leci wraz z zasypywaniem stawu.

   • dokładne zasypuja staw wszędzie kostka nowe budynki a potem placz ze staw jeziora wysychają sami jesteśmy sobie winni za te wygodę zapłacimy niedługo bardzo wysoka cenę ale do wielbicieli wygody nic i tak nie dotrze

 8. Lepiej by drogi porządne zrobili bo idąc można sobie nogi połamać. Place zabaw są słabe albo nieciekawe położenie bez drzew. Kilka metrów ścieżki rowerowej i koniec. Tak zaczynać po fragmentach i bajzel niesamowity. Ławeczki przy przedszkolu śmierdzą szczynami i piwem. Może jakaś dezynfekcja?

  • chodniki gdzie niegdzie takie że nogi można sobie połamać,drogi z dziurami,a oni placyk kolejny stawiają. I to w miejscu gdzie zero drzew goraco jak w piekle.Lepiej byście wydali te pieniądze na zasadzenie drzew zamiast kolejny plac.A chodniki takie że zdjęcia robić i pokazywać dalej jak się żyje w dwudziestym pierwszym wieku.Na moje to pieniądze wyrzucone w błoto reklama Nivea reklama PZU wszystko super ale te place to kicz totalny plus brak drzew

 9. Mam nadzieję że będzie można przyjść z dzieckiem i skorzystać. Bo w szkołach jak jest to każdy wie.. Nie ma to jak samemu wytłumaczyć dziecku na spokojnie i bez stresów dla dziecka.

  • Dokładnie. Wiemy jak wygląda nauczanie…… Nawet rodzic chociaż bez pedagogiki nie rzadko lepszym nauczycielem jest dla dziecka, takie wnioski wyciągam teraz, przejrzałam na oczy i strajku ich nigdy więcej nie popre

 10. Przestańcie gadać o maseczkach, przed niczym nie chronią, była poważniejsza grypa w postaci m.in świńskiej, czy chodziliśmy wtedy w maseczkach???? otóż nie. koronawirus to wirus medialny, który ogłupia nas, zwykłych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj