Strona główna Różne Powstaje Dom Seniora

Powstaje Dom Seniora

4771
14

Ruszył remont pomieszczeń po byłej przychodni lekarskiej „Zdrowie”. Powstanie tam dzienny dom pobytu dla seniorów.  Placówka będzie mogła przyjąć 20 osób w wieku powyżej 60 lat.

Znajdzie się tam biblioteka, czytelnia, sala do ćwiczeń, pomieszczenie do wypoczynku oraz kuchnia. Przewiduje się też urządzenie przestrzeni do rekreacji na zewnątrz budynku.

Rozpoczęcie działalności planowane jest na początek przyszłego roku. Do tego czasu musi być wykonany remont pomieszczeń. Wartość prac to ponad 400.000 złotych, z czego 300.000 będzie pochodzić z dofinansowania Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Gmina nie zamierza poprzestać na rządowym wsparciu. Niedawno złożono kolejny wniosek, tym razem w ramach unijnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wnioskowana kwota to 1.800.000 złotych.

Miałaby być ona przeznaczona na bieżącą działalność domu seniora, a także realizację usług asystenckich w miejscu zamieszkania u osób z niepełnosprawnościami, wsparcie rodzin przeżywających trudności opiekuńczo – wychowawcze oraz utworzenie i utrzymanie mieszkania wspomaganego.

Ocena złożonych wniosków nastąpi wiosną przyszłego roku, jednak w przypadku pozytywnej decyzji możliwe będzie sfinansowanie poniesionych wcześniej kosztów.

14 KOMENTARZE

  1. Super sprawa ale najpierw wyeliminowac w wewnatrz prywaciarzy tam nigdy nie bylo wyjazdow wchodzen osob na posesje prywatne no i te pomieszczenie na zewnatrz moze do czegos sie przyda.Senirzy beda mogli gdzie sie zatrzymac szkoda ze tylko 20 osob na terenie gminy jest ich sporowiecej to bedzie losowanie czy…..

  2. Biblioteka i czytelnia – czy w Trzemesznie nie ma już biblioteki i czytelni? Musi powstać druga – specjalna dla seniorów? Czy ta już istniejąca jest dla seniorów nieodpowiednia? Czy nie posiada może odpowiednich dla seniorów zbiorów? Oczywiście, że nie – tu dla seniorów gromadzone będą wszelkie wydawnictwa o tematyce pornograficznej a w sali kinowej wyświetlane filmy o tej samej tematyce? Kto będzie wybierał tych seniorów? Czy przy dzwiach będzię uzbrojony strażnik pozwalający wejść tylko tym wybrańcom? Czy w czasie godzin otwarcia będzie zapewniona opieka pielęgniarki i lekarza (napewno któryś z trzemeszeńskich lekarzy chciałby sobie jeszcze trochę dorobić). Salka do ćwiczęń – Czy seniorzy mają takie zamiłowanie do ćwiczeń fizycznych i czy często widać ich ćwiczących na już istniejących placach, placykach i siłowniach?
    Mam nadzieję, iż ci którzy głosowali za tym pomysłem rychło pukną się w czoło!

  3. Remont musi być to wiadomo ale dlaczego ocieplenie z wełny jest zrywanie i na nowo styropian jest przyklejany co da taki sam efekt? Wiadomo w środku dużo się musi zmienić ale k…uchnia jak było ocielpne i wyglądało w miarę dobrze to po co marnować pieniądze z garnuszka skoro to nie ma sensu. Z automatu remont na całego na bogato czy napedzanie kasy firmie lub jakiś inny czynnik co myślicie????

  4. Zapomniano o jednym ważnym elemencie . W budynku po PRL-owskiej spuściźnie pozostaje w części przychodnia lekarska z personelem lecz zdecydowanie brak tam Zakładu Pogrzebowego . Może sprawą zając się Pani L.B. O ile seniorzy mieliby łatwiej na miejscu załatwiać sprawy związane z pochówkiem . Kolejna sprawa to brak Kapliczki . Zakładając , że większość seniorów to zagorzali katolicy będzie im brakować bliskości Boga i modlitwy .
    Biorąc pod uwagę wyjątkowo nie trafionego miejsca na ów wynalazek proponuję wykorzystanie płaskiego dachu obiektu . Można na nim zaprojektować ogród z oczkiem wodnym i ławeczkami kontynuując program ,,PLACYKI,, .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj