Strona główna Różne Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co warto na ten temat wiedzieć?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co warto na ten temat wiedzieć?

756
0

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja, która ma zdolność przyciągania wody, pomagając skórze zachować nawilżenie i jędrność. Właściwości te wykorzystane zostały przez producentów tzw. wypełniaczy – substancji służących do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy i powiększania ust. Wyjaśniamy, w jaki sposób kwas hialuronowy wpływa na wygląd warg. Przedstawiamy największe zalety wypełniaczy.

Zalety wypełniania ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to najpopularniejszy i najbezpieczniejszy wypełniacz tkankowy, który służy do przywracania objętości tkanek. Wśród największych zalet powiększania ust wypełniaczem należy wskazać:

  • pełniejsze i bardziej regularne wargi – kwas hialuronowy pozwala na wymodelowanie kształtu ust, przywracając im symetrię i atrakcyjny wygląd;
  • redukcja zmarszczek w okolicach ust;
  • intensywne nawilżenie warg i poprawa ich kolorytu – usta stają się błyszczące i zyskują piękny, soczysty kolor;
  • natychmiastowe rezultaty – na efekty powiększania ust kwasem hialuronowym nie trzeba długo czekać – pojawiają się niemal od razu;
  • kwas hialuronowy jest całkowicie bezpiecznym preparatem, który tylko w rzadkich przypadkach może spowodować reakcję alergiczną.

Na czym polega powiększanie ust wypełniaczem?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Rozpoczyna się od oczyszczenia i odkażenia skóry. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Kiedy środek znieczulający zacznie działać, lekarz rozpoczyna precyzyjne ostrzykiwanie warg. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie powiększanie ust to zabieg wymagający dużego doświadczenia od lekarza. Po każdym zastrzyku konieczne jest dokładne rozmasowanie i rozprowadzenie preparatu. W razie potrzeby, należy wstrzyknąć więcej roztworu. Doświadczony specjalista dokładnie wie, ile kwasu hialuronowego należy wstrzyknąć, aby osiągnąć oczekiwane przez pacjentkę rezultaty.

Przez kilka dni po zabiegu, powiększone usta należy traktować z dużą delikatnością – nie można ich silnie masować ani uciskać. Jeśli występuje obrzęk, można zastosować wskazane przez lekarza środki łagodzące, aby usta jak najszybciej wróciły do upragnionego kształtu.

Efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Po profesjonalnie wykonanym zabiegu kwasem hialuronowym w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, których efektem są zdrowe, intensywnie nawilżone i naturalnie powiększone usta. Ostrzykiwanie wypełniaczem przynosi doskonałe efekty w przypadku zbyt wąskich, nierównych lub asymetrycznych ust, a także opadających kącików.

Zastosowanie wypełniacza skutkuje natychmiastową poprawą wyglądu, a powstałe efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Aby jednak ocenić efekty powiększania ust kwasem hialuronowym, należy odczekać kilka dni. Na początku usta mogą być obrzęknięte i podrażnione, dlatego zazwyczaj wydają się zbyt duże. Ewentualne niedoskonałości po ostrzykiwaniu można bez problemu ukryć pod makijażem.

Rezultaty działania wypełniacza są tymczasowe i zazwyczaj trwają od 8 do 12 miesięcy. Dla podtrzymania efektów należy powtarzać zabiegi co kilka miesięcy – Twój lekarz ustali dokładną częstotliwość zabiegów. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w ustach zależy od wielu czynników. Niektóre osoby potrzebują zabiegów podtrzymujących przed upływem 6 miesięcy. W innych przypadkach powtórka może odbyć się nawet dopiero po 12 miesiącach.

W razie innych pytań na temat powiększania ust zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.