Strona główna Różne Potrzebni pracownicy do Domu Dziecka

Potrzebni pracownicy do Domu Dziecka

6499
47

O trudnej sytuacji w domach dziecka i domach opieki społecznej na terenie powiatu poinformowała wicestarosta Anna Jung.

W gnieźnieńskim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej z powodu zakażenia COVID-19 zmarło już 9 osób. Wzrost zachorowań dotyka również domy dziecka. Kwarantanną objęty jest obecnie Dom Dziecka w Trzemesznie. W tej placówce na kwarantannie przebywa ośmioro pracowników. Kolejne dwie osoby wśród kadry Domu Dziecka w Gnieźnie. Także tam, kwarantannie poddana jest grupa podopiecznych.

Cała sytuacja spowodowała wręcz dramatyczną sytuację kadrową i problemy w zabezpieczeniu pracy zmianowej. Wicestarosta A. Jung ponownie zaapelowała o wsparcie osobowe dla powiatowych jednostek pomocy społecznej. Poszukiwane są osoby mające doświadczenie w pracy opiekuńczej, pracownicy socjalni i wychowawcy.

Obecnie opiekę nad dziećmi sprawują osoby zatrudnione na umowę zlecenie, gdyż z powodu zachorowań i nałożonej kwarantanny niestety brakuje nam personelu” – informuje  wicestarosta. Osoby chętne do pracy w Domu Pomocy Społecznej mogą nadal zgłaszać się do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. W przypadku chęci zatrudnienia w domach dziecka należy kontaktować się bezpośrednio z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie – zaznacza A. Jung.

Szacuje się, iż na ten moment do pracy w jednostkach potrzebnych jest nawet dziesięć osób, których zatrudnienie, w formie umowy zlecenia, objęłoby czas pandemii.

47 KOMENTARZE

 1. Chętnych nie powinno brakować patrząc na strajki, które ostatnio przechodziły przez miasto. No dalej gdzie jesteście odważni? Cykor Was obleciał?
  Jak ściskaliście się w tłumie to na baliście się COVIDA. A teraz co, nagle brakuje chętnych do pracy? A tylko niech usłyszę, że nie macie pracy bo rząd Wam ją zamknął. Jesteście jak ta jedna z julek, która nie potrafiła ogarnąć bycia kelnerką a bierze się za rządzenie. https://youtu.be/k4azJO3rhAc

  • Dokładnie. Jak drzeć się żeby rząd odszedł (bo od 70 lat konstytucja i rządy ówczesne to patriarchat i jakoś wcześniej kobietom to nie przeszkadzało?), pierwsi byliście by pokazać, jak macie dość obecnego rzadu. Hasła takie ze aż wstyd było mi je czytać. Słownictwo i skandowanie na takim poziomie, ze niżej już nie można upaść. Zapraszam do pracy, bo zaraz zaczniecie beczeć, ze przez rząd gospodarka upada, ze pracy brakuje. TVP prowadzi propagandę, ale druga strona również. A zachód stoi po stronie tego, który sprzeda kolejne kawałki Polski.

  • Teraz każda i każdy popierający strajk, jak zrobi coś głupiego, niezgodnego z prawem, to zrzuci to na PIS. Rząd ich zmusił, niczym Szatan. Ja sam nie jestem za to odpowiedzialny, bo jestem głupi, niezdolny do myślenia i robię co mi każą. Czasem to czasem tamto. Ale ja nie myśle wiec nie dojdę do tego ze moje zachowanie jest skutkiem moich decyzji. Ze to ja sam za nie odpowiadam. Jestem jaki jestem a winien jest PiS.

  • „Poszukiwane są osoby mające doświadczenie w pracy opiekuńczej, pracownicy socjalni i wychowawcy.”
   Nie każdy się nadaje, nie każdy posiada wykształcenie potrzebne do wykonywania tego zawodu, ale widzę po treści wpisu że masz chroniczny brak mózgu. Do rządu byś się nadawał/a.

   • Wśród tego tysiąca osób nie było kilku osób o takim doświadczeniu czy predyspozycjach? To nie jest nabór na stanowisko inżyniera kontraktu w Google, tylko opiekuna dzieci w Domu Dziecka. Potrafisz to rozróżnić?
    Jeśli tak jest to kiepsko o Was to świadczy. Wśród 1000 osób nie ma osób, którzy mają doświadczenie w pracy opiekuńczej? Kiepsko z Wami lewaki!
    Zresztą może i masz rację. Chcecie zabijania nienarodzonych dzieci a i pewno aborcji ludzi niedołężnych to jak można oczekiwać wobec Was umiejętności opiekuńczych.

    • Bez odpowiedniego wykształcenia do pracy w Domu Dziecka? No tak w sumie dlaczego nie. Skoro w rządzie mogą być osoby bez kompetencji i wiedzy to dlaczego nie w Domu Dziecka.

     • Tak daleko szukasz? Po co podajesz rząd i udajesz ze to odkąd PiS rządzi niekompetentni ludzie obejmują co niektóre stanowiska? Takich przypadków u nas jest mnóstwo. Jak się ma plecy, to i kwalifikacje się zrobi jakoś zaocznie. I przestańcie gadać ze to tylko rzadu dotyczy, bo to czysta hipokryzja. Widać jesteście pozbawieni refleksji na swój temat skoro potrzebujecie kogoś kogo będziecie mogli zawsze obwiniać nawet o pogodę. Taki naród chory, bezmyślny. I żadne rządny wszem mentalności nie zmienia.

     • Do P. W którym miejscu ja napisałem że odkąd rządzi PiS to niekompetentni ludzie obejmują tam stanowiska. Nie przypominam sobie. I nie używaj słów których nie rozumiesz.

    • Przecież to typowo lewackie kierunki, łatwe do ukończenia nie wymagające, na pewno więcej ma takie kierunki ukończone niż wymagające. Ale to szła hołota…..

     • Sądząc po twoim wpisie to ludzie po tych kierunkach mają zdecydowanie większą większą wiedze od Ciebie.

  • Do pracy powinni iść tam tzw. „obrońcy życia”. Niech pokażą, że ich hasła i szacunek dla życia i innego człowieka to nie puste frazesy a fakty…

   • O tacy pewnie pójdą, bo przecież lewaki nie maja czasu na takie frazesy, dla nich problemu by nie było, gdyby była legalna aborcja, matka noe chce dziecka dokonuje aborcji i domu dziecka nie ma. Lewaki nikt nie liczy nawet na to ze któreś z was się zgłosi. Wy najlepiej ci potraficie to głośno drzeć się wyzywać od zlodzieji i awanturować się. Do pracy wam nigdy nie było po drodze

  • Niby taka mądra a nie wiesz że do pracy w Domu Dziecka trzeba mieć odpowiednie wykształcenie? To nie budowa czy sklep, tutaj same chęci nie wystarczą wiec zastanów się co piszesz.

   • Na wiele stanowisk potrzebne jest odpowiednie wykształcenie. Jednak nawet jak się je ma a brak pleców to się pracy nie dostanie. Natomiast jak ma się plecy to nagle okazuje się ze osoba bez kompetencji się nadaje, ani odpowiedniego wykształcenia.

   • A jakie wykształcenie ma matka wychowująca własne dzieci…każda jest psychologiem pedagogiem ??? wystarczy miłość i zamiłowanie do dzieci ,czyż nie ???

    • Nie wiem, jakie twoja matka ma wyszktalcenie. Moja, która wychowała nas 4 ma wyższe, mgr na Uniwersytecie Gdańskim, farmacja. Oprócz tego jest Matka. Opiekuńcza, kochająca, czasem wk… wiajaca.

    • Lewactwo tego nie zrozumie. Oni myślą, że do opieki nad dziećmi trzeba mieć Oxford ukończony. Oni nie potrafią zrozumieć, że jest coś takiego jak wolontariat.

  • Kolejny lewak, któremu przekaz się nie styka. Katole mają iść do pracy z dziećmi? Ludzi wierzących nazywacie ciemną masą średniowieczną. Gdzie jesteście światli „inteligenci” ? No tak szlachta nie pracuje prawda?

  • Lewaki i KODowcy Wam to już we łbie się wszystko miesza.
   Najpierw wszystkich księży nazywacie pedofilami a teraz chcecie się nimi wysługiwać, kiedy przychodzi zmierzyć się z faktycznym problemem?

   • Generalnie to co robi lewica jest bardzo niesmaczne.zachod nasz popiera tych co sprzedadzą więcej Polski. Lewica obraza wierzących na potęgę. Wrzuca wszystkich do jednego worka. A swoje patologiczne zachowania tłumaczy tym ze rząd ich do tego zmusza. Ludzie którzy wymagają tolerancji pod jednym warunkiem ze jest to zgodne z ich ideologia. Wasza walka to obrażanie inności, wulgaryzm, wrzucanie wszystkich do jednego worka. Czym wy się roznicie niby od przeciwnika? Zioniecie taka sama nienawiścią tylko poglądy inne.

 2. Kiedy pojawi się artykuł o zarobkach w trzemeszeńskim samorządzie? Niedawno zostały opublikowane oświadczenia majątkowe. Bardzo ciekawa lektura. Czy redakcja trzemeszno24.info podejmie temat wynagrodzeń? Przypominam, że wynagrodzenia samorządowców pochodzą z kieszeni mieszkańców? Czy to jest jakaś tajemnica?

 3. Biedny starosta został z ręką w nocniku, a tak zwalniać ludzi chciał. Oj biedny on teraz… Oj trzeba zwalić wszystko na PiS… Teraz się przyjmie to… Ojojoj…

  • Oj nie. Oni są tak zapracowani, że nie mają czasu na nic. Siedzą teraz i myślą jakie podatki nałożyć w 2020 roku. Analizują, jakie to placki zrobić aby pokazać, jak świetnie zarządzają finansami gminy. I już dziś mogę Wam to powiedzieć jakie będą powody ich nieudolności przez najbliższe 3 lata:
   – Covid
   – PiS
   Wspomnicie moje słowa, że zarówno radni jak i burmistrz będą tak się tłumaczyć zwłaszcza kiedy przyjdą wybory. Rok wyborczy 2023 już niedługo:)

 4. „To NIE Korona wirus to WŁADZA zbiera swoje żniwo…! Teraz potrzebują. .. jak potraktowali/dbali o pracowników TAK TERAZ MAJĄ!!! Dramatyczna sytuacja w ddz. SAMI sobie, pracownikom a najbardziej dzieciom ja zgotowali, nie zlikwidowali jeszcze ale już „ZBURZYLI DZIECIOM ICH DOM”!!! WŁODARZE: p.Jung, Dyr. I zastępca PCPR macie doświadczenie też możecie zasilić szeregi a nie tylko szukać oszczędności na DZIECIACH….!!! Może teraz zaczną szanować tych, dobrych ludzi którzy jeszcze tam zostali i dzielnie pracuja!!!

 5. Pracownicy są potrzebni i dobrzy jak grunt się pali pod nogami a tak nie ma szacunku do ludzi.Oni już żyją Gnieznem tam domki już są budowane. To miejsce im nie na ręke. Cześć ludzi już sama odeszła z pracy bo nie wytrzymali tego napięcia które im władza funduje od kilku dobrych miesięcy.Nie potrzebowali tylu pracowników jeszcze 2 miesiące temu teraz już tak..To nie jest już ten dom co był kiedyś! Karma szybko wróciła.

  • To miejsce im nie na rękę – zlikwidują dom dziecka a za chwilę zobaczymy jak rozkręcają swój prywatny interes…. Hostel czy DPS- czas pokaże!!!! Gdzie tu rozum piękny budynek stoi, wystarczyło pewnie dobrze go zagospodarowac/przerobić oni budują nowe z góry spisane na zniszczenie. Analizy zrobione tylko w Gnieźnie bo w Trzemesznie by nie przeszły,, z wnioskiem ze „lepiej budować nowe”. Powstaną nowe jak grzyby po deszczu a potem cała wilgoć wejdźcie do środka, ale kogo to obchodzi, przecież to nie z ich kieszeni a że odbije się to na zdrowiu dzieci…. WŁODARZE wybudują NOWE to ładnie brzmi i będzie wyglądało w mediach!!! Nie lmyslcie, że to dla dobra dzieci….Czas pokaże kto zrobi interes na Trzemesznie…..

 6. Ale serio tak bez znajomosci? Nie am żadnej ustawki? Bo jeszcze jakiś czas temu… Mowa była o redukcji etatów… Aaaa bo Covid, umowa zlecenie… Atrakcyjne warunki, niech mnie. Mam ukończony kierunek w tej dziedzinie, ale jednak wole Amazon. Wcześniej jakoś olali mnie …

 7. moze ksiadz Dobrodziej pomoze ? co roku swietuje Gesina na sw Marcina przy suto zastawionym stole to nadarzyła sie sposobnosc by pomoc – jak zbieral pieniadze na remont to ludzie pomogli a teraz jest okazja sie odwdzieczyc

  • Ksiądz to nie jest osoba, która powinna zajmować się tego typu kwestiami. Może tak przestaniecie typować kto powinien się zająć. A dlaczego siebie nie wskażecie? Kim jesteście żeby decydować kto powinien a kto nie? Co się z wami dzieje, wy jesteście homo sapiens? Kim jesteście żeby rozliczać kogoś? A sami rozumiem ze żyjecie jak amisi. Obłuda

   • Jakie to polskie…
    A żeby było po polski, to należałoby napisać
    Do T … ( wielokropek, to trzy kropki, nie dwie)
    Amisze, nie amisi.
    „Amisze nie amisi” – kontekst zdania zupełnie inny, niż zakładasz.
    Jak już poprawiasz, to przynajmniej sam napisz poprawnie zdanie składające się z 3 wyrazów…

 8. Pytam się wielu komentujących czy jeśli ustawa pozwala na coś to koniecznie trzeba z tego skorzystać? Nie jestem zwolennikiem aborcji ale jestem za utrzymaniem tego kompromisu który był. Nie chcę żeby tym krajem rządził sfrustrowany zgorzkniały belzebub który go niszczy w każdym możliwym miejscu. Zapamiętajcie że rządzenie to nie rozdawanie kasy bo tej zawsze zabraknie dla wszystkich a dla swoich starczy na jakiś czas. Już sporo taczek gotowych do użycia mamy. Historia szybko zapomni o tych nieudacznikach i wazeliniarzach.

 9. Żałosne ….prosty artykuł o tym, że potrzebna pomoc itp. A tu kłótnia polityczna. Ludzie! Każdy ma swoje poglądy. Wystarczy szacunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj