Pomogą seniorom

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Do Rady Miejskiej wpłynął projekt uchwały zmieniający dotychczasowe zasady przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze. Są one przyznawane osobom, które nie mają opieki, a potrzebują jej z powodu choroby, wieku czy niepełnosprawności.

Zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami, usługi te są odpłatne. Zwolnione z opłat są tylko osoby posiadające bardzo niskie dochody. W proponowanej uchwale zapisano, że wszystkie osoby powyżej 85. roku życia będą mogły korzystać z usług opiekuńczych nieodpłatnie, jeśli takiej opieki wymagają.

Jak wyliczyła Lucyna Buzała – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – gmina poniesie z tego tytułu ok. 13 – 14 tys. zł rocznie.

Uchwała będzie poddana pod głosowanie na jutrzejszej sesji RM. Sądząc jednak po jednogłośnym poparciu projektu przez radnych na obradach komisji, wszystko wskazuje na to, że zostanie przyjęta.

4 Komentarze do Pomogą seniorom

ogloszenia
 1. ... napisał(a):

  Nooooo dYzio wybory za pasem

 2. Frost napisał(a):

  Czuć wybory

 3. koszty napisał(a):

  13-14 tys rocznie, czyli lekko ponad tysiąc miesięcznie? Czyżby jeden opiekun na umowę zlecenie dla wszystkich seniorów, i 800 zł do ręki po potrąceniu wszystkich składek?

 4. Brawo!!! napisał(a):

  Mam nadzieję, że to nie przedwyborczy jednorazowy zryw dobrych serc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado