Strona główna Różne „Pomocna dłoń” w hali OSiR

„Pomocna dłoń” w hali OSiR

2485
3

Piknik rodzinny „Pomocna dłoń” odbył się wczoraj w trzemeszeńskiej hali widowiskowo-sportowej. Ideą imprezy było dotarcie, szczególnie do dzieci oraz młodzieży, z informacjami na temat uzależnień, przemocy i różnych zagrożeń, na które narażeni są dziś młodzi ludzie.

Można było się dowiedzieć m.in. o tym jak i gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych. Aby przekaz był skuteczny, wybrano formę gier i zabaw ukierunkowanych na te zagadnienia.

Termin wydarzenia nie był przypadkowy, zbiegł się z obchodami Światowego Dnia Trzeźwości.

Inicjatorem i głównym organizatorem pikniku była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzemesznie przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W hali pojawili się m.in. policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką, z „sierżantem Pyrkiem” na czele.

W organizację imprezy zaangażowali się też uczestnicy zajęć w domu Senior +, świetlica środowiskowa oraz wolontariusze z trzemeszeńskich szkół.

3 KOMENTARZE

    • Cóż W dzisiejszych czasach gdzie ludzie siedzą z głową wciśnięta w smartfona i liczą lajki pod swoim komentarzem albo cieszą się jak ktoś napisze że świetnie wyglądają na zdjęciu zamieszczonym w Instagramie pozostaje tylko złożyć ręce razem i modlić się do Boga Gdzie szukać pomocy ? Pamiętam jak kiedyś było mocno nagłośnione takie zdarzenie Palił się samochód , w środku było dziecko lub dzieci i co ? Był tam jakiś facet , chyba ojciec który próbował wyrwać dzieci z objęć ognia A reszta debili Stali i w większości kręcili swoimi smartfonami film z tego zdarzenia Ciężko jest znaleźć pomoc jak wokół panuje totalna znieczulica Trudno znaleźć pomoc bo większość ludzi cierpi na symptom TO NIE MOJA SPRAWA lub A CO MNIE TO OBCHODZI Także najlepiej chyba będzie jak wbijesz sobie do głowy takie mądre powiedzenie. – UMIESZ LICZYĆ, LICZ NA SIEBIE Przykro jest patrzeć na to co się dzieje z społeczeństwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj