Strona główna Różne Pomalowano tablicę na cmentarzu żydowskim

Pomalowano tablicę na cmentarzu żydowskim

2718
18

Wczoraj (13 maja) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie otrzymali informację, iż nieznany sprawca lub sprawcy pomalowali farbą tablicę, upamiętniającą osoby narodowości żydowskiej. Tablica znajduje się na kamiennym pomniku przy ulicy Orchowskiej.

Jak nam powiedziała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, do zdarzenia doszło pomiędzy 10 i 12 maja. Na miejscu wykonano oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Przyjęto zawiadomienie z artykułu 256 KK par. 1, tj.:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.„.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Trzemeszna.

Pomnik na cmentarzu żydowskim upamiętnia osoby tam pochowane oraz tych trzemeszeńskich Żydów, którzy zginęli w czasie Holocaustu.  Został zbudowany z pozostałości macew, które nie nadały się do renowacji. 

fot. UM Trzemeszna

18 KOMENTARZE

    • Brawo . Cały czas jesteśmy karmieni papką w stylu jacy to ci muzułmanie są źli. Pamiętam jak podawali w mediach że na początku tej wojny Izraelczyków zginęło 1200 w tym 200 dzieci. Wiadomo że najbardziej żal jest dzieci które są praktycznie niewinne. Oczywiście dzieci które giną nieważne jakiej są narodowości i jaki mają kolor skóry. W tym samym czasie po stronie Palestyńskiej zginęło 4000 ludzi w tym około 1000 dzieci . Za jakiś czas słyszę że Izraelczyków którzy zginęli nadal jest 1200 a po stronie Palestyńskiej urosło to już do ponad 20000 w tym kilka tysięcy dzieci. Teraz doszły mnie słuchy że po stronie Palestyńskiej liczba ofiar liczona jest już w około 200000 . Oczywiście nie wiem czy to prawda. To są niepotwierdzone informacje bo tak mi się wydaje że świat ma nie wiedzieć że Izrael prowadzi eksterminacje ludności Cywilnej w Palestynie . Nie przejdę na religię muzułmanów gdyby ktoś się pytał. Poprostu widzę to co widzę a nie to co nam wciskają w mediach. Zresztą daleko nie szukać wystarczy sobie przypomnieć co się stało jak Izrael walną rakietą w samochód ratowników medycznych. Po wszystkim mówiąc krótko w dupie to mieli. A dostali trzy razy informacje o tym że będzie do Palestyny jechał taki samochód. Zresztą Izrael ma taki system inwigilacji itp. itd. że bardzo dobrze widzieli co jedzie. Po jakimś czasie ktoś w Polsce podpalił jakiś budynek żydowski który w sumie można powiedzieć przypalił się troszeczkę. Co się później działo ? Słów przeprosin nie było końca. Także wiem jedno. Gdyby trzeba było iść ramię w ramię na jakimś wiecu poparcia dla Palestyny zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem.

  1. Pewnie najpierw był w kościele pomodlić się do Chrystusa, ale jak słyszy „ŻYD” to krew się w nim gotuje 🤦🤣

  2. Same palanty na tym forum. Ciekaw czy byś był jeden z drugim taki cwany jak by wam ktoś samochód farbą pomalował.

    • jeszcze takim autem ze nie musze go pilnowac osobiscie robilem auto bo sie scigalem i kupilem sobie drugie , dostalem mandat 500 zl i go zaplacilem bez problemu wiec skoncz juz z tym malowaniem aut – beda chcieli to kupia sobie drugie takie samo auto a jak ktos jest takim niepowaznym ze kupuje auto na kredyt to niech go pilnuje dzien i noc

  3. Jeszcze raz mi do domu przyjdziesz jechowcu to cie psem poszczuję. Nie tęczowa, nie pogańska, wielka Polska muzułmańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj