Strona główna Różne Polska Kronika Filmowa w trzemeszeńskim liceum

Polska Kronika Filmowa w trzemeszeńskim liceum

5486
19
źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Dzisiaj kolejny temat dotyczący Trzemeszna, uwieczniony w Polskiej Kronice Filmowej. Tym razem linkujemy materiał z 1973 roku.

W kronice nawiązano do historii i tradycji trzemeszeńskiej szkoły, której początki pamiętają powołanie w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Jak nietrudno obliczyć, działo się to w 200. rocznicę tego wydarzenia.

Mamy więc kolejną okazję przypomnieć sobie znajome twarze, a absolwenci z tamtych lat być może odnajdą również siebie na filmie.

Materiał dotyczący Trzemeszna zaczyna się od 3:27 min. Można go obejrzeć |TUTAJ|.

19 KOMENTARZE

   • U schyłku 1979.roku na obradach Sejmu jedna z posłanek powiedziała ,, oddajmy władze opozycji,, i stało się W roku 2989 po ,, okrągłym stole,, władze przejęła owa ,, opozycja,,. Ludzie zupełnie nieprzygotowani do sprawowania władzy. Nie było tam ekonomistów, strategów bankowości fachowców auki i szkolnictwa itd. Zaczęła się powolna lecz skuteczna demolla PAŃSTWA POLSKIEGO. Jest obojetne czy lewica czy prawica ci ludzie od ,, okrągłego stołu,, i ich następcy cały czs są u władzy kończąc dzieło. Czs najwyzszy zakończyć tą demolkę odsuwając ich od władzy.

   • Ciebie lewacki barnie nikt nie pytał, siedź cicho. Lepiej zobacz jakie ograniczenia ten twój czaskoski szykuje warszawiakom.

    • Co Ciebie obchodzi Trzaskowski. Módl się o zdrowie Kaczyńskiego aby przeżył po przegranych wyborach i mógł stanąć przed wolnym wymiarem sprawiedliwości.

 1. Drogie AND, byli ekonomiści, stratedzy bankowości i fachowcy nauki szkolnictwa … Z zachodu 🙂 Władzę przejęła licencjonowana opozycja – i starzy doświadczeni służalczy „komuniści”. Odsunąć ich od władzy ? Straciliśmy już dwa pokolenia, żeby ich III betonować … Więc może być ciężko.

  • Jeżeli narod nie zrozumie a nadal nie rozumie to dalej będzie tkwić w rozkładzie resztek PAŃSTWA l PAŃSTWOWOŚCI. Powracając do roku 1979.
   Nie wiem ile masz lat sądzę jednak, że nie widziałeś tych obrad Sejmu. Nie mam najmniejszego zamiaru polemizować nad tym nazewnictwem. Ty wiesz swoje a a ja znam fakt.

    • Nie widzisz mlody, ze to przejęzyczenie. Trzeba być kompletnie bezmyslnym incybilem, zeby nie rozróżnić pomylki. I o czym chcesz dyskutowac. Zawsze znajdzie sie jakas oferma zwykly hejter. A zresztą co mne obchodzi Twoja kretyńska zaczepka. Jsk nie znasz bajki o wezu to sssspadaj.

     • Niestety,sam do tego sprowokowałeś. Chciałem Ci tylko uświadomić,że nie jesteś taki doskonały za jakiego się uważasz.

  • ale teraz mamy wyjątkowo zdolnego ekonomiste ktory co jakis czas wychodzi zeby powiedziec jak tam na jakim poziomie stopy procentowe to opowiada ze sa rozne rodzaje chleba ze z rodzynkami ze inflacja moze bedzie taka a moze taka ze moze Rysy moze Giewont … tak sie zastanawiam po co temu kolesiowi placimy Wrózbita Maciej taniej by kosztowal !

 2. Z sentymentem patrzę na salę do nauki języków obcych. Na tamte czasy była bardzo nowoczesna, nie wiem, czy nie wyprzedziła epoki. Szkoda, że była tak mało wykorzystana. W czasie mojej nauki w naszej alma mater lekcje prowadził w niej tylko prof. Wielgosz.

 3. Szkoła jak szkoła. Podniecanie się tym, jakie to renomowane liceum było kiedyś jest dobre dla ludzi o wysokim ego. W szkole, tak jak w każdej organizacji potrzeba jest człowieka z wizją rozwoju, który będzie konsekwentnie krok po kroku realizował obrany plan. Nie bez znaczenia są oczywiście finanse. Tutaj nie musimy się jednak martwić. Gmina jest zarządzana w sposób wzorcowy. No chyba nie macie co do tego żadnych wątpliwości.

  • Jezeli uważasz, ze gmina jest zarządzana wzorowo to popatrz na oplotowanie boiska na samo boisko szkolne na stan asfaltu. Spójrz na budynek po zawodowce, na byly internat LO. Spójrz na stan jezdni, stan alei, stan parkingow przy szkole i cmentarzu. Spojrz na stan jezior To tylko niektóre przklady wzorowego zarządzania miastem. Wiem, ze zaraz odezwie sie jakiś mędrzec, ktory powie : a co ty takiego zrobiłeś żeby bylo inaczej? Odpowiem krótko! Nigdy nie głosowałem na K. D., który nie ma zielonego pojecia o byciu gospodarzem miasta i wsi. Nigdu nie opracował planu rpzwoju i strategi długoterminowej dla MIASTA I GMINY. Wszusyko odbywa sie na bieżąco lawirujacy w okolicach zapisów budżetowych na dany rok z jednoczesnym zadłużaniem finansowym.

    • Jesli zle to odebralem to przyznaje sie do błędu. Powiem jedynie, ze cos mnie w Twojej wypowiedzi nie pasowało. Wiem, ze sa wyznawcy slepo zapatrzeni w cos co wykracza poza rzeczywistość. Dzieki za zwrócenie uwagi i pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj