Strona główna Kultura Polonez na 75 par

Polonez na 75 par [FILM]

5680
19

W Święto Wojska Polskiego na ulicach Trzemeszno zatańczono poloneza. To już drugie takie wydarzenie, zorganizowane przez Dom Kultury.

Jak poinformował dyrektor placówki Mariusz Zieliński, udział w nim wzięło 75 par. Pierwszą parę stanowili tancerze „Strzechy”, Joanna Zielińska i Błażej Michalak.

Korowód przeszedł ulicą 1 Maja i św. Jana, zawrócił przed pl. J. Kilińskiego, doszedł do pl. M. Kosmowskiego po czym ponownie udał się przed Dom Kultury. Tam po kilkukrotnym okrążeniu placu nastąpiło zakończenie.

Trasę zabezpieczali policjanci oraz strażacy OSP. Poprzednia edycja wydarzenia miała miejsce w 2018 roku.

19 KOMENTARZE

 1. No a jak to policzyliście te pary? Skoro w niektórych „parach” szły 3 lub 4 osoby. Te taką parę liczyliście jako jedno? Czy jako 3 gdy w parze szły 3 osoby? (3 osoby a b c w „parze” to po 2 osoby w zwykłej parze: ab, ac bc). I czy tych którzy tylko sobie szli też liczyliście? – skoro tylko szły a nie tańczyły to raczej nie powinny być liczone!

 2. Takie marudy jak wyrzej wymienione osoby się zawsze znajdą ja byłam i brałam udział i jakie ma znaczenie ile ludzi brało udział i co powiedziało.Liczy się się fakt ,że coś się robi dla Polski , a nie siedzi za kompem i krytykuje

 3. Brawa dla Trzemeszna, organizatorów i uczestników. Impreza super. Tak trzymać. Niech to marudzenie wreszcie się skończy. Cieszcie się z małych i dużych fajnych rzeczy. Cieszcie się z niepodległości, integracji, spokoju i to że możecie w wolnej Polsce tańczyć przepięknego Poloneza ulicami Polskiego miasta Trzemeszna. Inicjatywa godna kontynuacji. A reszta ? Ile par ? Nie ważne. Byle zdrowie i uśmiech był. Super !!! Tak trzymać Trzemeszno.

 4. „Wszyscy popełniają tam profanację. Hymn powinno się śpiewać w postawie Hab-acht.
  Zawsze hymn śpiewa się na baczność. Nawet sam najjaśniejszy pan śpiewa hymn na baczność, bo to jest pieśń państwowa, a nie piosenka o huzarze i dupie Maryni. Nawet w burdelu tak się nie śpiewa hymnu!”

  „Na dworach królów polskich polonez stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonez_(taniec)

  • Wikipedia? No gratulacje!!! Może przed monarchią niemiecką co ? Jaki hymn ? Nie byłeś to patrz wcześniej – Idź spać !!!!!!!!!! A Trzemeszno BRAWO !!!!

  • Postawa na baczność wyklucza śpiew,w tym przypadku wystarczy postawa stojąca. Zobacz jak Włosi śpiewają swój, jeden z najbardziej rytmicznych hymnów.

  • Do Anonim chyba zabierze nam TUSEK bo juz zabiera kazdy sie boi wyjsc gdzie on sie pojawia i nie wyjdzicie na ulice super Trzemesznianie

 5. Kiedy wyjdziecie na ulicę walczyć o wolność która nam jest zabierana.kazdego dnia ? Eksperyment medyczny nadal trwa a Trzemeszno śpi bo jak te stado baranów ida się aplikować pomidorem. Oj jeszcze będziecie tego żałować. A na koniec co musi się jeszcze wydarzyć żebyście w końcu zrozumieli że ta plandemia to fikcja? Boże widzisz i nie grzmisz 🙈

   • Np. wchodzić do sklepu bez maseczki… i z góry zaznaczam, że szczepienie nie zwalnia z tego obowiązku ani nie chroni przed mandatem.

    • Faktycznie. Założenie maski to odebranie wolności. Masz problem bo nie możesz pochwalić się nowo zrobionymi ząbkami czy jaki jest powód twojego uciemiężenia poprzez założenie maski. Popatrz co się dzieje w Afganistanie i wtedy może zrozumiesz jak twoje wynurzenia są komiczne.
     PS. A może to, że w sklepie nie można chodzić nago to też odbieranie wolności?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj