Strona główna Różne Policzą gminne grunty

Policzą gminne grunty

2983
17

Konieczność uporządkowania spraw związanych z gruntami stanowiącymi własność gminy to temat, na który już kilkakrotnie zwracał uwagę radny Marcin Jakubiak. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył on wniosek o wykonanie audytu nieruchomości gminnych oraz skarbu państwa.

Według wnioskodawcy, audytor wewnętrzny powinien stworzyć kompleksową informację zawierającą takie dane jak: lokalizacja działki, numer księgi wieczystej, powierzchnia, właściciel, położenie na mapie. Dane te powinny wskazywać także na przeznaczenie terenu oraz planowane dochody w przypadku dzierżawy. Radny wnioskuje, aby część graficzna audytu była opracowana w wersji elektronicznej.

Jak nam powiedział M. Jakubiak, do złożenia tego wniosku skłoniły go ujawnione do tej pory nieprawidłowości. Jednym z takich przypadków było uprawianie gminnej ziemi przez jednego z rolników, bez wiedzy Urzędu Miejskiego (pisaliśmy o tym |TUTAJ|).

Uporządkowania wymaga też kwestia dróg gminnych. Wiele z nich zatraciło swoją dotychczasową rolę, bywa też, że są już zaorane i uprawiane. Zdarza się też, iż ich przebieg jest inny niż wskazany na mapach geodezyjnych.

Wniosek o opracowanie audytu poparli wszyscy obecni na obradach radni. Termin realizacji to koniec listopada 2021 r.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

17 KOMENTARZE

  • Czy to ta sama osoba od audytu zatrudnienia,to masakra, na ostatniej sesji nawet liczba zatrudnionych pracowników aktualnie była niejednoznaczna to o czym my mówimy,żenada i wstyd!

 1. W urzędzie jest sporo urzędników o wybitnych specjalizacjach i jeszcze, bardziej wybitnych nazwiskach więc chyba doliczą, przeliczą a może nadliczą bardzo dobrze te grunty (oby nie tak jak z ilością osób zatrudnionych w urzędzie, bo chyba do dziś nie ustalono ostatecznej liczby.
  Jest mowa o drogach zaoranych? Ileż to razy to było grane?
  Strażnik Teksasu nie dał rady więc jakoś to słabo widzę. No chyba że się mylę. A jest na to szansa bo nie jestem tak nieomylny jak pewien jegomość, który z natury wie wszystko najlepiej. Nawet przy koszeniu wie jak zastąpić operatora kosiarki.
  A kto odpowiada za drogi w gminie Trzemeszno?
  Który referat?
  Nie może być. Patrzę na stronę urzędu i widzę, że referat inwestycyjny.
  https://trzemeszno.pl/dane-kontaktowe.html
  I tak sobie patrzę jeszcze raz na listę tych osób zatrudnionych w urzędzie i naszła mnie taka wątpliwość.
  To jest przypadek, że w tym referacie pracuje osoba o identycznym nazwisku jak jeden wysoko postawiony dyrektor?
  Proszę mnie wyprowadzić z błędu, że nie jest to rodzina.

 2. Jak to będzie osoba od audytu zatrudnionych osób, to radzę uprzednio nauczyć się matematyki. Na kasę by takiego speca nie zatrudnili a specjalista za audyt się zabiera 😀

 3. A po co ten audyt??? Komuś trzeba będzie za to zapłacić, a jeśli wykaże jak przy poprzednim ze pracują nie wiadomo w sumie ile osób argumenty ich niezbędności będą bezzasadne to po co robić audyty kolejne???

  • skoro stac nas na kancelarie do vau za grube banki to moze niech nas stac bedzie na porzadny audyt ?? no ale po co zeby porownali nas z Witkowem ?? jeszcze okaze sie ze dziadami jestesy i w burdlu mieszkamy i co ???

 4. Uważałem, że grunty będące własnością GMINY są pod specjalnym nadzorem – to są „dobra” GMINY”!!! Jestem zdziwiony, że do tej pory brak ewidencji takowych i potrzebny jest audyt!!! Są chyba pracownicy, którzy za taki stan odpowiadają! Chyba nie zrobię błędu jak porównam to do inwentaryzacji w sklepie. Mogą zdarzyć się błędy (powinny być małe). A tu nie wiadomo NIC!!!
  NO CÓŻ – KTÓREŚ TAM ROZCZAROWANIE!

  • Kto zostanie rozliczony za brak danych na ten temat? Kto z gminy sporów 71, 68, czy 56 pracowników odpowiada za to? Który specjalista ze specjalistów o specjalnych nazwiskach specjalnych specjalistów o specjalnej wiedzy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj