Strona główna Na sygnale Policyjne kontrole na jeziorze

Policyjne kontrole na jeziorze

4522
10

Tylko w ciągu minionego weekendu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie odebrali dwa zgłoszenia dotyczące zakłócania ciszy na Jeziorze Popielewskim.

Jak nas poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, jedno ze zgłoszeń dotyczyło motorówek poruszających się po akwenie, a drugie – skuterów wodnych.

Policjanci z Trzemeszna, wspólnie ze strażą rybacką, planują wspólne patrole na tym jeziorze. Skontrolują też miejsca, w których wodowany jest sprzęt pływający” – mówi A. Osińska.

Przepisy określa uchwała nr VIII/40/2015 Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z dnia 26 marca 2015 r. Wynika z niej, iż jednostki z napędem spalinowym mogą być wykorzystywane na części jeziora (z wyłączniem zachodniego fragmentu, przy rybakówce) od 1 czerwca do 30 września, w godzinach od 10:00 do 17:00.

Uchwała określa także, że ruch odbywać się może w minimalnej odległości 50 metrów od brzegu, na średnim obciążeniu silnika z prędkością niewytwarzającą fali.

Zakazy nie obowiązują służb ratowniczych, straży rybackiej oraz podmiotów prowadzących gospodarkę rybacką (wyłącznie na użytkowanych przez nich jeziorach) oraz użytkowników jachtów żaglowych pływających na silniku pomocniczym podczas manewrów podchodzenia i odchodzenia od pomostów i brzegów.

Naruszenie zakazów oraz ograniczeń podlega karze grzywny.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

10 KOMENTARZE

 1. tzn ze co wodki pic nie wolno na skuterach, plywac glosno nie wolno bo ryby spiom ja z pincetplusa skuter kupilem z zonom i co teraz mamy zrobic sprzedac go ????????? to nie normalne jest

  • Wódki na skuterach nie radzę pić 🙂
   Sprzedawać też nie bo frajda z pływania, tylko jak widać trzeba pływać tam gdzie można i w określonych godzinach.
   Zapraszam na jezioro Kleckie tam nie ma problemu i nie ma żadnych zgłoszeń.

 2. Wypad z tymi łodziami z silnikami spalinowymi i skuterami z tego jeziora . Frajda dla jednej osoby ,a dla innych problem i zakłócanie spokoju.

 3. Wiele lat łowię ryby na tym jeziorze ale ostatnie lata jak powstały działki letniskowe i przyjechali skuterówcy itp. strach na łódce pływać żeby się nie przewróciła.
  Nie mówiąc o tym że pływają kiedy mają ochotę a nie w wyznaczonych godzinach.

 4. jeszcze powinien być wodny odpowiednik drogowego tzw czopera , co pierdzi jak 100 letni pachaj po zadyszce. Wukwraiją ludzi na drogach to czemu nie na wodzie…

 5. ludzie ale w was jadu ! dzieki pis dobroyt sami zesm sobie skuter kupili dla dzieci a nie dla siebie dziecko 14 lat ma frajde ze skutera samo soboe z 500 plus uzbieralo a wam przeszkadza

  • A no mamy mlodziez co się bawi na skuterach. Domki letniskowe. Zapomnieli ze tam ludzie mieszkają i pracują. Nikt juz szacunku do pracy i ludzi nie uczy. Nikt nie uczy ze sasiad sasiadka maja prawo do odpoczynku w ciszy. Bez hałasów bąbelków skuterów itd. Niewyedukowane społeczeństwo z masa mgr. Drama

  • Czyli co, trzeba wybrać władze tą co była wczesniej i żeby nie było stać ludzi na nic? Zabiorą ,oddadzą wszystko w obce łapy i pozostanie szczaw i mirabelki. I będzie znów słynne powiedzenie rostowskiego na topie ,,pinindzy ni ma i nie będzie,,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj