Strona główna Różne Policyjna statystyka za miniony rok

Policyjna statystyka za miniony rok

1147
27

Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie Sławomir Nowakowski skierował na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Trzemeszna Ludwika Macioła informację o stanie bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy za rok 2014. Z dokumentu wynika m.in. skuteczność pracy policjantów, liczba stwierdzonych przestępstw, nałożonych mandatów oraz przeprowadzonych kontroli.

Jak czytamy w informacji, w 2014 roku Komisariat Policji w Trzemesznie stwierdził w sumie 168 czynów karalnych. Ich wykrywalność wyniosła 77,98%. Ustalono 121 podejrzanych i 1 nieletniego sprawcę czynu karalnego. Odnotowano 17 przypadków kradzieży mienia, 5 kradzieży samochodów, 7 przypadków przestępczości narkotykowej oraz 3 bójki i pobicia.

W ubiegłym roku na terenie gminy doszło do 6 wypadków oraz 61 kolizji drogowych, w których ucierpiało 6 osób. Nie odnotowano żadnego zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci skierowali do sądu 36 wniosków o ukaranie za jazdę po użyciu alkoholu. Zatrzymali 15 praw jazdy i 111 dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze nałożyli 820 mandatów karnych (575 drogowych i 245 porządkowych) na łączną kwotę 106 tysięcy złotych. Zatrzymali do wytrzeźwienia 59 osób. Wylegitymowali 6411 osób, skontrolowali 2563 pojazdy oraz przeprowadzili 655 interwencji. Odnotowali 48 przypadków zatrzymań na tzw. „gorącym uczynku”.

W minionym roku Komisariat Policji w Trzemesznie, dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Miejskiego, zakupił nowy radiowóz marki Kia Ceed. W przekazanej do przewodniczącego Rady Miejskiej informacji komendant stwierdził, że współpraca z samorządem układa się bardzo dobrze, a dzięki nakładom finansowym z Gminy warunki pracy policjantów znacznie się poprawiły.

27 KOMENTARZE

 1. gratulacje dziekujemy ze czuwacie nad naszym bezpieczeństwem
  i prosimy o wieksze kontrole na drogach i patrole w godzinach nocnych

 2. Czym sie tu szczycic ze mamy sierotow nie picjantow ktorzy potrafia zatrzymywac nieletnich na rowerze..? Zal mi tych mlodych ludzi widzac jak mundury wisza na nich jak na wieszakach no ale coz budrzet miasta reperuja mandatami I chwala im za to..

  • A ty obserwator!!! Przeczytaj ten swój wpis. Błędy ortograficzne aż oczopląsu można dostać. Ja na twoim miejscu za pisanie komentarzy i ocenianie innych bym się nie brał,wstyd !!! Do potęgi entej.

   • Zwracjąc się do kogoś w piśmie „ty” piszemy z wielkiej litery także jeżeli chcesz kogoś poprawiać sam zajrzyj do słownika..

  • Obserwator używaj Polskich znaków pisząc swoje komentarze. Jest różnica czy robisz komuś łaskę czy robisz komuś laskę 🙂

 3. 77,78% no ładny wynik, czy ów wynik to drobne przestepstwa a kradzieze aut i wlamania do domów to owe 22,22% niewykryte ???
  Dowody rejestracyjne istotnie są zabierane za przepalona zarówke w oswietleniu itp.
  wynik jest no nie mozna powiedziec STATYSTYKI wyglądają przepieknie. Proponuję rozdzielic premie no i oby 2015 zamknał sie podobnie na papierze.

 4. Nie do uwierzenia,że tylko 2 mandaty drogowe na dobę,skoro zatrzymują kilka aut podczas jednego zaczajenia się tj.około półtorej godziny.

 5. Kontrole za Krzaków bez czapek czy to nie hańba nie ma czym się chwalić wizerunek łamania prawa …
  BO JESTEM PO ZAOCZNE A STARY BYŁ KOMUNISTA TO JESTEM W POLICJI BO TAKICH POTRZEBA DO PANSTWA POLICYJNEGO

  • A co znaczy „stary był komunistom? Możesz mi to wyjaśnić? Nie sądzę żebyś to zrobił bo Twoja wiedza na to nie pozwala ale spróbować warto.

 6. Kolego bo się budujemy a dlaczego nie ma śledztwa w sprawie kuswnika bo wszyscy ryby jedli ale kolega utonął na postaram ku z pęczki em owinietym na ręce to był struz prawa jak byś ty. Żona bez renty . następny klan..

 7. A jak na Kopernika koło nowej siłowni młodziez odbywa sobie popijawę to policji ani widu…..Tak dalej pójdzie to żywot siłowni nie będzie długi…

 8. Myślę, że pojawienie się nowego komendanta spowodowało pojawienie się bezpieczeństwa poprzednicy musicie przyznać nie sięgaja mu do pięt.
  Wiadomo że zawsze będą słowa krytyki pojawią się zdania ze policji nie widac w miejscach gdzie ludzie by sobie zyczyli ale jest przeciez na to rozwiazanie zadzownic do komisariatu napisac list a nie zostanie to potraktowane po macoszemu.
  Albo za pomocoa tego portalu piszmy gdzie nalezy zwiekszyc patrole czy na comaja zwracac uwage policjanci
  Ja z mojej strony moge tylko prosic by policjanci bardziej zwracali uwage na kwestie parkowania samochodow w miejscach gdzie jest zakaz bo jest to nagminnie lamane moge tez zwrocic uwage na to by polcjanci bardzie zwracali uwage na pieszych bo uwazam ze w trzemesznie piesi chodza jak swiete krowy i nie ponosza zadnej konsekwencji tyle sie mowi o kieujacych pojazdami ze nie zwracaja na pieszych ale tez jest druga strona tego ze pisi sami generuja sytuacje niebezpieczne

 9. Ja bym prosił o większą kontrolę nad „stróżami prawa”… nie powinno być tak, że każdy „gamoń” nazywający się policjantem moze BEZKARNIE łamac przepisy, nie stosować sie do ograniczeń predkości. (Szególnie radiowozami i to wcale nie „na sygnale”.). Proszę rownież, aby „szanowna władza” bujając sie za nasze pieniążki po drogach miasta i gminy dawała wzorowy przykład mieszkańcom i łaskawie zaczęła zapinać pasy i używać kierunkowskazów! Bo przecież prawo jest równe dla wszystkich.. czyż nie??

 10. „Wylegitymowali 6411 osób” Chyba prawie 90% Trzemeszna wylegitymowali 😀 Państwo policyjne.

  P.S. A jakiej nowej siłowni piszecie? gdzie ona jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj