Strona główna Różne Policjant spotkał się z seniorami

Policjant spotkał się z seniorami

4308
14

W Dziennym Domu Seniora+ w Trzemesznie gościł dziś – w ramach wielkopolskiego programu „Bezpieczne życia seniora” – profilaktyk społeczny asp. szt. Krzysztof Socha.

Policjant z gnieźnieńskiej komendy przestrzegał przed popularnymi w ostatnimi czasie oszustwami. Opowiadał m.in. o metodach „na wnuczka”, czy też „funkcjonariusza CBŚ”.

Seniorzy dowiedzieli się o bezpieczeństwie w bankowości internetowej, fałszywych linkach do płatności, jak również oszustwach dokonywanych „na BLIKa”.

K. Socha wskazywał przykłady przestępstw, do których doszło na terenie naszej gminy i powiatu.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie kierownika Dziennego Domu Seniora. Wiemy już, że w planach jest kolejna „pogadanka” – tym razem jej tematem będzie bezpieczeństwo w ruchu.

fot. KPP w Gnieźnie

14 KOMENTARZE

 1. Kiedy policja weźmie się za sprawdzanie kart niepełnosprawności wkładana za szybę tak, aby daty nie było widać, bo przeterminowaną. I to pod posterunkiem. Śmiech na sali

  • To nie śmiech. To funkcjonariusze. Z jednym rozmawiałem przed wczoraj a dzisiaj z drugim. Ten dzisiejszy był tak słaby, że słuchawka wypadła Mu z rąk. Komendancie szanowny – niepełnosprawnych proszę zatrudnić do monitoringu. Miast umacniać budżet tego kraju, to pańscy podwładni pracują nad rozwojem moich kontuzji. Już więcej niepożałuję Waszych „partnerów”.

  • Z burmistrzem i oczywiście z jego Zastępcą, 13-nstoma radnymi – 35 osobowy personel i 4 osobowy zespół uczesników. O proboszczu zapomniałem ale On święcił akurat krzewy na skwerze Moraczewskiego – tak blisko przylegają.

 2. Należy przyjąć zasadę , że ,,na bezrybiu i rak rybą,,! Nie mniej jednak chcę przypomnieć , że to Policja jest odpowiedzialna za nasze bezpieczeństwo . Policja , której trzeba szukać jak na zbawienie . Nie spotkałem się aby dzielnicowy odwiedzał (nie na wezwania) mieszkańców choćby tych , którzy są najbardziej narażeni na wszelkiego rodzaju zagrożenia ze strony złodziei , naciągaczy i oszustów . Patrolowanie miasta za szyb autek z kogucikami zakrawa raczej na farsę a nie na doraźne i skuteczne działania w walce z przestępczością . Społeczeństwo nie jest chronione skutecznie a wiadomo , że ,,okazja czyni złodzieja,, ! Nie jest to jedynie wina tych , którzy zostali w jakiś sposób poszkodowani ale systemu , który niestety jest preferowany przez Władzę !!!

  • Zgadzam się w 100% oszusta na blika jest łatwo namierzyć ale banki chronią takich złodziei. Przy każdym bankomacie powinna być kamera która nagrywa każdy ruch przy bankomacie. Nie wszędzie są kamery, A naszej policji się nadzwyczajnej nie chce się sprawdzać wszystkich kamer w okolicy bo się im nie opłaca. Szkoda czasu na marne 100zl i dlatego wyznaczyli niską szkodliwość. Każdy przypadek powinien być traktowany wyjątkowo i surowo!!! A co do przedmowcy odnosnie parkingow dla niepelnosprawnych to ich w całe nie powinno być. Bo to co się teraz dzieje to kpina ludzie oklamuja samych siebie. Miałem przypadek gdy z fury wyszedł zdrowy byk i miał kartę dla niepełnosprawnych i jeszcze do bicia szedł bo młody chłopak zajął mu miejsce parkingowe na 2 minuty i go nieobchodzilo że wokolo było od cholery wolnych miejsc. Tacy to pewnie jeszcze na policję dzwonią. Chyba był zły że nie mógł zaparkować zaraz PR,y wejściu do marketu. Ludzie na lewo załatwiają kartę grupy inwalidzkich i troszczą sobie prawo do parkowania na tych miejscach. Tam powinny tylko parkować osoby które faktycznie mają niepelnosprawnosc typu brak nogi 1 lub 2 a nie taki xo chodzi na oboe nogi i jeszcze wyzywa. Dlatego jestem za tym aby zniesc miejsca dla niepełnosprawnych albo ograniczyć do 1 PR,y każdym punkcie A nie tak jak są po 3 przy niektórych marketach i zawsze są puste. To nie ma sensu. Ja się pytam czy ktoś nad tym panuje. Czy nie wkurza was to że z auta wychodzi zdrowy byk z kartą inwalidzką.

   • Oszustwo na blika łatwo namierzyć? Chyba sobie jaja robisz – konto na słupa, wypłacasz w kominiarce lub kapturze i szukaj wiatru w polu – tyle dadzą Ci te wszystkie kamery.

  • Panie kolego. Dziś „operator monitoringu” chyba bo nie policjant delikatnie odłożył słuchawkę niechcąc przyjąć interwencji. Drobiazg 50 metrów od komendy – ale odd torcików łeb się cieszy. Ciekawe jak zaczną reagować kiedy zaczną obywatele – podatnicy podrzucać Im kości.

 3. Skoro temat rozwinął się o kolejne wątki powrócę do sprawy przychodni lekarskich . Wiadomo , że pojawił się problem Koronawirusa na terenie kraju . Co dzieje się w Trzemesznie ? Dwie Przychodnie Lekarskie przyjmują pacjentów w jednym pomieszczeniu (poczekalni) . Miesza się osoby w tym dzieci zdrowe z chorymi i na odwrót ! Z informacji podawanych w środkach masowego przekazu wynika , że najbardziej narażone są osoby w podeszłym wieku . Sposób przyjmowania pacjentów w różnym wieku z różnymi schorzeniami i być może zarażonymi koronawirusem jest super zagrywką do wywołania epidemii na szerszą skalę . W starej przychodni jakby nie oceniać pacjenci byli oddzieleni od siebie . Uściślając – oddzielnie były przyjmowane dzieci zdrowe , oddzielnie dzieci chore , oddzielnie osoby dorosłe . Przyjęty schemat może nie był rewelacyjny ale w jakimś stopniu zabezpieczał możliwość migracji wirusów czy bakterii w bezpośredni sposób działania na organizmy podatne na ich ingerencje . Czy ktoś kto podjął decyzję przekształcenia obiektu w coś co nie do końca jest pomysłem racjonalnym i aż tak upragnionym dla obywateli tego miasta przemyślał o tym co robi ? Oby nie doszło do rozprzestrzeniania się koronawirusa i oby to społeczeństwo nie zapłaciło ceny najwyższej na życzenie władz tego miasta !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj