Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

W ramach wakacyjnego cyklu spotkań z dziećmi, policjanci z trzemeszeńskiego komisariatu i gnieźnieńskiej komendy odwiedzili najmłodszych, którzy spędzają swój wolny czas w ramach akcji “Wakacje w mieście”. Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

W środę odbyło się spotkanie z policjantami dzieci i rodziców w ramach akcji “Wakacje w mieście”, zorganizowanych przez Dom Kultury w Trzemesznie. Prowadzone przez policjantów spotkania na terenie powiatu gnieźnieńskiego mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

W czasie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali radiowóz policyjny oraz uczyli zasad bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiego programu “Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze. Szczególne miejsce podczas tego dnia zajął pokaz umiejętności korzystania z roweru. Dzieci mogły skorzystać z jednośladu edukacyjnego przywiezionego przez policjantów z Gniezna.

Następnie najmłodsi korzystając z kredy rysowały znaki na płytkach chodnikowych i w ten sposób uczyły się ich przestrzegania. Trzemeszeńskie dzieci wykazały się znajomością znaków zakazu i ostrzegawczych. Policjanci poruszyli także bezpieczeństwo podczas obecnie trwających żniw. Uczestnicy otrzymali ulotki i opaski odblaskowe.

(fot. Z.N. , tekst KPP Gniezno)

14 Komentarze do Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie

ogloszenia
 1. m m napisał(a):

  ” w przystępny sposób “to za mało powiedziane. Pan Policjant prowadził zabawę niczym dowcipny i pogodny aktor, niezwykle zdolny animator ,który tak istotne treści przekazał w niesłychanie atrakcyjny sposób. Przedziwne i zaskakujące nieraz dziecięce pytania,m traktował niezwykle poważnie i po mistrzowsku cierpliwie na nie odpowiadał.
  To była piękna lekcja pokazowa na temat bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach.
  Brawo Dom Kultury za ciekawe pomysły i konkretną robotę.

 2. Brawo napisał(a):

  Też uważam,że Pan Policjant prowadził świetnie.Dzieci były zadowolone i dużo skorzystały.Szkoda,że nie było ich więcej.

 3. mama napisał(a):

  Jak na Trzemeszno to dzieci było sporo. Świetna pouczająca impreza.

 4. Kopernik napisał(a):

  Od jakiegoś czasu,obserwujemy dobrą robotę policjantów,na ul Kopernika.Patrole nareszcie widać,co natychmiast przekłada się na spokój i porządek.Mandaty,za picie alkoholu na siłowni pod chmurką,sypia się aż miło:)Brawo,brawo… Jeszcze tylko nocne patrole mogłyby być częstsze.Dziękujemy policji,dziękujemy p.Peno.

 5. ulica Kopernika napisał(a):

  Przestańcie tu piać bez ustanku na temat Peno. Policja robi swoje i tyle. Policja !!!!!

 6. Medalista napisał(a):

  O chyba odezwał się najsłynniejszy mieszkaniec z Kopernika. Prawda w oczy kole he, he.😀

 7. T napisał(a):

  “Nic nie widziałem,nic nie słyszałem” Kto wie,czyja to zasada?;);)

 8. Wandzia napisał(a):

  Tu jest temat o super spotkaniu dzieci z super policjantem. Nie robić tu bałaganu z innymi tematami bo to czyta mój wnuk .

 9. Jagoda napisał(a):

  Kiedy pójdziemy do pana policjanta?, pyta mnie moje dziecko . Na rowerek upomina się o kask na głowę, bo pan tak kazał. Wcześniej siłą mu nie można było włożyć !

 10. daniel napisał(a):

  a le to jest nudne

 11. Anonim napisał(a):

  Nie nudne a zbawienne dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado