Strona główna Na sygnale Policja przestrzega przed włamywaczami

Policja przestrzega przed włamywaczami

851
9

Tylko wczoraj (15 września) nieznani sprawcy włamali się do trzech mieszkań na terenie miasta i gminy Gniezno. Ich łupem padły pieniądze, biżuteria oraz wartościowe zegarki. Gnieźnieńscy policjanci apelują o zabezpieczenie swoich domów oraz o zgłaszanie podejrzanych osób, ponieważ przestępcy mogą pojawić się także w Trzemesznie.

Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie mówi, że do wszystkich trzech przestępstw doszło w tzw. „biały dzień”.

Ofiarami włamywaczy zostali: mieszkanka osiedla Kazimierza Wielkiego w Gnieźnie, która w wyniku przestępstwa dokonanego w godzinach dopołudniowych straciła 1 000 złotych, mieszkaniec Goślinowa, któremu po włamaniu do domu w godzinach dopołudniowych skradziono pieniądze i biżuterię oraz mieszkaniec ulicy Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie, który pod nieobecność domowników (w godzinach 11:00 – 15:00) utracił biżuterię, trzy zegarki męskie marki Citizen oraz trzy zegarki damskie marki Ornat” – informuje A. Osińska.

Policjantka dodaje, iż każde – nawet najmniejsze zabezpieczenie – utrudnia włamywaczom zrealizowanie swoich zamiarów. Zwraca uwagę, że poza zabezpieczeniami technicznymi ważną rolą w zabezpieczaniu swojego mieszkania odgrywają tzw. „bezpieczne postawy”. To one przede wszystkim utrudniają „typowanie” mieszkania do włamania.

Jak twierdzi A. Osińska, każde zgłoszenie mieszkańców będzie na bieżąco sprawdzane i weryfikowane. Apeluje do mieszkańców powiatu, aby o wszelkich podejrzanych osobach bezzwłocznie informować policję pod bezpłatnym numerem 997. Policja zapewnia anonimowość zgłaszającym.

9 KOMENTARZE

 1. Osobiście dodałbym , że osoby dokonujące czynów włamań czy kradzieży w biały dzień sa wyjątkowo wyrachowania . Z reguły ofiarami padają nie przypadkowe osoby . Działają ze wzmożoną determinacją i mogą być niezwykle niebezpieczni . Można dodać .że ofiara jest obserwowana przez pewien okres czasu i osoby te nie działają w pojedynkę (choć nie jest to regułą ). Może to być zorganizowana szajka mieszanego towarzystwa . Dobrze byłoby , żeby do informacji dołączyć komentarz psychologa policyjnego o pewnych charakterystycznych cechach zachowania się takich osób w określonych sytuacjach . Tyle z mojej strony .

 2. Policja powinna stwarzać większe przeszkody dla ludzi, którzy włamują się , a oni zamiast tego potrafią jeździć na papieroska , załatwiać swoje sprawy czy też spisywać małolaty pod skelpami a później wypisywać do nich na facebook’u i flirtować. Racja jest taka że Policja zajmuje się rzeczami, które nie są wysoce szkodliwe dla społeczeństwa a te co szkodzą ich nie widzą. Po za tym podjąć temat kradzieży paliwa przez Policję z Trzemeszna to wszystko mówi za siebie.
  Kto ma nas chronić przed złodziejami ? skoro złodzieje mają pilnować złodzieji!! Swój swojego chroni.

 3. Nie chcę być złośliwy . Upłynie dużo jeszcze czasu zanim zrozumiesz problem przestępczości a przede wszystkim pracy Policji . Pamiętaj , że to tylko ludzie jak my wszyscy . Jest wiele spraw , które są kontrowersyjne . Nie można jednak generalizować ich . A tak na marginesie mandaciki są niestety potrzebne . Jak jesteś kierowcą to doskonałe widzisz co dzieje się na jezdniach . Czasem dobrze spojrzeć na siebie a czasami dobrze trzymać się tematu . To co napisałeś odbiega od meritum.

  • „Pamiętaj , że to tylko ludzie jak my wszyscy . Jest wiele spraw , które są kontrowersyjne ” czyli wynika z twojej wypowiedzi, ze Policjant też może zboczyć na zty tor życiowy i okraść państwo i podatników ? bo to przecież tylko ludzie ?
   Policjant składał przysięgę i tego powinnien się trzymać a jeżeli korci go kradzież to jest coś nie halo raczej tak ?
   Lekarze mają leczyć , nauczyciele uczyć , strażacy ratować zycie a policja pilnować pożądku – oczywiście to gruby skrót żebyś się nie doczepił . Tak więc nie rozumiem dlaczego możesz bronić takich ludzi. Tak oczywiście zboczyłem z tematu , ale ten temat boli mnie jak pewnie też część mieszkańców

 4. Pokazujmy nauczycieli którzy wymagają tego czego nie nauczyli, lekarzy którzy nie leczą a tylko przyjmują pacjentów, strażaków podpalaczy , policjantów złodzieji. Dużo bardzo dużo jest do poprawy zwłaszcza w nauczycielach. Ale są ludzie wśród nich nauczyciele też rzetelni cicho pracują i robią to co należy i tu jest nadzieja. A obiboków pod publiczny pręgierz bo biorą publiczne pieniądze.

 5. Masz zupełnie racje, to jest ciemna strona medalu . . .
  Trzeba mieć nadzieje, że kiedyś nastąpią czasy, kiedy będziemy mogli iść do udczciwego lekaża lub uczciwego policjanta kiedy będziemy mieli szczerych i prawdziwych polityków , nie oszustów i złodzieji. Życzę to sobie i innym Polaką wierzącym w nasz kraj . Z resztą to są tematy tak rozległe i szerokie, że moglibyśmy pisać tu tak ciągle bez przerwy

 6. Dlaczego bronię ? Obiektywnie oceniam sytuacje . A to , że w naszym kraju panuje bałagan i sprzyjające warunki do popełniania przestepst to tylko wina systemu , złej interpretacji ,,wolności ,, . Systemu tworzonego przez laików . Prawo tworzą urzędnicy państwowi najwyższych szczebli pod swoje interesy . Urzędników , którzy są zatrudniani przez skorumpowanych polityków . Nie jest to jedna czy dwie osoby . Jest to cała sieć ,, ośmiornica,, oszustów .
  Proszę o przemyślenie moich pytań . Nie oczekuje odpowiedzi , gdyż z wypowiedzi moich rozmówców wynika brak znajomości tematu .
  Jaki jest procent policjantów w stosunku do liczby mieszkańców ?
  Jaka jest skala biurokracji w stosunku do pracy w terenie ?
  Ile jest podjętych czynności wyjaśniających , przygotowawczych , dochodzeniowych itp.?
  Ile czasu policjant poświęca na tak zwane ,, duperele,,.?
  Jakie jest obciążenie psychiczne ?
  To jedynie kilka podstawowych pytań . Pozdrawiam .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj