Strona główna Sport i rekreacja Pogoda sprzyjała biegaczom

Pogoda sprzyjała biegaczom

5974
3

XVIII Zimowy Bieg Trzech Jezior za nami. Trudno sobie przypomnieć edycję tej imprezy, która odbyła się przy równie sprzyjających warunkach.

Słoneczna i bezwietrzna pogoda, trasa bez śniegu i błota (z wyjątkiem ok. 2 km odcinka) powodowały, że bieg tylko z nazwy był zimowy. Sprzyjało to osiąganiu znakomitych wyników.
Bieg na 15 km ukończyło 475 zawodników, z pięciokilometrową trasą zmierzyło się 169 osób.

Zwycięzcą na dłuższym dystansie został Damian Kabat z Bydgoszczy z czasem 46 minut 48 sekund, wśród kobiet najszybciej pobiegła Monika Brzozowska z Krzepic (55:40).

5 kilometrów najszybciej pokonał Dariusz Morzyński z Powidza (17:28), najszybszą kobietą była Anna Nowakowska z Inowrocławia (18:55).

Najszybsi biegacze z naszej gminy na 15 km to Paweł Świątkowski, Paweł Gorzelańczyk i Hubert Kisiel, wśród trzemesznianek najlepiej pobiegły Dorota Bartz-Joszcz, Monika Graffon-Kapela i Żaneta Krawczyk-Bombel.

W kategorii mieszkańców naszej gminy w biegu na 5 km bardzo dobrze pobiegła Kamila Kolberg, która ustąpiła tylko jednemu mężczyźnie. Pierwszy był Jakub Socha. Drugi wśród mężczyzn to Marcin Patulak, a trzeci Grzegorz Koperski.  Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Joanna Ciesielczyk, a trzecie Patrycja Grochowska-Juszczyk.

Szczegółowe wyniki znaleźć można |TUTAJ|.

Meta obu biegów znajdowała się w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach, a uroczyste zakończenie z wręczeniem nagród w hali OSiR.