Strona główna Różne Podziękowano pracownicy banku

Podziękowano pracownicy banku

5662
12

Przedstawiciele policji i samorządu podziękowali dziś pracownicy trzemeszeńskiej placówki banku PKO BP za świadomą i profesjonalną postawę, która uchroniła ofiarę przed dalszymi konsekwencjami przestępstwa.

Jak już informowaliśmy, jedna z mieszkanek Trzemeszna przelała nieznanej osobie podającej się za marynarza 11000 złotych, na które zaciągnęła kredyt. Po pewnym czasie zgłosiła się ponownie do banku, tym razem próbując uzyskać kredyt w wysokości 75000 złotych.

Okoliczności sprawy wzbudziły podejrzenia u obsługującej ją pracownicy – Katarzyny Marciniak. Okazało się, że kobieta zamierzała ponownie zaciągnąć kredyt, aby przelać pieniądze oszustowi.

Jak zauważył Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie Przemysław Kozanecki, tego typu przestępstw jest niestety ciągle wiele. Sprawcy cały czas doskonalą swoje metody. Mimo wielu działań profilaktycznych ze strony policji, między innymi szkoleń personelu banków, nadal dochodzi do oszustw „na wnuczka”, „na policjanta CBŚ” i na wiele innych sposobów. Podkreślił też znaczenie informacji medialnych, dzięki którym jest szansa na ostrzeżenie innych potencjalnych ofiar.

Komendant, wspólnie z szefem trzemeszeńskich stróżów prawa Krzysztofem Kaczmarkiem, wręczyli K. Marciniak pisemne podziękowania i bukiet kwiatów. Do podziękowań dołączyli przedstawiciele władz gminnych – przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka i wiceburmistrz Dariusz Jankowski, wręczając upominek książkowy.

Obecny na uroczystości dyrektor gnieźnieńskiego oddziału PKO BP Robert Smelkowski podkreślał, że pracownica wykazała się bardzo dużą czujnością i wyczuciem. Z drugiej strony były to zachowania standardowe, obowiązujące w banku. Jak zauważył, po to właśnie klientom przy udzielaniu kredytu zadaje się wiele szczegółowych pytań, aby uniknąć przykrych dla nich konsekwencji.

„Cieszę się, że udało się uratować klientkę przed udzieleniem tego kredytu. Szkoda, że nie udało się uchronić jej przed wzięciem tego poprzedniego, który niestety będzie musiała spłacić” – powiedziała na koniec bohaterka spotkania.

12 KOMENTARZE

  1. Brawo przede wszystkim dla tej Pani, ale również dla przedstawicieli władz za podziękowania w naszym imieniu.
    Brakowało tego przy obywatelskich, odważnych zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców w ostatnich miesiącach! Pozdrawiam i dziękuję również.

    • skoro powstaje taka moda na podziękowania to jeszcze nic straconego, to jeszcze nic straconego – może i oni się doczekają podzieńkowań a najlepiej organizować dla nich festyny bo kwiaty to może być zamało. Można też dziękować policjantowi że przyszedł do pracy, nauczycielowi że chce mu się uczyć oraz księdzu za to że nie jest pedofilem

  2. standard ale w trzemesznie to eureka wiec muszą o tym pisać. Żenujące. 100 lat za zachodem już nie róbcie z nas takiej ciemnoty i nie chwalicie czegoś co w krajach rozwiniętych jest nq porządku dziennym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here